Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.04.2024 19:47



Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 30.01.2010 20:28
Posty: 125
Miejscowość: małopolskie
Quad: Suzuki Kingquad 450
Poprzednie quady: Kawasaki KVF 650 D, KLF 300C 4x4
PostWysłany: 15.11.2010 18:47 
Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
Czy stosuje ktoś z was taki czujnik temepratury oleju? Jak się to sprawdza . Czy warto zainwstować w taki czujnik i na bieżąco sprawdzać temperaturę silnika jesli jest chłodzenie tylko powietrzno olejowe?
Mam na myśli coś takiego np.
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=1319926665&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.01.2007 20:17
Posty: 92
Miejscowość: Szczecin
Quad: brak, KTM EXC 525
PostWysłany: 16.11.2010 13:50 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
miałem kiedyś w motocyklu, wytrzymały i wiadomo kiedy odpuścić walkę w miejscu
mi na pewno nie szkodził


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2009 12:25
Posty: 522
Miejscowość: Suwałki
Quad: planowany na sierpień 2014
Poprzednie quady: niezawodny Kymco MXU 400
PostWysłany: 16.11.2010 15:25 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
Podpinam się, też szukam czegoś, co mogłoby mnie informować o temperaturze oleju. Szukam wskaźnika wkręcanego w miejsce korka wlewu oleju. Przy zakupie należy brać pod uwagę oczywiście średnicę otworu, skok gwintu oraz długość czujnika zgodną z długością miarki/korka oleju.

_________________
ATV Suwałki - filmy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 16.11.2010 15:33 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
na alledrogo są wskazniki z czujnikiem który się wkręca zamiast spustu oleju
chcę taki montować w moim gadzie

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil

Rejestracja: 30.01.2010 20:28
Posty: 125
Miejscowość: małopolskie
Quad: Suzuki Kingquad 450
Poprzednie quady: Kawasaki KVF 650 D, KLF 300C 4x4
PostWysłany: 16.11.2010 17:52 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
ktsu napisał(a):
Podpinam się, też szukam czegoś, co mogłoby mnie informować o temperaturze oleju. Szukam wskaźnika wkręcanego w miejsce korka wlewu oleju. Przy zakupie należy brać pod uwagę oczywiście średnicę otworu, skok gwintu oraz długość czujnika zgodną z długością miarki/korka oleju.


Z profilu wynika że masz Kymco MXU 400 więc na pewno masz na wyświetlaczu kontrolkę płynu
chłodzącego . Silnik chłodzony cieczą , z termostatem i wentylatorem więc czego tu się bać ? temperatura oleju jest tu bardzo zbliżona do temp. płynu chładzącego. Mam do czynienia z MXU 300 i nawet przy max. dawaniu w gaźnik w ciężkim terenie wskaźnik temp nie pokazał nigdy więcej jak dwie kreski - a jest ich 4.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.02.2009 20:43
Posty: 164
Quad: Kawasaki Brute Force 750
PostWysłany: 16.11.2010 18:25 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
derhund napisał(a):
na alledrogo są wskazniki z czujnikiem który się wkręca zamiast spustu oleju
chcę taki montować w moim gadzie


w swoim BF zamontowałem wskaźnik temperatury płynu jeśli znajdziesz wskaźnik o którym piszesz jestem zainteresowany

_________________
MAM LATAM I TAK ZOSTANIE


 
Profil

Rejestracja: 30.01.2010 20:28
Posty: 125
Miejscowość: małopolskie
Quad: Suzuki Kingquad 450
Poprzednie quady: Kawasaki KVF 650 D, KLF 300C 4x4
PostWysłany: 16.11.2010 18:40 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
A jeśli nie patrząc na kontrolki , wskaźniki , kreseczki na wyświetlaczu to czy jest ktoś w tanie określić jaka mniej więcej jest temperatura oleju silnikowego w czasie normalnej pracy ... czyli ani nie przegrzany ani niedogrzany - jaka temperatura panuje w silniku ? Rozumiem że w chłodzonych cieczą to pewnie będzie coś kole 90-95st C jak w samochodach ,ale czy w olejowo powietrznych też?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.09.2010 16:26
Posty: 1624
Miejscowość: okolice Zakopane
Quad: kawałsuki Brute Force kvf650
PostWysłany: 16.11.2010 19:02 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
luki35m napisał(a):
Z profilu wynika że masz Kymco MXU 400 więc na pewno masz na wyświetlaczu kontrolkę płynu
chłodzącego . Silnik chłodzony cieczą , z termostatem i wentylatorem więc czego tu się bać ? temperatura oleju jest tu bardzo zbliżona do temp. płynu chładzącego. Mam do czynienia z MXU 300 i nawet przy max. dawaniu w gaźnik w ciężkim terenie wskaźnik temp nie pokazał nigdy więcej jak dwie kreski - a jest ich 4.

a wlasnie ze jest czego się bac bo jeżeli masz wskaznik to dokladnie wiesz jaka jest temp a jak kontrolka się zaswieci tzn. ze silnik się przegrzal i meczysz go kilka razy przegrzejesz i remont Cię tylko ratuje
a tak wiesz kiedy odpuscic

wczoraj znalazlem ten wynalazek ten gosc trochę tego ma mysle ze nie będzie problemu z dopasowaniem do wiekszosci gadow http://moto.allegro.pl/termometr-czujni ... 21665.html

_________________
Boro
utv w budowie :cfa: viewtopic.php?f=23&t=35656
Galeria
http://img153.imageshack.us/g/snc00533w.jpg/


 
Profil

Rejestracja: 30.01.2010 20:28
Posty: 125
Miejscowość: małopolskie
Quad: Suzuki Kingquad 450
Poprzednie quady: Kawasaki KVF 650 D, KLF 300C 4x4
PostWysłany: 16.11.2010 20:18 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
boro v2 brute napisał(a):
wczoraj znalazlem ten wynalazek ten gosc trochę tego ma mysle ze nie będzie problemu z dopasowaniem do wiekszosci gadow http://moto.allegro.pl/termometr-czujni ... 21665.html

te same tej samej firmy tylko u innego sprzedawcy na allegro są po 80 zł ... sam nie wiem dlaczego i skąd taka różnica


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.09.2010 16:26
Posty: 1624
Miejscowość: okolice Zakopane
Quad: kawałsuki Brute Force kvf650
PostWysłany: 16.11.2010 20:36 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
nie mam pojecia :?:

może te co ja znalazlem sa pozlacane :uśmiech: :^^D:

_________________
Boro
utv w budowie :cfa: viewtopic.php?f=23&t=35656
Galeria
http://img153.imageshack.us/g/snc00533w.jpg/


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2009 12:25
Posty: 522
Miejscowość: Suwałki
Quad: planowany na sierpień 2014
Poprzednie quady: niezawodny Kymco MXU 400
PostWysłany: 17.11.2010 07:59 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
luki35m napisał
Cytuj:
Z profilu wynika że masz Kymco MXU 400 więc na pewno masz na wyświetlaczu kontrolkę płynu
chłodzącego . Silnik chłodzony cieczą , z termostatem i wentylatorem więc czego tu się bać ? temperatura oleju jest tu bardzo zbliżona do temp. płynu chładzącego.

Tylko, że mxu 400 jest chłodzony powietrzem i olejowo (ma chłodnicę oleju) - nie jest chłodzony cieczą. W okresie letnim często załącza się wentylator, natomiast kontrolka wysokiej temp. oleju nigdy mi się nie zapaliła. Najgorsze jest to, że wspomniana kontrolka nie zapala się dla "kontroli" podczas włączania zapłonu, po prostu nie zapali się jeśli nie przegrzejesz silnika - a skąd mam wiedzieć, że akurat dzisiaj jest sprawna? Ostatni spiąłem czujnik na "krótko" i fakt, kontrolka działa - uff. Ostatnio po ostrej jeździe, często załączał mi się wentylator (przy tej pogodzie) i chciałbym wiedzieć jaka jest temp. oleju, bo co do kontroli może np. w danej chwili nie zadziałać.

_________________
ATV Suwałki - filmy


 
Profil

Rejestracja: 30.01.2010 20:28
Posty: 125
Miejscowość: małopolskie
Quad: Suzuki Kingquad 450
Poprzednie quady: Kawasaki KVF 650 D, KLF 300C 4x4
PostWysłany: 17.11.2010 18:07 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
ktsu napisał(a):
Tylko, że mxu 400 jest chłodzony powietrzem i olejowo (ma chłodnicę oleju) - nie jest chłodzony cieczą. W okresie letnim często załącza się wentylator, natomiast kontrolka wysokiej temp. oleju nigdy mi się nie zapaliła. Najgorsze jest to, że wspomniana kontrolka nie zapala się dla "kontroli" podczas włączania zapłonu, po prostu nie zapali się jeśli nie przegrzejesz silnika - a skąd mam wiedzieć, że akurat dzisiaj jest sprawna? Ostatni spiąłem czujnik na "krótko" i fakt, kontrolka działa - uff. Ostatnio po ostrej jeździe, często załączał mi się wentylator (przy tej pogodzie) i chciałbym wiedzieć jaka jest temp. oleju, bo co do kontroli może np. w danej chwili nie zadziałać.


A to teraz mnie zaskoczyłeś i to nawet bardzo . Myślałem że w MXU 400 na 100% jest chłodzenie cieczą tak jak w MXU 300 . Teraz to już się nie dziwię że chcesz widzieć jaka tamp oleju. Ja mam taką samą sytuację w Kawasaki KLF 300 4x4 że mam chłodzenie powietrzno olejowe , mam chłodnicę oleju ale nawet bez wetylatora (fabrycznie). Jak by to było mało to nie mam żadnej kontrolki od ciśnienia oleju a tym bardziej od jego temperatury... Jak jest bardzo gorący to poprostu nie da się dotknąć silnika - i to jedyna moja kontrolka :):) W aso Kawasaki/Yamaha powiedzieli mi że mam się nie przejmować bo producent na pewno przewidział możliwość przegrzania się silnika i tak jest to wszystko zrobione że nic nie powinno się stać . Mi jednak to nie daje spokoju bo silnik jak bardzo mocno rozgrzany to inaczej go słychać mimo wszystko . Zastanawiam się nad założeniem wentylatora na tą chłodznicę oleju ale chyba trzeba by było załączać go z palca bo nie wiem co i kiedy by miało go włączać - termostatu nie ma.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2009 12:25
Posty: 522
Miejscowość: Suwałki
Quad: planowany na sierpień 2014
Poprzednie quady: niezawodny Kymco MXU 400
PostWysłany: 16.12.2010 09:54 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
Wskaźnik już jest na swoim miejscu. Wskaźnik powinien mieć te same wymiary co miarka oleju, dla mojego Kymco MXU 400 znaleźli taki:

Image
Skok gwintu 2,5 mm (oryginalna miarka ma długość 58 mm, wskaźnik ma grubszą uszczelkę i przez to jest dłuższy o 5 mm od niej, sprawdzałem dokładnie otwór i można tam włożyć dłuższy wskaźnik, choć może to być pewne ryzyko).

Tak wygląda w realu:

Image

Image

Image

-- dodano 09.12.2010 09:32 --

Wskaźnik działa :D , ale radość, ... naprawdę fajna sprawa, po półgodzinie odśnieżania nabiło 70 stopni.

Image

-- dodano 16.12.2010 10:54 --

Jestem po dłuższym wypadzie i temperatura oleju utrzymuje się w 110 st. C (ciekawie czy jest to optymalna temperatura oleju silnika?). Przy ostrzejszym dawkowaniu gazu - pokonywanie zasp śnieżnych, jazda na L-ce, 4x4, trudny teren, temperatura dobijała do około 120 st. C, wentylator chłodnicy (oleju) załączał się przy 115 i dość szybko zbijał do 110. Wskaźnik daje pewną kontrolę ciepłoty silnika, naprawdę urządzenie godne polecenia :) .

_________________
ATV Suwałki - filmy


 
Profil

Rejestracja: 30.01.2010 20:28
Posty: 125
Miejscowość: małopolskie
Quad: Suzuki Kingquad 450
Poprzednie quady: Kawasaki KVF 650 D, KLF 300C 4x4
PostWysłany: 02.01.2011 11:32 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
Wrócę do tematu . Zastanawiam się czy ma sens kupowanie takiego termometru (wskaźnika temperatury) jeśli w moim quadzie korek wlewu oleju jest bez miarki oleju .(zamiast tego jest okienko szkalne z podziałką max i min.) Wychodzi więc na to że czujnik nie dodtykał by bezpośrednio oleju w skrzyni korbowej a jedynie byłby ewntualnie chlapany ciepłym olejem bądź parą olejową . Jak wykręcam korek wlewu oleju to widać tylko jakieś koło (chyba zamachowe ) które oczywiście kręci się podczas pracy silnika . Czujnik można by było dopasować (gwint i średnica) ale długość trzpienia pomiarowego mogła by być ale bardzo krótka ze wzgledu na to obracające się koło. Czy ma ktoś jakieś wiadomości na ten temat? Czy końcówka tego czujnika (link w pierwszym poście ) musi być zanużona w oleju silnikowym czy wystarczy że będzie łapał temperaturę panującą wewnątrz silnika . I jeszcze jedno pytanie . Może jest gdzieś w moim quadzie miejsce przewidziane na czujnik temperatury ? (Kawasaki KLF 300 4x4 rocznik 2002) . Jest chłodzony powietrzem i olejem i posiada chłodnicę olejową ale bez wentylatora. Nie wiem czy jest sens się w to bawić jeśli producent nie zastosował ani kontrolki oleju ani wentylatora . Mój plan jest taki : najpierw czujnik temperatury oleju ( jakiś ... albo taki o jakim mowa albo elektroniczny z kabelkiem do zegara - może macie jakieś porady ) . Jak już będę wiedział do jakiej temperatury rozgrzewa się silnik w ekstremalnych warunkach to następnym krokiem będzie montaż wentylatora na chłodnicy oleju jeśli będzie taka potrzeba. Proszę o porady (odrady) i wskazówki .Pozdrawiam.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2008 19:51
Posty: 355
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: Oj, kupiłbym sobie......
PostWysłany: 02.01.2011 17:17 
Re: Termometr czujnik oleju zamiast korka wlewu ?
Witam. U siebie zamocowałem już czujnik ze wskaźnikiem firmy Auto Gauge ( płynu chłodzącego ). Mają w ofercie również kpl do pomiary temp. oleju i będę go sobie zamawiał.Czujnik należy zamocować tak aby był zanużony cały czas w oleju. Mając wskaźnik w pobliżu licznika lepiej widać co dzieje się z temp. oleju ( ten zamiast miarki olejowej jest mniej fukcjonalny ale za to łatwy w montażu)

_________________
Był quad,pozostało wspomnienie{ i kasa :-) }


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.