Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Klamka sprzęgła i hamulca
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 17:02



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Klamka sprzęgła i hamulca 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.03.2010 17:41
Posty: 39
Miejscowość: Żarki
Quad: Yamaha Raptor 700R
PostWysłany: 06.08.2011 23:32 
Klamka sprzęgła i hamulca
Czy ktoś z was zakładał do siebie jakąś tuningowaną dzwignie sprzęgła i hamulca ? Czy taka krótka klamka sportowa jakie montują w ścigaczach m.in, na dwa palce zda egzamin w quadzie ? i jeśli tak to czy nie wiecie gdzie mogę takie kupić ? Na aledrogo są tylko dedykowane do konkretnych modeli ścigaczy i tylko same klamki, a mi są potrzebne klamki wraz z mocowaniem do kierownicy. Jeśli ktoś zakładał do siebie inny zestaw od tych sportowych bardzo proszę o podzielenie się informacją jakie zakładał.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 07.08.2011 09:37 
Re: Klamka sprzęgła i hamulca
Miałem i co do klamki hamulca jak najbardziej ok. Natomiast jeśli chodzi o sprzęgło miałem krótką (2 palce) jednak wolałem wrócić do seryjnej długiej, której mocowanie przesunąłem bardziej do "środka" kierownicy w celu wydłużenia dźwigni, co za tym idzie lżejsze wciskanie sprzęgła. Przy krótkiej po 30 minutach jazdy na torze palce odpadały, na długiej nie mam tego problemu. Krótka klamka sprzęgła byłaby fajna przy zamontowanym hydraulicznym zestawie sprzęgłowym (Magura, Streamline). Jeżeli chcesz doświadczyć na własnej skórze polecam kupić sobie zestaw Zeta (najtańsza niełamiąca opcja na naszym rynku), około 150 zł za klamkę, która podejdzie pod każde mocowanie. Podsumowując, moim zdaniem, krótka do hamulca tak, do sprzęgła nie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.03.2010 17:41
Posty: 39
Miejscowość: Żarki
Quad: Yamaha Raptor 700R
PostWysłany: 07.08.2011 22:11 
Re: Klamka sprzęgła i hamulca
Rozumiem dziękuje za podpowiedź co do długości tylko teraz pytanie czy dostane gdzieś takie klamki ale razem z mocowaniem do kierownicy ? Problem w tym że to mocowanie u mnie się wyrobiło i klamka sprzęgła lata mi w górę i w dół. Próbowałem dokręcać ale to na nic bo luz jest zbyt duży.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 07.08.2011 23:28 
Re: Klamka sprzęgła i hamulca
Boro napisał(a):
Podsumowując, moim zdaniem, krótka do hamulca tak, do sprzęgła nie.
Popieram. Jeszcze przyjemniej, gdy mamy do tego pełną hydraulikę.

Mocowania możesz kupić osobno w ASO. Wiele klamek jest na allegro i ebay, znajdziesz tam również i pełne zestawy.
Natomiast co do luzów- osobiście bardzo je lubię, sprawiają, że klamka pozostaje zawsze w ręku na nierównym terenie.


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 26.08.2011 18:29
Posty: 14
Quad: kfx400
PostWysłany: 26.08.2011 19:02 
Re: Klamka sprzęgła i hamulca
witam jestem tu nowy może wiecie gdzie kupić klamki do kfx400 najlepiej czerwone z góry dzięki :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 26.08.2011 19:24 
Re: Klamka sprzęgła i hamulca
Jeśli chcesz koniecznie nowe i tanie to polecam zakupić je w ASO, a następnie pomalować (na przykład proszkowo) ASV produkuje gotowe klamki, do kupienia głównie na zagranicznych portalach (pokroju ebay) pod hasłem "ASV lever"
O ile masz seryjnego quada, to klamki z Suzuki ltz też powinny pasować.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.