Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Nowa kanapa- gdzie ją kupić?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 20:45



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Nowa kanapa- gdzie ją kupić? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 25.11.2011 19:56 
Nowa kanapa- gdzie ją kupić?
Witam, umieszczam ten temat w dziale tuning, gdyż nie chodzi mi tu tylko o wymianę tapicerki na "siedzisku"

Prawie złożyłem maszynę, przyszła pora na mały test i... okazało się, że powiększony zbiornik paliwa zupełnie zmienił geometrię siedziska. Pozycja na quadzie jest dla mnie priorytetowa, dlatego muszę ją poprawić.
Wpadłem na pomysł: Czemu by tak nie stworzyć czegoś nowego? Czegoś, co będzie dopasowane do moich potrzeb w każdym najmniejszym calu.

Wielu zawodników (przynajmniej tych na światowym poziomie w USA) jeździ na specjalnie dopasowanej kanapie, nie tylko pod względem kolorystyki, ale i kształtu oraz twardości. Problem w tym, że w Polsce łatwo jest znaleźć tapicera, sprawa ma się gorzej, gdy poszukujemy kogoś, kto wykona naszą kanapę od zera. Od szkieletu, po gąbkę i tapicerkę. Dlatego proszę Was o porady, a najlepiej o namiary, do kogo i gdzie się zwrócić?
Próbował już ktoś takiego "tuningu"?
Warto jest inwestować?

Co o tym wszystkim sądzicie?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.11.2009 21:38
Posty: 1935
Miejscowość: Radom
Imię: Mikołaj Kwieciński
Quad: Yamaha Grizzly 700 & Suzuki LTR 450R
Poprzednie quady: -> Chińska 110 -> Grizzly 400 ->Can-am ds 450
PostWysłany: 25.11.2011 20:05 
Re: Nowa kanapa- gdzie ją kupić?
a jakiego masz quada?
bo takie kanapy kupuje się gotowe "tunningowe"

_________________
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=2965601684
#966
Kwieciński Mikołaj
QUADIMODO RACING TEAM
RTM-RADOM


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:59
Posty: 3233
Miejscowość: Drezdenko
Imię: Bartosz
Quad: KTM wkrótce
Poprzednie quady: wiele ich było :)
PostWysłany: 25.11.2011 20:28 
Re: Nowa kanapa- gdzie ją kupić?
Radek Siwiec

_________________
www.soundbase.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 25.11.2011 22:42 
Re: Nowa kanapa- gdzie ją kupić?
no tak, Radek ma taka kanapę, wydaje mi się ze mając oryginalną (jako szkielet) i dobrego tapicera, można dodać lub odjąć gąbki zmieniając kształt siedziska aby było dobrze dopasowane

-- dodano 25.11.2011 22:42 --

PS

ja jak wymieniałem poszycie kanapy to gąbka była uzupełniana i nie było z tym żadnego problemu, fakt ze pan stwierdził ze to poszycie dedykowane jest lekko mówiąc "beznadziejne", i faktycznie pan miał racje bo po ok miesiącu jazdy zaczęło się przecierać, a proponował mi ładna grubą skórę naturalna...

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


Ostatnio zmieniony przez Emhyr 25.11.2011 22:42, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 28.11.2011 00:12 
Re: Nowa kanapa- gdzie ją kupić?
Opracowanie nowego kształtu kanapy na bazie starego "szkieletu" to nie problem. Chodziło mi o zaprojektowanie wszystkiego od zera, włącznie ze stworzeniem "plastikowej bazy" czyli szkieletu kanapy.
Nie mam możliwości (a raczej zamiaru) wysyłania quada do USA, tylko po to, aby ktoś mógł "złapać" dokładne wymiary.

Problem wstępnie rozwiązany: Odkryłem w sobie duszę artysty/tapicera i sam "dopasowałem" szkielet. Teraz kanapa odstaje mniej, a gdy się już usiądzie to wszystko wraca do normy. W niedalekiej przyszłości zastanowię się nad nowym poszyciem i gąbką.

Swoją drogą, masowo produkowane kanapy wraz z innym poszyciem i kształtem gąbki są w stanach ogólnie dostępne. Indywidualne projekty wykonują nie liczni. Natomiast w Polsce... chyba nikt się tym nie zajmuje. :(


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.