Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Dystanse
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 22:58



Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Dystanse 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 01.03.2010 12:48
Posty: 20
Miejscowość: Janki
Quad: Yamaha Raptor 660R
PostWysłany: 03.03.2010 18:32 
Re: Dystanse
Witam
Kupiłem dokładnie taki sam wynalazek http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=909455967 i niestety dopiero pozniej trafiłem na forum, opinie mnie nie pocieszają na temat dystansów i trochę się boje to zakładać :zalamka: szczególnie martwi mnie ze nie ma pierścienia centrującego felgę :oczy:
I co ja mam z tym teraz zrobić zakładać czy wyrzucić? Dodam ze nie będę skakał i nie wiadomo jak głupiał zwykła szybka jada amatorska :wizi:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 03.03.2010 18:58 
Re: Dystanse
Jak już kupiłeś to zakładaj. Może uda Ci się tak utrafić że nie będziesz za bardzo podskakiwał. Ewentualnie udaj się do jakiegoś tokarza, który zrobi Ci jakiś pierścień centrujący dystans na piaście i koło na dystansie.


 
Profil

Rejestracja: 01.03.2010 12:48
Posty: 20
Miejscowość: Janki
Quad: Yamaha Raptor 660R
PostWysłany: 03.03.2010 19:26 
Re: Dystanse
Niestety ażurowa konstrukcja dystansu nie pozwala z nim nic zrobić musi tak zostać jak jest. Używał ktoś takich jak ja mam? Wydaje mi się ze przez brak pierścienia centrującego znicze felge?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2009 12:55
Posty: 211
Miejscowość: Komorów
Quad: ZIELONY :)
PostWysłany: 03.03.2010 19:48 
Re: Dystanse
kamyk128 napisał(a):
Niestety ażurowa konstrukcja dystansu nie pozwala z nim nic zrobić musi tak zostać jak jest. Używał ktoś takich jak ja mam? Wydaje mi się ze przez brak pierścienia centrującego znicze felge?


nie wiem czy przeczytałeś to co napisałem wcześniej czy nie... więc napiszę raz jeszcze ...

mam aluminiowe dystanse dokładnie takie same bez żadnego pierścienia centrującego (bo za bardzo nie ma co centrować...) na tyle...

NA PRZODZIE MAM PLASTIKOWE DYSTANSE UŻYWANE W SUPERMOTO... :^^D:

jeżdżę, skaczę ... na tyle na ile mi kondycja pozwala ... nic się nie dzieje - dokręć tylko porządnie i śmigaj


Ostatnio zmieniony przez gkasp, 03.03.2010 19:51, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.10.2007 22:02
Posty: 106
Miejscowość: Włocławek
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 03.03.2010 19:50 
Re: Dystanse
Ja używam takie dystanse w G700 i nie rozumiem Waszego problemu bo bez dystansów piasta koła w oryginale również nie ma żadnego pierścienia centrującego. Centrowanie koła odbywa się poprzez skośne nakrętki i tyle. Jeżdze już długo z takimi dystansami i wszystko jest OK.

_________________
Bandzior

http://www.atvwloclawek.pl
http://pl.youtube.com/bandziorgg
http://picasaweb.google.pl/ATVWloclawek


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 01.03.2010 12:48
Posty: 20
Miejscowość: Janki
Quad: Yamaha Raptor 660R
PostWysłany: 03.03.2010 22:30 
Re: Dystanse
gkasp napisał(a):
kamyk128 napisał(a):
Niestety ażurowa konstrukcja dystansu nie pozwala z nim nic zrobić musi tak zostać jak jest. Używał ktoś takich jak ja mam? Wydaje mi się ze przez brak pierścienia centrującego znicze felge?


nie wiem czy przeczytałeś to co napisałem wcześniej czy nie... więc napiszę raz jeszcze ...

mam aluminiowe dystanse dokładnie takie same bez żadnego pierścienia centrującego (bo za bardzo nie ma co centrować...) na tyle...

NA PRZODZIE MAM PLASTIKOWE DYSTANSE UŻYWANE W SUPERMOTO... :^^D:

jeżdżę, skaczę ... na tyle na ile mi kondycja pozwala ... nic się nie dzieje - dokręć tylko porządnie i śmigaj

Jesteś pewien ze masz takie same i z takimi samymi szpilkami jak ja podalem w linku? bo na poprzedniej stronie kolega Simbi podaje zupełnie inne one mają pierścień a dystans jest przykręcony do piasty a felga do dystansu czyli 8 śrub na stronę.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 04.03.2010 17:27 
Re: Dystanse
BandziorGG napisał(a):
Ja używam takie dystanse w G700 i nie rozumiem Waszego problemu bo bez dystansów piasta koła w oryginale również nie ma żadnego pierścienia centrującego. Centrowanie koła odbywa się poprzez skośne nakrętki i tyle. jeżdzę już długo z takimi dystansami i wszystko jest OK.


A nie masz przypadkiem otworu w feldze w środku pomiędzy śrubami w który wchodzi częśc piasty?
Musisz mieć coś wystającego z piasty co wchodzi w centralny otwór felgi, inaczej urywałbyś śruby.


 
Profil

Rejestracja: 27.11.2008 21:33
Posty: 42
Miejscowość: olsztyn
Quad: kfx 400
PostWysłany: 04.03.2010 20:55 
Re: Dystanse
W LTZ w orginale jest tak samo felga trzyma się tylko na śrubach i jest wszystko ja jerzdze na odwruconej feldze i jest wszysto ok i bez dystansów.


 
Profil
ATV Lady
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.03.2007 15:59
Posty: 138
Miejscowość: Łódź / Konstatynów Łódzki
Quad: Yamaha Raptor 350
PostWysłany: 04.03.2010 21:07 
Re: Dystanse
kamyk128
no i co zalozyles te dystanse ? Pociesze Cię i powiem ci,ze dzis mialam ( nawiasem mowiac poprawiam - jestem kolezanka gdyby co ;) ) je okazje ogladac i nie ma tragedii. Co prawda te wskazane przeze mnie ( ogladane tylko na aukcji ) wygladaja trochę solidniej,ale jest różnica co najmniej 200zl przy zakupie i prawdopodobnie zdecyduje się jednak na te, ktore masz. Popytalam i osoby stosujace cross pro'sy sa zadowoleni. Jeszcze muszę sporo wrzucic na reszte "dodatkow" to te 200 zl robi roznice.

_________________
" Czasami w lesie spotykam prawdziwych szaleńców. Pędzą na złamanie karku wbrew własnemu rozsądkowi.
Naprawdę czasami aż trudno ich wyprzedzić " ;)

Pozdrawiam - Alicja http://picasaweb.google.com/ExtremeSquad
EXTREME SQUAD


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 05.03.2010 00:38 
Re: Dystanse
ja mam w banshee na tyle dystanse z tworzywa i wszystko jest git...

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2009 12:55
Posty: 211
Miejscowość: Komorów
Quad: ZIELONY :)
PostWysłany: 05.03.2010 08:50 
Re: Dystanse
mohinder napisał(a):
BandziorGG napisał(a):
(...) Centrowanie koła odbywa się poprzez skośne nakrętki i tyle. jeżdzę już długo z takimi dystansami i wszystko jest OK.


A nie masz przypadkiem otworu w feldze w środku pomiędzy śrubami w który wchodzi częśc piasty?
Musisz mieć coś wystającego z piasty co wchodzi w centralny otwór felgi, inaczej urywałbyś śruby.



mohinder jak chcesz centrować taką felgę?
:D rozumiem, że tokarz poradziłby sobie z wytoczeniem takiego wzorku na piaście :uśmiech: :uśmiech: ....

Image

praktycznie wszystkie TRXy, LTZy, LTRy, KFXy - mają takie felgi.....


kamyk - faktycznie masz rację - mam takie jak simbi pokazywała - czterema śrubami do piasty i potem dopiero felga na czterech - jednak sądzę, że te, o których Ty piszesz spokojnie wytrzymają - a jeżeli chcesz latać na odległość 30m i 15m nad ziemią ... to żaden dystans nie jest wskazany :D - trzeba stosować ośki tuningowe z tyłu oraz "long-army" z przodu - o profesjonalnych amortyzatorach nie wspominając....


 
Profil

Rejestracja: 01.03.2010 12:48
Posty: 20
Miejscowość: Janki
Quad: Yamaha Raptor 660R
PostWysłany: 05.03.2010 16:22 
Re: Dystanse
Simbi przepraszam nie spodziewałem się kobiety na takim forum i napisałem tak jakoś odruchowo :>
A co do dystansów dziękuje za odpowiedzi trochę mnie uspokoiliście, jak na razie nie planuje skakać po 15 metrów to jakoś może wytrzymają :wizi: wiec pojedzże na tym co mam i się zobaczy :D

PS. Zna ktoś przypadek ze koło urwało się jak ktoś miał dystans?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2008 10:00
Posty: 868
Miejscowość: Głogów , Dolnośląskie
Quad: szukam
Poprzednie quady: LTZ, LTR, 2X TRX450r TRX 700 xx :)
PostWysłany: 05.03.2010 18:55 
Re: Dystanse
kamyk128 napisał(a):
PS. Zna ktoś przypadek ze koło urwało się jak ktoś miał dystans?

Nie słyszałem o taki przypadku , ja tylko zgiąłem oś przez dystans , wystarczyło jedno złe lądowanie ( wybiło mnie krzywo i wylądowałem bardziej na prawiej stronie :zalamka: )

_________________
BYŁ LTZ,LTR ,2x TRX 450r a Jest TRX 700xx


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 05.03.2010 19:00 
Re: Dystanse
gkasp napisał(a):
mohinder napisał(a):
BandziorGG napisał(a):
(...) Centrowanie koła odbywa się poprzez skośne nakrętki i tyle. jeżdzę już długo z takimi dystansami i wszystko jest OK.


A nie masz przypadkiem otworu w feldze w środku pomiędzy śrubami w który wchodzi częśc piasty?
Musisz mieć coś wystającego z piasty co wchodzi w centralny otwór felgi, inaczej urywałbyś śruby.



mohinder jak chcesz centrować taką felgę?
:D rozumiem, że tokarz poradziłby sobie z wytoczeniem takiego wzorku na piaście :uśmiech: :uśmiech: ....

Image

praktycznie wszystkie TRXy, LTZy, LTRy, KFXy - mają takie felgi.....


kamyk - faktycznie masz rację - mam takie jak simbi pokazywała - czterema śrubami do piasty i potem dopiero felga na czterech - jednak sądzę, że te, o których Ty piszesz spokojnie wytrzymają - a jeżeli chcesz latać na odległość 30m i 15m nad ziemią ... to żaden dystans nie jest wskazany :D - trzeba stosować ośki tuningowe z tyłu oraz "long-army" z przodu - o profesjonalnych amortyzatorach nie wspominając....


A możesz jeszcze dołożyć fotkę piasty na którą jest zakładana taka felga?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2009 12:55
Posty: 211
Miejscowość: Komorów
Quad: ZIELONY :)
PostWysłany: 05.03.2010 20:54 
Re: Dystanse
mohinder napisał(a):

A możesz jeszcze dołożyć fotkę piasty na którą jest zakładana taka felga?


mam założone dystanse :D - jak czytałeś wyżej - z przodu PLASITOWE z tyłu aluminowe

ich zdjęcie też Ci dać? :^^D:

-- dodano 05.03.2010 20:54 --

proszę bardzo - szukałem szukałem i znalazłem

Image

tak wygląda moja tylna piasta, koło i dystans - jest to po prostu krzyżak ... płaski bez żadnego ferezu


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.