Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Renowacja plastiku - polerowanie?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 20:50



Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Renowacja plastiku - polerowanie? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2006 12:04
Posty: 16
Miejscowość: Bielsko-Biała
Quad: Polaris Scrambler 500 H.O. 4x4 custom
PostWysłany: 05.02.2007 23:45 
Renowacja plastiku - polerowanie?
Witam,
Z początku uprzedzam - proszę się nie śmiać 8) ale przez dwa tygodnie nudy w oczekiwaniu na części zamienne można zrobić dużo pożytecznych rzeczy: wymienić oleje, łożyska, przesmarować wszystko, wyczyścić, pogłaskać, przedmuchać, umyć itp itd no ale po wykonaniu większości tych czynności dalej pozostaje dużo wolnego czasu i nasuwa się nieubłaganie reparacja poszycia.
Z tego co wyczytałem na forum 2Can swoje obklejał - w sumie fajna opcja, bo można całkiem kolor zmienić, czy nawet grafikę wstawić, ale obawiam się że przy mojej sprawności manualnej mogło by to mieć raczej odwrotny efekt od zamierzonego :)
Pozostaje polerowanie starego plastiku - i tutaj zwracam się do zebranych - czy są znane jakieś sprawdzone metody na podciągnięcie stanu rzeczywistego osłon plastikowych? - mocno sfatygowanych:) ??

_________________
I'd ride You sitting, I'd ride You laying
If You were a bird, I'd ride You flying
If You'll be dead, long forgotten
I'll dig You up, RIDE YOU ROTTEN !


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 14.12.2006 16:35
Posty: 117
Miejscowość: Stargard Szcz.
Quad: Honda 350 w planach 700
PostWysłany: 06.02.2007 11:42 
nie sądze,że poleriowanie plastkiku przyniesie konkretne rezultaty,moim zdaniem pozostaje ci mrtoda oklejenia foliami lub alternatywa lakierowania mrtodą tradycyjną najlepiej z zastosowaniem podkładów i farb do pastkiów (wysokie koszty)lub tańszysz specyfików akrylowych (efekty bardzo dobre) właśnie tą metodą ostatnio odnowiliśmy trx450es.Mam kolegę lakiernika i nigdy nie byłem świadkiem aby polerował plastiki (15 lat doświadczeń).Nasze koszta to podkład,lakier 120zł;papiery ścierne 30zł;własne praca plus 8 piw dla kolegi lakiernika. pozdrowienia.

_________________
nie handluje,nie promuje nie mam ciśnienia


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.05.2006 09:26
Posty: 488
Miejscowość: Warszawa-Wawer
Quad: Rapciuch 700 Special Edition
PostWysłany: 06.02.2007 15:19 
Ja miałem okazję polerować plastyki , co prawda nie w quadzie , ale w motocyklu enduro , gdzie plastyki są tego samego "gatunku" , co w moim Raptorze . Też były mocno sfatygowane . Te największe rysy zaczęliśmy polerować papierem 60 (wg grubości ziarna ) , potem 120 , 240, 500 , 1000 , 1500 aż do 2000 . Trzeba dobrze "wyważyć" głębokość rys , co by odpowiednio dobrać grubość pierwszego papieru , żeby nie narobić sobie czasem nie potrzebnej pracy . Potem żmudna praca ze szmatką i pastą polerską . Efekt finalny jest naprawdę bardzo dobry , ale wymaga sporo cierpliwości .


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 06.02.2007 18:30 
Zdecydowanie odradzam lakierowanie plastików, widziałem na własne oczy pomalowane obudowy z Scramblerze - efekt to kicha na maksa...

Raz widziałem jak gość opalarką jeździł po plastiku do motoru enduro i to robiło swoją robotę, ponieważ z plastiku schodziły wszelkiego rodzaju zuszczenia plastiku oraz wracał taki "soczysty kolor". Plastik w Scramblerze jest barwiony w masie ( chyba jak u większości ). Ja swojego Scramblera czasami przejeżdżam pastą która według producenta jest to likwidowania zarysowań w samochodach na powierzchniach z tworzyw. Plastik wtedy odzyskuje swój blask, nie widać rys i się "konserwuje" na następne pare utopień w błocie. Na takiego umytego i wypastowanego i wypolerowanego quada nakładam silikon w spray'u np. z shell-a, dzięki niemu quad się świeci jak psu kule i wygląda jak by przed sekundą wyjechał z salonu dodatkowo wiele łatwiej jest zmyć brud/błoto z obudów oraz woda sama spływa nie pozostawiając zacieków.

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
Zbanowany

Rejestracja: 14.12.2006 16:35
Posty: 117
Miejscowość: Stargard Szcz.
Quad: Honda 350 w planach 700
PostWysłany: 07.02.2007 18:08 
nie twierdze,że koledzy się mylą co do polerowania,ale na pewno są w błędzie co do lakierowania zrobiliśmy tak już trzy kłady które są użytkowane w terenie (lasy,polligony itd.)nie było przypadku pęknięć lakieru czy innych ujemnych oznak.podstawą jest solidne przyłożenie się do wykonanych prac i lakierowanie w profesjonalnej lakierni. :lol:


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 07.02.2007 22:00 
iras61 napisał(a):
nie było przypadku pęknięć lakieru czy innych ujemnych oznak.


Nie napisałem że będą pęknięcia tylko chodziło mi o względy estetyczne. Według mnie wygląda to nie ciekawie poza tym po
1. Przy sprzedaży będzie problem bo ludzie będą myśleć że plastiki były klejone lub coś podobnego
2. Wygląda to nie zwykle sztucznie - to akurat może było spowodowane tym że widziałem to na Scramblerze, który ma plastik barwiony w kolorze czarnym metaliku. I gdy nałożono czarną metaliczną farbę to .... szkoda gadać :(

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2007 02:40
Posty: 89
Miejscowość: okolice Warszawy (LEGIONOWO)
Quad: Kingquad 700 + WARN 2.5, Raptor 660 Limited Edition+Pro Circuit+Dyno Jet+Razr :)
PostWysłany: 08.02.2007 23:58 
Zgadzam się z Grzesiek G, co prawda to najbardziej męcząca i czasochłonna metoda to jednak masz to zrobione naprawdę dobrze... Quada nie polerowałem, ale felgi czy lakier samochodowy tak na zderzakach i wiem, że tak to działa. Mówisz, że masz dużo czasu, zatem ruszaj do sklepu lakierniczego po papierki i korkową cegiełkę :) i rączki w ruch :D przy tych ostatnich papierkach nie zapomnij o wodzie ;) będzie lepszy efekt...


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2006 12:04
Posty: 16
Miejscowość: Bielsko-Biała
Quad: Polaris Scrambler 500 H.O. 4x4 custom
PostWysłany: 09.02.2007 00:04 
Hehe, no chyba trzeba będzie poruszać łapkami, ale najpierw spróbuję końcówki na wiertarkę - delikatnie, żeby się przypadkiem nie przypaliło i jakimś mleczkiem czy polerką do lakieru - a nóż pójdzie trochę szybciej. No a jak się nie uda to chyba faktycznie - ryza papieru :) i do dzieła.

_________________
I'd ride You sitting, I'd ride You laying
If You were a bird, I'd ride You flying
If You'll be dead, long forgotten
I'll dig You up, RIDE YOU ROTTEN !


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2007 02:40
Posty: 89
Miejscowość: okolice Warszawy (LEGIONOWO)
Quad: Kingquad 700 + WARN 2.5, Raptor 660 Limited Edition+Pro Circuit+Dyno Jet+Razr :)
PostWysłany: 09.02.2007 00:11 
SimoN_BBa nie próbuj wiertarką bo zniszczysz plastiki! Nie masz nawet pojęcia jakie wiertarka zrobi Ci rysy... Chyba, że masz taką z ustawianiem obrotów...

_________________
Pozdrawiam,
Karol


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2006 12:04
Posty: 16
Miejscowość: Bielsko-Biała
Quad: Polaris Scrambler 500 H.O. 4x4 custom
PostWysłany: 09.02.2007 00:19 
ano dokładnie :) i różne nakładki - od gąbki po futra itd
nieregulowaną to raczej byłoby ciężko - gąbka przy takich obrotach mogłaby się przytopić do plastiku na przykład :) poza tym i tak będę to musiał sprawdzić na jakimś małym kawałku tak w razie czego

_________________
I'd ride You sitting, I'd ride You laying
If You were a bird, I'd ride You flying
If You'll be dead, long forgotten
I'll dig You up, RIDE YOU ROTTEN !


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2007 02:40
Posty: 89
Miejscowość: okolice Warszawy (LEGIONOWO)
Quad: Kingquad 700 + WARN 2.5, Raptor 660 Limited Edition+Pro Circuit+Dyno Jet+Razr :)
PostWysłany: 09.02.2007 00:20 
Powiem tak, nie radze wiertarką. Raz się przejechałem i już mi wystarczy... :) ale życzę powodzenia i pochwal się efektem!

_________________
Pozdrawiam,
Karol


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.05.2007 14:58
Posty: 65
Miejscowość: Mazowieckie
PostWysłany: 29.08.2007 18:33 
a może wypolerować tym, podobno działa
http://www.allegro.pl/item231335256_meg ... auto_.html


co o tym sądzicie?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 29.08.2007 18:38 
Myślę że to może robić robotę :oczy:

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 29.08.2007 19:36 
To pewnie działa na podobnej zasadzie co "uzpełniacze" ubytków (rys) do okularów, ekranów itp. rzeczy. Po prostu trzeba sprawdzić, aczkolwiek w cuda jak na tym obrazku to raczej bym nie wierzył :uśmiech:

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2006 09:21
Posty: 212
Miejscowość: Warszawa - Wawer
Quad: Kymco MXU 500
PostWysłany: 29.08.2007 20:31 
Zrób tak jak pisał GrzesiekG. Stopniowo papierkiem a potem robótki ręczne. Polecam pastę TEMPO ( lekkościerna) bo jest tania , wydajna i bardzo skuteczna.

I nie używaj do tego absolutnie wiertarki a ew. tylko regulowaną oscylacyjną polerkę na powietrze.

_________________
.:GALEON:.


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.