Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Elka i Big Bore do Wolverine vs Renegade
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 05:31



Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Elka i Big Bore do Wolverine vs Renegade 
Autor Wiadomość
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2007 13:04
Posty: 437
Miejscowość: Swarzedz
Quad: Już nie mam, teraz hoduję jedwabniki
PostWysłany: 15.11.2010 10:32 
Elka i Big Bore do Wolverine vs Renegade
Witam
Mam niemały dylemat, mianowicie przygotowując sprzęt do Polnoc-Poludnie doszedlem do wniosku ze jazda na wolverine tyle kilometrow na stockowym zawieszeniu bylaby samookaleczeniem. Narodzil się w mojej glowie pomysl aby trochę doinwestowac sprzeta. Moj pomysl byl nastepujący, chce zmienic zawieszenie na Elka stage 3 na przod i tyl. Myslalem też o zainstalowaniu czegos co dodałoby pary czyli zestaw big bore. Wszystko wyglądalo pieknie do czasu az nie policzylem, no i tu nastąpil dylemat bo sprzedajac wolverina i dodając rownowartosc akcesoriów, które chce wymienic to moge kupić lekko używanego Renegada.
Kazdy powie bierz Renie bo jest lepsza ale to nie takie proste, Sprzęt nie jest dla mnie tylko dla ważącej 54 kg i 168 cm dziewczyny, ktora radzi sobie z Wolverinem bardzo dobrze, zna go i jest wstanie go popchnąc, wyszarpnąc bo sprzęt jest lekki. Srodki finansowe nie stanowią wiekszego problemu ale wiem ze będzie mnie w przyszlosci trochę wk...iać przy sprzedaży nikt mi nie zaplaci nawet 30% tego co zainwestowalem w Wolverina i znowu wyjde na frajera który sprzedaje za bezcen...
No i co robic, czy Elka da mi naprawde taką różnice czy też to naprawde strata pieniędzy i nigdy nie zbliży się prowadzeniem do maszyn klasy Reni??
Aha w gre nie wchodza zadne inne quady bo "Pani" się podoba tylko Renegade i Wolverine. :zalamka:
Pozdro


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2010 11:03
Posty: 1054
Miejscowość: Podlasie
Quad: Wolverine 450,
Poprzednie quady: KFX 700, LTR 450, DS 250, TRX 250EX
PostWysłany: 15.11.2010 17:31 
Re: Elka i Gig Bore do Wolverine vs Renegade
Raczej bardziej opłacalne będzie kupić Renegade. Włożysz w wolvo dużo kasy a i tak będzie gorsze od renaty.


 
Profil

Rejestracja: 16.08.2007 21:13
Posty: 671
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 15.11.2010 17:41 
Re: Elka i Gig Bore do Wolverine vs Renegade
racja a renia jak na swoją moc nie jest aż taka ciężka myślę że renia to dobry wybór bo do wolverina się nie opłaca inwestowac bo będziesz miał efekt może w połowie taki jak przy zakupie reni

renią jezdziłem trochę i wiem że ma duży potencjał szczególnie w wersji X

_________________
Sprzedam Grizzly 700 2008r możliwa zamiana na Renegade 800x
https://picasaweb.google.com/grizzly700 ... z4TC5ZW_Xg


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:59
Posty: 3233
Miejscowość: Drezdenko
Imię: Bartosz
Quad: KTM wkrótce
Poprzednie quady: wiele ich było :)
PostWysłany: 15.11.2010 17:46 
Re: Elka i Gig Bore do Wolverine vs Renegade
Skoro problemem nie są pieniądze to kup RenieR xxc 2011. ;)

_________________
www.soundbase.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2010 11:03
Posty: 1054
Miejscowość: Podlasie
Quad: Wolverine 450,
Poprzednie quady: KFX 700, LTR 450, DS 250, TRX 250EX
PostWysłany: 15.11.2010 17:49 
Re: Elka i Gig Bore do Wolverine vs Renegade
I jej zafunduj elki oraz inne duperele :wizi:


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2007 13:04
Posty: 437
Miejscowość: Swarzedz
Quad: Już nie mam, teraz hoduję jedwabniki
PostWysłany: 15.11.2010 18:37 
Re: Elka i Gig Bore do Wolverine vs Renegade
Spodziewalem się takich odpowiedzi. ale nie dokladnie o to chodzilo w moim zapytaniu. To ze napisalem ze kasa nie jest problemem to nie znaczy ze od razu chce kupić Renie xxc 2011, bo wlasciwie nikt u mnie w domu jej nie wykorzysta, a miec tylko po to żeby miec to trochę bez sensu. Problemem jest to ze Standardowy Wolverine ma do bani zawiecho, trzesie skacze i wyrywa stawy, a koszty związane ze zmianą na Elke są spore wiec czy warto ruszac czy od razu Renegade.


 
Profil Gadu-Gadu
Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:59
Posty: 3233
Miejscowość: Drezdenko
Imię: Bartosz
Quad: KTM wkrótce
Poprzednie quady: wiele ich było :)
PostWysłany: 15.11.2010 18:38 
Re: Elka i Gig Bore do Wolverine vs Renegade
W Renegade masz jeszcze silnik.

_________________
www.soundbase.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2009 17:42
Posty: 324
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G7, TRX700XXr
Poprzednie quady: G660
PostWysłany: 16.11.2010 11:27 
Re: Elka i Big Bore do Wolverine vs Renegade
No masz nie małą zagwostke... Powiem tak, mam w g7 elke stage 3 i jest po prostu bez porównania lepiej do oryginału, swojego czasu baaaaardzo napalałem się na rene, jednak dzięki pomocy Sheltona wybrałem g7 i nie żałuję. Zwłaszcza, że ostatnio miałem okazje się przejechać rene xxc 2010 i powiem, że w życiu bym się nie przesiadł z Yamahy na to amerykańskie coś. Co do tej jej legendarnej diabelskiej mocy... to tak naprawdę jest średnio, wystarczy przejechać się raptorem, żeby poczuć moc, oczywiście nie mówię, że jest słaba, bo mocy ma pod dostatkiem, ale nie jest to mega nie wiadomo co jak to się niektórzy podcinają, może jak by się pobawić sprzęgłem było by inaczej... Wiem jedno, nigdy nie Kupię amerykańca, bo to trzeba po prostu lubić, te kanapy i cały ten przerost formy nad treścią. Poza tym rene to 2 razy większe koszty utrzymania niż wolverine, nie wspominając o awaryjności. Jedyne co jest warte pozazdroszczenia, to dźwięk silnika, który jest wspaniały!

_________________
Pozdrawiam,
Rozwad - sQuad Olsztyn Rally Team


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2010 14:50
Posty: 964
Miejscowość: Warszawa- Siekierki
Quad: G700 WTHC, G700 , G350
Poprzednie quady: очень
PostWysłany: 16.11.2010 16:31 
Re: Elka i Big Bore do Wolverine vs Renegade
Jestem tego samego zdania co M-R wiesz ja to nie wiem czy bym się bawił w przedni zawias w wolvo.. Może wrzuć jakiś porządny amor do tył a przód sobie odpuść na jakiś czas. Jeśli chodzi o Big Bore. Znasz jakiś przypadek w którym volvo jest już tak zmodernizowane? Zeby nie okazało się że dopiero teraz zacznie się wyścig z wymianą prawie wszystkiego w silniku bo a to chłodnica za słaba a to coś jeszcze nie wytrzymuje przyrostu mocy...


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 16.11.2010 16:45 
Re: Elka i Big Bore do Wolverine vs Renegade
Przy wymianie zawiasu na Elkę odczujesz nie tylko większy komfort z jazdy ale też paradoksalnie lepsze przyspieszenie i hamowanie. Dobrze ustawiony amorek nie będzie pozwalał kołu odrywać się od ziemi zarówno przy przyspieszniu jak i hamowaniu. Co więcej takie zawieszenie więcej wybacza, cały czas masz panowanie nad pojazdem.
Co do zmian w silniku wystarczy policzyć współczynnik mocy do wagi czyli ile kg będzie ciągnął jeden koń. Wyniki mogą zaskoczyć.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2010 14:50
Posty: 964
Miejscowość: Warszawa- Siekierki
Quad: G700 WTHC, G700 , G350
Poprzednie quady: очень
PostWysłany: 17.11.2010 18:00 
Re: Elka i Big Bore do Wolverine vs Renegade
A ja mam takie małe pytanie prognozujecie że jaka będzie moc quada bo modernizacjach typu big bore plus sprzęgło plus dysze i filtr powietrza? Bo jeżeli osiągami zbliżylibyśmy się do np Grizzly 550 to to jest bardzo dobry interes.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2007 13:04
Posty: 437
Miejscowość: Swarzedz
Quad: Już nie mam, teraz hoduję jedwabniki
PostWysłany: 19.11.2010 08:41 
Re: Elka i Big Bore do Wolverine vs Renegade
No zobaczymy, bo wlasnie zamowilem, dostalem oferte na modernizacje w Polsce ale mimo moich najwiekszych sympatii i pelnego uznania dla serwisu który mi ja przygotowal, zamowilem zestaw Elka + big bore w USA. Różnica w cenie jest kolosalna ale co począc w Polsce podoliczaja podatki cla i tak wychodzi. Co do big bora to spodziewam się lepszego momętu i trochę wiekszej mocy, i tak musialbym wymienic tlok i pierscienie bo mi olej ciągnie wiec na to miejsce wejdzie zestawik Big Bore na 488 cm3. :^^D: Jak zmontuje calość to dam zdięcia i opis efektów. Zastanawiam się jeszcze nad portingiem i polerką ale zobaczymy jak wyda z czasem bo w 5 minut tego nie zrobię a ostatnio trochę zajety jestem.
Pozdro


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2003 22:53
Posty: 841
Miejscowość: Sam już nie wiem
Quad: WyQuad
PostWysłany: 21.11.2010 21:43 
Re: Elka i Big Bore do Wolverine vs Renegade
No napisz jak już poskładasz , bo mam w kącie garażu Wolviego 450 , i silniczek czeka na remoncik więc ciekawi mnie "CO Z TĄ MOCĄ" jak to by nie jaki Liss napisał :wizi:
Pozdrawiam M I K E


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 23.11.2010 13:18 
Re: Elka i Big Bore do Wolverine vs Renegade
zakupiłeś sam cylinder oversize + tłoki? bo jeśli tak to warto by było pomyśleć o jakimś innym wale jak np hot rods

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


 
Profil Tlen Gadu-Gadu

Rejestracja: 16.08.2007 21:13
Posty: 671
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 26.11.2010 22:14 
Re: Elka i Big Bore do Wolverine vs Renegade
co mogę powiedziec nt reni moc jest jakby troszke nie dokonca odczuwalna przez napęd paskiem jakby rene miała manualną skrzynie to byśmy ruszali z 2 biegu bo 1 to by od reki na koła wydzierała gada
powiem tak ja też z g700 na nic innego się nie przesiąde ale jako drugiego gada dla siebie kupiłbym np Raptora 700 własnie ze względu na manualną skrzynie poprostu wiem co można robić quadem z manualem daje on dużo więcej frajdy z jazdy bo jak się chce człowiek wyżyć to można trochę pokatować
a i z doświadczenia wiem ze pasarzer na ltz nie potrafi się urzymać ruszając z pełnym impetem z 1

_________________
Sprzedam Grizzly 700 2008r możliwa zamiana na Renegade 800x
https://picasaweb.google.com/grizzly700 ... z4TC5ZW_Xg


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.