Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Jaki silnik do Yamahay Raptor 700
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 21:34



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Jaki silnik do Yamahay Raptor 700 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 05.08.2006 21:33
Posty: 92
Miejscowość: Imielin
Imię: Robert
Quad: Yamaha Raptor 700r
Poprzednie quady: Yamaha Raptor 660
PostWysłany: 26.06.2013 08:22 
Jaki silnik do Yamahay Raptor 700
Witam jakiś czas temu do głowy wpadł mi pomysł nad zmiana silnika w Rapim 700!Chodzi mi o większą moc ok 80-90 KM osobiście myślałem nad silnikiem z Yamahy R6 ale odradzaliście-bo głównie rapi ma jeździć w terenie szutry,CC itp -ktoś pisał o silniku z TDM ale szukałem i ciężko znaleźć silnik z tej maszyny-może jakieś inne propozycje!Zaznaczam ze Quad w 99% ma być używany w CC itp.Jakiego silnika używa Albinowski i jaki silnik ewentualnie proponujecie??


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 17.01.2012 16:15
Posty: 7
Miejscowość: Gdynia
Quad: Banshee
PostWysłany: 26.06.2013 09:48 
Re: Jaki silnik do Yamahay Raptor 700
Większa moc kosztem gorszego prowadzenia no i na pewno wyższej wagi (Raptor ma 1 gar a Ty mowisz o paru garach) nie przyniesie Tobie raczej wymiernych korzyści. Poczytaj sobie na początek lepiej o modyfikacjach map zapłonu i o wałku rozrządu do Twojego silnika. Mówisz o mocach a nie o niutonometrach więc chodzi Tobie o górny zakres obrotów silnika a te elementy, które wymieniłem powinny Tobie pomoc :) A jak się uprzesz to wstaw sobie turbo (nie żartuje) przy czym nie stracisz na zwrotności bo waga niewiele się zwiększy. Ale żeby było turbo to musisz dać inny wałek rozrządu, inne sprężyny zaworowe, inne sprzęgło, inny komputer, odprężenie komory spalania, no i pytanie jak długo reszta gratów by na tym pożyła


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.