Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 16:40



Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże?? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.04.2010 13:58
Posty: 19
Miejscowość: Ińsko
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 28.07.2010 16:00 
YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
Witam kolegów,
Aktualnie poprzez wyciek z pompy wodnej zagotowalem silnik ( generalnie cala gora jest do wymiany) i chcialbym się was zapytac czy i jakie części silnika kupić ( i gdzie?) zeby jeszcze dołożyć trochę mocy. Nie robilbym tego ale ze sytuacja jest taka jaka jest to ja trochę wykorzystam i się pobawie tym silnikiem. Szukalem na ebay.com i sa gotowe zestawy tlok cylinder, uszczelki pierscienie itd oryginalne i inne drozsze tylko jestem laikiem w tych sprawach wiec prosilbym o pomoc. Aha i czy można dolna czesc silnika z YFZ z 2005r spasowac z gorna od nowszych modeli z YFZ r. Tam niby jest jakas delikatna różnica w pojemnosci chyba o 20 cm3.
Z góry dziekuje za kazda rade


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 28.07.2010 16:13 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
Możesz kupić kit big bore, jeśli masz zdrowy, nowy dół silnika, albo ostre wałki hotcams i doprężony tłok... Ale najlepiej kupić przelotowy układ wydechowy, dysze do gaźnika i wszystko zestroić do tego bardziej przelotowy filtr powietrza.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.04.2010 13:58
Posty: 19
Miejscowość: Ińsko
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 28.07.2010 17:43 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
A co to wlasnie jest ten big bore??
Znalazlem na necie taki zestaw czy to mniej wiecej o to chodzi??
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/YFZ450-Y ... ccessories

tam jest wlasnie powiekszona srednica tloka i cylindra o ile dobrze pojmuje. tylko czy to będę mogl nalozyc na dol mojego silnika??


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 28.07.2010 18:21 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
Możesz to założyć pytanie w jakim stanie jest Twój dół silnika. Wał. Ile ma motogodzin?


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.07.2007 12:14
Posty: 147
Miejscowość: Sosnowiec
Quad: Suzuki LTR 450 LE
Poprzednie quady: 2x Yamaha YFZ 450 / Grizzly 660
PostWysłany: 28.07.2010 19:07 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
Ja bym zmienił dysze + wydech i tłok wysokiej kompresji np wossnera. No i oczywiście dobra regulacja.

_________________
Potrzebujesz Olej do quada? Pisz :) http://www.ATVSOSNOWIEC.UBF.PL


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.04.2010 13:58
Posty: 19
Miejscowość: Ińsko
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 28.07.2010 19:11 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
Mechanik który rozebrał silnik a jest to b. dobry mechanik powiedział ze dół jest w porządku. Jesli chodzi o to ile ma wal motogodzin to nie moge okreslic bo nie mam tego quada od nowosci ale nie pomyle się mowiac ze na pewno już sporo w zyciu przeszedł .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.01.2009 17:48
Posty: 1204
Miejscowość: Płońsk
Quad: YFZ
PostWysłany: 30.07.2010 00:35 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
Moim zdaniem, poważniejszy tuning silnika ma sens tylko wtedy, gdy ścigasz się w zawodach a obok Ciebie są KTM'y ;). Im więcej pozmieniasz, tym bardziej On będzie wyżyłowany, co za tym idzie, częściej trzeba będzie go serwisować i kontrolować, ja mam zmieniony wydech, dysze, filtr powietrza i tłok, mocy mi starcza, a tak pozatym, większa moc - więcej problemów, quad jedzie szybciej, łożyska, klocki, opony, napęd i wszystkie inne części będą się szybciej zużywały . Trzeba zadać sobie pytanie do jakich celów chcesz używać quada . ; )

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 30.07.2010 07:57 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
Niestety w takiej sytuacji jak wielokrotnie pisałem należy mieć drugi identyczny pojazd.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.04.2010 13:58
Posty: 19
Miejscowość: Ińsko
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 30.07.2010 16:32 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
no wlasnie zaczelem jeździć od tego roku na zawody. bylem w nowogardzie i chojnie. i po pierwszych odczuciach stwierdzam ze jednak na starcie trzeba się idealnie wstrzelic zeby na seryjnym silniku dojechac w miare na konkretnej pozycji w pierwszy zakret. koszty wiadomo ze zawsze beda i od tego się nie ucieknie. a ze silnik mi się posypal to przy okazji chce już przynajmniej od czegos zaczac. nie stac mnie na wstawienie od razu wszystkiego co bym chcial. dlatego na poczatek zaczynam od rzeczy mi się wydaje bazowej. tj cylinder i tlok z big borem i od razu kuty tlok HC. Przy okazji wymieniam korbowod zebby się nie okazalo ze pojezdze a moc caly remont silnika szlak trafi po miesiacu bo korba się urwie. pozniej mam w planach wymiane walkow. i może dysze dynojeta tylko nie wiem dlaczego ale wszyscy mechanicy mi to odradzaja. ze zalewa silnik i sa problemy z odpalaniem. A jesli chodzi o ten wydech to co konkretnie macie na mysli??


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.07.2007 12:14
Posty: 147
Miejscowość: Sosnowiec
Quad: Suzuki LTR 450 LE
Poprzednie quady: 2x Yamaha YFZ 450 / Grizzly 660
PostWysłany: 30.07.2010 19:26 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
Wydech przelotowy daje troszkę wiecej KM. Ja uzywam LRD i znacznie poprawia dół silnika

_________________
Potrzebujesz Olej do quada? Pisz :) http://www.ATVSOSNOWIEC.UBF.PL


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2007 15:04
Posty: 232
PostWysłany: 30.07.2010 21:41 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
tomekjamrozy napisał(a):
i może dysze dynojeta tylko nie wiem dlaczego ale wszyscy mechanicy mi to odradzaja. ze zalewa silnik i sa problemy z odpalaniem.

Niemal wszyscy znajomi na gaznikach mają dysze i są zadowoleni,nic się złego nie dzieje poza większą przyjemnością z jazdy :)
dysze ,dobry wydech wałek filtr o większej przepustowości i różnica będzie duża

_________________
www.vitra.com.pl


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2008 10:00
Posty: 868
Miejscowość: Głogów , Dolnośląskie
Quad: szukam
Poprzednie quady: LTZ, LTR, 2X TRX450r TRX 700 xx :)
PostWysłany: 31.07.2010 05:32 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
tomekjamrozy napisał(a):
ale wszyscy mechanicy mi to odradzaja. ze zalewa silnik i sa problemy z odpalaniem.

Dobrze założone dysze i wyregulowany gaźnik przez fachowca a nie pana Kazia 8) i wszystko pięknie chodzi i TRX pali od pierwszego kopa , do tego wydech i filtr np. UNI i się znacznie lepiej zbiera szczególnie od dołu :D

_________________
BYŁ LTZ,LTR ,2x TRX 450r a Jest TRX 700xx


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 21.08.2007 11:22
Posty: 677
Quad: Renegade 570, DS450, Rotax 125 kart
Poprzednie quady: 300EX, R660, Outlaw 525
PostWysłany: 31.07.2010 21:20 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
Jeśli szukasz zestawów typu big bore, to znanych, polecanych firm i należy czytać wiele opinii na ich temat na głównie zagranicznych forach.Trzeba pamiętać, że taki zestaw ma dawać nie tylko moc ,ale ma być też jak najmniej awaryjny, dlatego wybór ma znaczenie.
Jeżeli już przy sprawie wydechu, to w takim zestawie warto kupić pełny układ niż tylko samą końcówkę.
Przy dobrze założonych dyszach i regulacji nie powinno być problemów, a za trudności z odpalaniem bardziej odpowiedzialny jest brak regulacji zaworów.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.04.2010 13:58
Posty: 19
Miejscowość: Ińsko
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 01.08.2010 11:35 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
tzn zestaw jaki sobie zamowilem od takiego goscia co ma login na allegro martinmotocykle. po rozmowie z tym panem dalo się wyczuc ze zna się na rzeczy. w kazdym razie dopasowal mi caly zestaw tj korbe cylinder hot rodsa a tlok jest werteksa. z tego co slyszalem to nie jest to najlepsza firma ale tylko jedyny on pasowal do tego cylindra a zreszta jak widzialem na ebay to do zestawu big bor tylko sa tloki werteksa ( mowimy tu o tych o podwyzszonej kompresji) co do wydechu to mam zamontowany wydech HMF przelotowy wiec mysle ze jest to dobry wydech tylko myslalem ze może Wam jeszcze o cos innego chodzi. co do dysz to rzeczywiscie będę musial się nad tym jeszcze zastanowic. dzięki za wszystkie porady sugesie


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 01.08.2010 12:10 
Re: YFZ - podniesienie mocy silnika - kto pomoże??
Firma to tak naprawdę sprawa drugorzędna. Trzeba sprawdzić zużycie dołu silnika, bo big bore przyspieszy ten proces. Druga sprawa to pomierzenie luzu na pierścieniach po włożeniu do cylindra. Różne już anomalia widziałem nawet przy nowych częściach.

Dysze musisz założyć do takiego zestawu, kup Dynojeta, w komplecie masz pełny przekrój dysz który można założyć i wyregulować pod twoje modyfikacje.


 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.