Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - tłumik Looney+optymizer
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 18:51



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
tłumik Looney+optymizer 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.10.2009 19:58
Posty: 13
Miejscowość: Gdańsk
Quad: Renegade 1000 XXC
PostWysłany: 20.03.2012 17:49 
tłumik Looney+optymizer
Witam,zakupiłem ostatnio do Renegade 800 xxc tłumik looney-chodzi pięknie,ale słyszałem,że bez pawer commandera lub optymizera będzie grzała się głowica i powypalaja się gniazda zaworowe,więc kupiłem optymizer HMF-a jest tańszy niż power commander i commander nie ma mapy do looneya a napisanie mapy to ponad 2000zł.
Czy ktoś może wypowiedzieć się na ten temat?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 20.03.2012 18:08 
Re: tłumik Looney+optymizer
zanim kupiłeś ten optymizer hmf trzeba było sprawdzić AFR na tym wydeszku, być może nie trzeba nic kupować
optymizer hmf jest dedykowany pod wydechy hmf i ma ograniczoną możliwość korekcji więc ni jak nie ma się on do pcv lub msd
moja rada - sprzedaj ten moduł hmf i zakup pcv lub msd (obydwa moduły w nowszej wersji korygują już też zapłon) , zakup je najlepiej w usa, będzie taniej i jeszcze będziesz miał zagwarantowane nowe mapy jak zmienisz konfigurację gada

namiar na takiego magika chętnie dam ci na pw (sami z kolegą u niego brutki doposażyliśmy i możemy go polecić)

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 20.03.2012 18:13 
Re: tłumik Looney+optymizer
2000zl za mapę to chora kwota i wydaje mi się dość nie realna, bynajmniej do ściągacza brat płacił dużo taniej...

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 20.03.2012 18:29 
Re: tłumik Looney+optymizer
Emhyr napisał(a):
2000zl za mapę to chora kwota i wydaje mi się dość nie realna, bynajmniej do ściągacza brat płacił dużo taniej...


Zawsze możesz sobie kupić sprzęt sam i eksperymentować we własnym zakresie. Jak się nie uda 2000pln będzie kwotą żenująco śmieszną. Wiedza jest droższa niż złoto, niestety nie w naszym kraju.

Wracając do tematu, najlepszy program i hardware do strojenia to Tune Monster. Power Commander i Autotune, to przy jego możliwościach śmieszna zabawka ;)


Ostatnio zmieniony przez Shelton, 20.03.2012 18:29, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 08.01.2012 19:39
Posty: 11
Miejscowość: Małkowo /Gdańska
Quad: Outlander 1000XT
Poprzednie quady: LTR450,RENIA 800X, RENIA 1000XXC
PostWysłany: 20.03.2012 21:30 
Re: tłumik Looney+optymizer
Powiem tak PCV i MSD bo też w poprzedniej RENI miałem jak najbardziej ale ja dokupiłem obecnie do Looneya też optimizer HMFa i jest naprawde ok.
Ładnie przepala obydwie końcówki czyściutkie nic nie okopcone silnik jagby się mniej grzal i mocy chyba też przybyło. Oczywiście opinie są podzielone ale mysle że HMFa otymizer do Looneya jest ok bez PCV, MSD i PC.


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 20.03.2012 21:42 
Re: tłumik Looney+optymizer
Jak pisałem wiele razy nie wierzę w tego typu rozwiązania, bo są nie precyzyjne. To tak jak strojenie jakości dźwięku pokrętłem głośności - zgrubne i nie za bardzo wiadomo co się dzieje. Wolę bardziej precyzyjne zabawki, zwłaszcza, że silnik jest piekielnie drogi, jeśli chodzi o błędy.


 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.