Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - tuning chinczyka ale..
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 00:23



Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
tuning chinczyka ale.. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.09.2011 12:24
Posty: 5
Miejscowość: Korfantów
Quad: big Polaris 110cc
PostWysłany: 17.09.2011 21:31 
tuning chinczyka ale..
chciałbym stuningowac mojego chinczyka jest to 110 cc ale nie chodzi mi o moc nie musi być szybki bo nie o to mi chodzi chciałbym go zrobic bardziej wytrzymalszego i może troszeczke silniejszego a nie stac mnie na quada żmarki Yamaha lub tym podobne co mógł bym zrobić z tym i może ile to mniej więcej by kosztowało? chciał bym też coś pozmieniać w silniku tak aby był on mniej awaryjny itp :) pozdrawiam


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.05.2008 21:02
Posty: 436
Miejscowość: Miasto cudów i pzzerii
Quad: Turlacz bagienny
PostWysłany: 18.09.2011 07:13 
Re: tuning chinczyka ale..
wolf1488 napisał(a):
chciał bym też coś pozmieniać w silniku tak aby był on mniej awaryjny itp :)


Co zrobić w silniku ? Wymienić go na inny, markowy :D Co zrobić aby gad był bardziej wytrzymały ? Po każdej jeździe smaruj, dokręcaj wszystko co tylko możesz. Szczerze to gra nie warta świeczki z tym upgreadem. Koszty przerosną wartość Twojego gada. Jak wspomniałem - dokręcaj i smaruj a jakieś większe zmiany sobie odpuść.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.07.2010 19:59
Posty: 273
Miejscowość: Hajnówka
Quad: Honda Foreman Rubicon TRX500FA
Poprzednie quady: Chińczyk 200ccm
PostWysłany: 25.09.2011 06:19 
Re: tuning chinczyka ale..
Jakiś czas temu też myślałem o takiej rozbudowie swojego chińczyka. Chciałem mu dorobić szersze nadkola zeby tak nie chlapało jak się wjedzie w błoto (tego nie udało mi się wykonać bo wcześniej sprzedałem quada) , wstawiłem licznik, większy akumulator lepsze światła, wyciągarkę, etc. Mimo tych zmian które nie kosztowały mało to dalej był chinczyk, którego jakość wykonania była marna. Wystarczy spojrzeć na spawy ramy czy wykonanie wahaczy - totalna porażka. Uwierz mi - szkoda czasu i pieniędzy na jakiekolwiek ulepszanie takiego sprzętu bo i tak nie dorówna on markowej maszynie. Już sam komfort jazdy jest nieporównywalny na chińczyku przy 40km/h bardziej trzesie niż na hondzie przy 80. Ja na Twoim miejscu odpuścił bym wszelkie modernizacje bo i tak przy późniejszej sprzedaży wcale nie dostaniesz za niego wiecej. Poprostu wymianiaj niezbędne części eksploatacyjne - to co jest konieczne.

_________________
Był chinol 200ccm... - nigdy więcej chinoli!!!! Jest i będzie Honda :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.09.2011 12:24
Posty: 5
Miejscowość: Korfantów
Quad: big Polaris 110cc
PostWysłany: 25.09.2011 14:54 
Re: tuning chinczyka ale..
tzn ja chciałbym rame wzmocnic np. wspawac gdzie nie gdzie płaskowniki może wymienic amortyzatory jak się da, wahacze powiekszyc tylna os na wieksza.połowa roboty nie będzie mnie kosztowała nic po w pracy mi to zrobia :) chchiałbm się zapytac gdzie można takie części nabyc


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.07.2010 19:59
Posty: 273
Miejscowość: Hajnówka
Quad: Honda Foreman Rubicon TRX500FA
Poprzednie quady: Chińczyk 200ccm
PostWysłany: 25.09.2011 19:53 
Re: tuning chinczyka ale..
Jeżeli chcesz kupić części z markowych quadów to szukaj na allegro jest tego sporo. Widze ze upierasz się jednak na zmiany techniczne w chińczyku - twoja wola ale sam się przekonasz że nie będzie warto, to tylko kwestia czasu.

_________________
Był chinol 200ccm... - nigdy więcej chinoli!!!! Jest i będzie Honda :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.09.2011 12:24
Posty: 5
Miejscowość: Korfantów
Quad: big Polaris 110cc
PostWysłany: 25.09.2011 22:12 
Re: tuning chinczyka ale..
czytałem gdzies w necie koles miał same problemy w chińczyku przerobił go i od roku nie miał z nim już problemów owszłem włozył w niego jakies 700 zł czy jakos tak i przełozyło się z szybkosci ale warto ponoc było


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 25.09.2011 22:44 
Re: tuning chinczyka ale..
Hmm, 700zł to 1/3 wartości quada więc nie jestem pewny czy aby na pewno było warto. Wszystko było by ok jeśli chinol miałby jakąś sensowną moc. Ale niestety moc jest niska i przerabiając go mamy quada w miarę niezawodnego lecz trochę nudnego z braku mocy.
https://picasaweb.google.com/1137725006 ... Loncin200#
Tutaj fotki z przeróbek mojego chinola.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.09.2011 12:24
Posty: 5
Miejscowość: Korfantów
Quad: big Polaris 110cc
PostWysłany: 26.09.2011 16:36 
Re: tuning chinczyka ale..
wiesz warto spróbować ja i tak za mojego chinola dałem 200 zł od sasiada :D bo synowi się nie podobał i myslał ze pierszy jego quad to będzie Raptor -_- chłopak raz się tylko nim przejechał a tak stał w garazu jego stary się wkurzyl i sprzedał mi go za 200 zł okazja jak nie wiem :D powiedz mi ile czasu spedzałes przy nim ile Cię to wynioslo i jak dlugo go robiłes :)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 26.09.2011 18:57 
Re: tuning chinczyka ale..
Robiłem to ok, miesiąca w tym dwa tygodnie ferii od rana do wieczora i dwa tygodnie wieczorami. Koszty? Ok. 1500zł. A mimo wszystko dalej trzeba było przy nim troszkę dłubać ale znacznie mniej i quad do dzisiaj jeździ i ma się dobrze.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.02.2012 22:43
Posty: 87
Miejscowość: okolice Barlinka
Quad: 110cc, już nie długo 200cc ;)
PostWysłany: 18.02.2012 11:24 
Re: tuning chinczyka ale..
A ja tak czytam Wasze komenterze i mnie się wydaję tak, zależy kto jakie ma szczęście.. ja naprzykład mam chinczyka 110cc 4 lata już i w ogóle naprawde w ogóle nic w niego nie wsadzalem zima -20 stopni i odpala chwile po kreci ale zaraz pali.
Jak ktoś ma pecha to w ten sam dzien co go kupi może mu się coś zepsuć
Sąsiad miał Hondę 250 kupil go 3 lata temu i moj chinol go przetrwal silnik mu padl a wcale go tak nie docieral jesdzil spokojnie.
Jeszcze raz mowie wszystko zalezy od szczescia tak mi się bynajmiej wydaje, jest trochę racji w tym ze markowe quady są lepsze ponieważ mają zawieszenie silnik bardziej wytrzymalszy ale ja w to tak zabardzo nie wierze . Takie jest moje zdanie w kazdym badz razie .
Pozdrawiam! :)

_________________
Na zawsze Quad :P


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.07.2010 19:59
Posty: 273
Miejscowość: Hajnówka
Quad: Honda Foreman Rubicon TRX500FA
Poprzednie quady: Chińczyk 200ccm
PostWysłany: 18.02.2012 15:41 
Re: tuning chinczyka ale..
Też myśle że wszystko zależy od szcześcia, ja akurat go nie miałem jak kupiłem swojego chińczyka, ale z wytrzymałością ramy i komfortem jazdy nie ma co go porównywac do markowego quada (ja osobiście mam porównanie do Hondy). Między nimi jest przepaść oczywiście na korzyść Hondy

_________________
Był chinol 200ccm... - nigdy więcej chinoli!!!! Jest i będzie Honda :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 17.02.2012 18:43
Posty: 32
Quad: Banshee 350
PostWysłany: 26.02.2012 08:20 
Re: tuning chinczyka ale..
Witam.GoGuŚ masz racje wszystko zależy od szczęścia ja miałem koreanczyka 250 i zrobiłem w nim tylko pięć rzeczy wyrzuciłem alarm i zrobiłem nową instalacje , pozmieniałem łożyska , założyłem normalny filtr który wyprowadziłem jak najwyżej (radze to zrobć odrazu po kupnie chinola ) i zmieniłem kilka śrub na wzmacniane. Quad latał z 3 lata niemiałem z nim rzadnych problemów modernizacje wyniosły mnie około 200zł.A co do tuningu to się nie opłaca chyba że masz trochę płaskowników do wzmocnienia ramy.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.