Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Grizzly 700 wymiana cylindra tloka planowanie glowicy???
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 23:38



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Grizzly 700 wymiana cylindra tloka planowanie glowicy??? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 31.10.2010 15:33
Posty: 14
Quad: Yamaha Grizzly 700
PostWysłany: 31.10.2010 16:00 
Grizzly 700 wymiana cylindra tloka planowanie glowicy???
witam. mam problem z g7. kupilem go w dabrowie od perfectmoto dealera can-ama... już po kupieniu przed uzytwaniem zrobilem mu serwis (oleje,filtry itd) dziwne bylo ze na miarce do wlasciwego poziomu wchodzilo 3litry a nie 2,1... zastanawialo mnie i spuscilem olej i wylecialo tylko 2.. wlalem swiezy i weszlo też 2litry??? wiec dzialy się cuda. . poza tym zapalala się kontrolka od temperastury i wentylator chodzil.. glownie na postoju lub wolnej jezdzie... ogolnie quad grzal się czesto.. ale nigdy nie dymil.. chodzil ok. sprawdzilem plyny... dolalem bylo ok ale się grzal. quad stal miesiac i postanowilem go odpalic... i posprawdzac... poziom plynow... itd. po 15min przy temperaturze na dworze 7stopni się zapalila kontrolka od temp. plynu w zbiorniczku nie bylo... poziom oleju byl ponizej minimum a od wymiany zrobilem 200km a quad ma [rzejechane 6tys i 370h. sprawdzalem wszystko i odkrylem olej w chlodnicy glownie kolo korka.. już wiedzialem ze jest cos bardzo nie tak.. rozkrecilem silnik i przy uszczelce pod glowica bylo mokre od oleju poza tym cylinder jest porysowany. wiem ze muszę wymienic albo zrobic szlif i polozyc nikasyl ale nie wiem co się robi w tym przypoadku.. i ile kosztuje taki szlif bo nowy cylinder to koszt 1500zl poza tym pierscienie do wymiany ale nie wiem co robic z tlokiem bo wyglada ok??? glowica też wyglada na ok ale nie wiem czy dac ja do sprawdzenia czy planowania bo golym okiem nic nie widze i jaki koszt jest planowania??? proszę o porady co robic w tym przypadku... na co zwracac uwage gdyz nie jestem ekspertem i mam male pojecie na ten temat. dziekuje PIOTR


 
Profil

Rejestracja: 27.08.2010 08:13
Posty: 43
Miejscowość: Słubice/Zielona Góra/Nowogród Bobrzański
Quad: Grizzly 660
PostWysłany: 02.11.2010 19:56 
Re: Grizzly 700 wymiana cylindra tloka planowanie glowicy???
Dużo by pisać :jeśli zrobisz szlif to tłok musi być nadwymiarowy to stary się nie przyda
zwykły szlif w moim wystarczył i tłok 0,25 jeśli dobrze pamiętam
głowica do sprawdzenia ,
zakładając że to wcześniej wydmuchana uszczelka powodowała problemy z grzaniem się to ok
ale ja obstawił bym trochę inny przebieg zdarzeń i ich skutkiem wywalenie uszczelki .
Proponuje dobrze sprawdzić układ chłodzenia i przepustowość chłodnicy,termostat ,pompa wody .


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.