Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Regulacja zawieszenia w TRX 450?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 18:25



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Regulacja zawieszenia w TRX 450? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 06.02.2007 12:30
Posty: 62
Miejscowość: Stolp
Quad: TRX 450 ER
PostWysłany: 21.07.2010 09:48 
Regulacja zawieszenia w TRX 450?
Choć TRX mam już trochę czasu to nic nie grzebałem przy zawieszeniu, aż do ostatniego czasu. Wydawała mi się trochę za twarda, męczyła łapy przenosząc wibracje na kiere i tyłek, toteż postanowiłem przy amorkach dać bardziej na SOFT po około 3 obroty 360 stopni i jest rzeczywiście bardziej komfortowo.
Fajniej lata się bokami tylko bardziej wyjeżdża na zakrętach, czy tylko mi się zdaje?

Kilka pytań do tych co regulowali amorki i sprężyny (chcę osiągnąć coś w stylu szybkiej komfortowej turystyki + małe hopki):
1.Czy przy amorach +- jest ograniczenie/blokada, że nie da się dalej kręcić, bo w tej chwili wszystkie trzy amorki skręciłem o tyle samo, ale nie wiem, czy pozycja wyjściowa była taka sama?
2. Jak z tą regulacją sprężyny jest, bo wydaje mi się, że lądowania są za twarde (loty góra 2-3 metry do przodu i nie wielka wysokość). Później dorzucę zdjęcie jak mam wyregulowane, ale z tego co kojarzę to od góry tak na 1/3 wysokości gwintu.
3.Czy osobno reguluje się amortyzatory z przodu i wahacz?
4.Ciśnienie jakie dać?

Jakby komuś się chciało odpowiedzieć to wielkie dzięki, zawieszenie seryjne.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2008 11:28
Posty: 775
Miejscowość: Białobrzegi
Quad: TRX 400EX
PostWysłany: 21.07.2010 10:36 
Re: Regulacja zawieszenia w TRX 450?
To i ja podłącze się pod temat.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2008 10:00
Posty: 868
Miejscowość: Głogów , Dolnośląskie
Quad: szukam
Poprzednie quady: LTZ, LTR, 2X TRX450r TRX 700 xx :)
PostWysłany: 21.07.2010 18:21 
Re: Regulacja zawieszenia w TRX 450?
Na początek możesz odkręcić sprężyny będzie wtedy trochę miekkszy i niższy ( co za tym idzie niżej środek ciężkości ) ustaw wszystkie spręzyny tak żeby przód i tył uginał się w miarę tak samo gdy na niego wsiadasz ( TRX ma dosyć sztywne zawieszenie i nawet po całkowitym odkręceniu sprężyn nie dobija przy skakaniu , oczywiście zależy to od wagi ridera no i wysokości skoków ), potem możesz się bawić dobiciem i odbiciem , dobicie masz na górze a odbicie na dole , tylko seryjne amorki mają dość kiepski zakres regulacji .

_________________
BYŁ LTZ,LTR ,2x TRX 450r a Jest TRX 700xx


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 06.02.2007 12:30
Posty: 62
Miejscowość: Stolp
Quad: TRX 450 ER
PostWysłany: 22.07.2010 08:59 
Re: Regulacja zawieszenia w TRX 450?
Obiecane zdjęcia jak mam ustawione:

Image
Image
Image

Co byście w takim przypadku doradzili?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2008 10:00
Posty: 868
Miejscowość: Głogów , Dolnośląskie
Quad: szukam
Poprzednie quady: LTZ, LTR, 2X TRX450r TRX 700 xx :)
PostWysłany: 22.07.2010 14:38 
Re: Regulacja zawieszenia w TRX 450?
Na pczątek odkręć sprężyny czyli nakrętki do góry , będzie niższy i miększy ( zależy to też od twojej wagi ) a potem to trzeba metodą prób ustawiać dobicie o odbicie , generalnie TRX ma strasznie słaby zawias , więc nie da się go aż tak dobrze ustawić . MIałem przez pół roku jednaego TRX-a seryjnego i drugiego na Elka więc wiem że seryjny zawias to porażka , bije po rękach , każde krzywe lądowanie po skoku grozi uszkodzeniem nadgarstka itd . :( chyba najlepiej całkiem odkręcić sprężyny popytaj kolegę LOBOSA on tak ma ustawione i ostro lata 8)

_________________
BYŁ LTZ,LTR ,2x TRX 450r a Jest TRX 700xx


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 06.02.2007 12:30
Posty: 62
Miejscowość: Stolp
Quad: TRX 450 ER
PostWysłany: 23.07.2010 11:54 
Re: Regulacja zawieszenia w TRX 450?
Madras napisał(a):
Na pczątek odkręć sprężyny czyli nakrętki do góry , będzie niższy i miększy ( zależy to też od twojej wagi ) a potem to trzeba metodą prób ustawiać dobicie o odbicie , generalnie TRX ma strasznie słaby zawias , więc nie da się go aż tak dobrze ustawić . MIałem przez pół roku jednaego TRX-a seryjnego i drugiego na Elka więc wiem że seryjny zawias to porażka , bije po rękach , każde krzywe lądowanie po skoku grozi uszkodzeniem nadgarstka itd . :( chyba najlepiej całkiem odkręcić sprężyny popytaj kolegę LOBOSA on tak ma ustawione i ostro lata 8)


Czym się różni poluźnienie sprężyn (nakrętki do góry do końca gwintu) od całkowitego odkręcenia sprężyn? Czy chodzi o zdjęcie ich?
No i czy dobrze rozumuje, że dobicie i odbicie reguluje się w amorku (H-S)?
Na wahaczu tak samo odkręcić sprężynę, jak z przodu?
PS.Ważę około 84 kg.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2008 10:00
Posty: 868
Miejscowość: Głogów , Dolnośląskie
Quad: szukam
Poprzednie quady: LTZ, LTR, 2X TRX450r TRX 700 xx :)
PostWysłany: 23.07.2010 12:04 
Re: Regulacja zawieszenia w TRX 450?
Nakrętki do góry gwintu to włąśnie całłkowite odkręcenie sprężyny :D Dobicie i odbicie reguluje się na amorku ( H- S ) dobicie masz na górze a odbicie na dole . Tylne zawieszenie ustaw sprężyną tak żeby po wejściu na maszynę uginał się tył i przód w miarę tak samo żeby był w poziomie lub delikatnie przód wyżej . Każdy ustawia pod siebie , jak jeździsz np enduro to trzeba powiększyć prześwit ( skręcić sprężyny ) a jak MX to raczej jak najniżej żeby środek ciężkości był nisko wtedy maszyna jest bardziej stabilna . Osobiście jak kupiłem TRX to poprzedni właściciel miał wszystko ustawionę na wysoko i po przesiadce z LTR-a strasznie mi się latało na winklach ( stawiało mnie na bok ) ale po opuszczeniu na sprężynach już znacznie lepiej :D

_________________
BYŁ LTZ,LTR ,2x TRX 450r a Jest TRX 700xx


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2008 19:02
Posty: 1508
Miejscowość: pod Piasecznem
Quad: Sportsman500 Renegade800x i KTM EXC 450
Poprzednie quady: 2x blaster, kx80, rm125, yz125, ds450
PostWysłany: 02.08.2010 13:24 
Re: Regulacja zawieszenia w TRX 450?
jeśli mogę coś zaproponować to odpalcie sobie instrukcje od regulacji amorków elki. zasada działania i regulacji jest taka sama :^^D: taka instrukcja razem z obrazkami była gdzieś na forum. jak się natknę na to to podrzucę linka :^^D:

-- dodano 02.08.2010 13:24 --

viewtopic.php?f=26&t=11399
proszę bardzo :^^D:


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.