Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Hydrografika - malowanie quada
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 10:21



Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Hydrografika - malowanie quada 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 29.08.2014 20:44
Posty: 247
Miejscowość: Jaworzno
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 30.09.2014 19:14 
Re: Hydrografika - malowanie quada
Odświeżam temat,
Kupiłem G7 w Camo używkę, no niestety, nie podoba mi się ten "kolor" i myślałem nad foliowaniem, bo albo kupujemy kolor na kij wie jakim sprzęcie, albo kupujemy dobry sprzęt w kij wie jakim kolorze (już wcześniej nad tym myślałem, na samochodzie, ale koszt takiego foliowania coś by wyniósł - Kia Cee'd SW - czyli dość duża powierzchnia - ok 3500)

Dziś przeglądałem stronki z ewentualnymi "tuningami" quada i znalazłem oto takie coś

http://www.moto-maniak.eu/p5960,hydrografikia-nowa-technologa-nakladania-wzorow-na-powierzchnie-3d.html

Hydrografika, pisze że cena 1,23 z VAT (pewnie za mb lub m2) zapytam
a to link który przedstawia sposób wykonania

http://www.youtube.com/watch?v=wj6W7NQWPQo

Oglądałem to z ciekawością i powiem że nie jest to za trudne, problem pojawia się z większymi elementami niż ten pokazowy. I teraz nasuwają mi się pytania

1) czy ktoś tą firmę tej folii testował?
2) w poprzednich postach piszecie że to nie zdaje egzaminu, no ale jakby użyć jakiejś żywicy przezroczystej lub podobnego produktu by "utrwalić" powierzchnię lakierowaną?
3) problem pojawia się ze zbiornikiem w którym będzie dany element "moczony", czy np. wanna w której kąpiesz się na co dzień będzie się nadawać? Tzn. czy reszta tej folii w płynie nie osiądzie na brzegach wanny, a jeżeli tak to czy jest w stanie to wyczyścić (wiem że niektóre elementy nie zmieszczą się, ale pytam tak profilaktycznie)

Ja mam swoje CAMO dodatkowo oklejone folią ochronną, tak se wymyślił jeszcze wcześniejszy właściciel

To zaczynamy burzę mózgów: reaktywacja :mysli:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.11.2011 15:43
Posty: 148
Miejscowość: okolice Krakowa
Quad: Outlander xmr
PostWysłany: 01.10.2014 14:49 
Re: Hydrografika - malowanie quada
Firma moto maniak jak najbardziej ok . Co do oklejania quada folia nie bardzo się to sprawdza pęcherzyki, łatwo się niszczy . Zobacz na zagranicznych forach co o tym piszą , moim zdaniem warto zainteresować się okleina przeznaczona do tego właśnie modelu . Znajdziesz np na eBay

_________________
http://www.facebook.com/Atv4funMx?ref=hl


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 29.08.2014 20:44
Posty: 247
Miejscowość: Jaworzno
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
PostWysłany: 03.10.2014 08:38 
Re: Hydrografika - malowanie quada
Tak jak już wspomniałem, mój misiek został oklejony przezroczystą folią przez 1 właściciela czyli gdzieś w 2008 roku i powiem ci że gdyby nie korcenie "skubania" to ta folia by jeszcze leżała i to DOBRZE na powierzchni plastików.

Mnie ciekawi głównie ta HYDROGRAFIKA czy ktoś tym (tą firmą lub jakąś inną) już próbował swojego gada okleić i faktycznie jak to się zachowuje gdy porysujesz lub zaczniesz wyginać plastiki

-- dodano 03.10.2014 09:38 --

Szukałem na necie ofert i napisałem do jednych z nich o cenę...
Koszt oklejenia całego quada koszt 1300zł

http://allegro.pl/piaskowanie-hydrografika-szkielkowanie-polerowanie-i4643283921.html


Ostatnio zmieniony przez Dimi, 03.10.2014 08:38, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 54 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.