Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Jaki rodzaj gazu jest lepszy fabryczny kciuk czy rollgaz
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 20:42



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Jaki rodzaj gazu jest lepszy fabryczny kciuk czy rollgaz 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.02.2006 02:25
Posty: 16
Quad: prawdopodobnie LTR 450
PostWysłany: 08.10.2006 23:45 
Jaki rodzaj gazu jest lepszy fabryczny kciuk czy rollgaz
Witajcie .Przeglądam własnie forum i niezauważyłem tematu "co jest lepsze fabryczy kciuk czy rollgaz" .Ja ten temat własnie przerabiam i mam swoje zdanie ,ale chetnie posłucham opinii innych .Mówi się ze na rollgazie jeżdzą profesjolaliści ,ale zauważyłem na fotach profesjonalnie poprzerabianych quadów , ze wiecej jest jednak kciuków . Co o tym myślicie .Mnie osobiscie jezdzi się lepiej na kciuku, lepiej na dziurach duzo lepiej na zakretach .


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.04.2004 19:19
Posty: 13
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: 09.10.2006 00:00 
kciuk ma tą zatetę że gdy stracisz panowanie nad maszyną to łatwiej puścić gaz


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 09.10.2006 08:49 
To prawda kciuk bardziej pasuje do quada, zwlaszcza ciezkich maszyn, wada to wspomniana latwosc puszczenia w sytuacji utraty kontroli nad sprzetem, wada - nie trzymamy kierownicy cala reka, nieco gorsza dozowalnosc. W mojej opinii wole jedzic quadem 4x4 z kciukowym gazem, mimo, ze pol zycia jezdzilem motocyklami i będę jeździć... jakos mi to pasuje. Kcukowy gaz ma takze jedna wade, mozliwosc, uruchomienia np. kolanem - zdarzylo mi się to pare razy i nie jest to bezpieczne. Rolgazu w ciezkim quadzien na pewno nie chialbym miec.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 05.03.2006 19:39
Posty: 579
Miejscowość: Wołomin
Quad: Polaris Scrambler 500 4x4 nissan patrol GR y60
PostWysłany: 09.10.2006 15:43 
A ja założyłem rollgaz bo orginalne pudełko z manetką i przełącznikiem kosztuje jakieś chore pieniądze a w moim sprzęcie go nie było.

wady:
- przy schyleniu przy np pod gałęzią można przypadkowo dać za dużo ognia
- przy atakowaniu górki jak jest zbyt stroma i stawia nas ostro do pionu można dodać gazu ( co w tej sytuacji nie wychodzi na dobre)
- przy głębokim skręcie w lewo "samoczynnie" dodajemy gazu
- rollgaz (nawet najlepszy) może się zablokować co w sytuacji gdy nagle "zsiedliśmy" ze sprzęta i nie mamy zrywki może spowodować znaczne straty

zalety:
- wygodna jazda "na stojąco"

A jak się człowiek przyzwyczai to wydaje mi się że nie ma wielkiej różnicy.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.