Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Jakie minusy dystansów?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 18:33



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Jakie minusy dystansów? 
Autor Wiadomość
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2007 21:30
Posty: 531
Miejscowość: Katowice
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 27.05.2007 12:27 
Jakie minusy dystansów?
Parę razy w zakętach stawiało już mnie na dwa koła, więc myślę o założeniu dystansów ok. 4 mm na każde z czterech koł. Korzyści są jasne (stabilność w zakręcie), ale zanim wydam kasę (lub nie) chciałbym się zapytać znających temat jakie są minusy takiego rozwiązania...

Szczególnie chodzi mi o to, czy pojawiają się jakieś negatywy przy prowadzeniu quada, pracy kierownicą, działaniu zawieszenia itp. Także czy taki tuning jest w pełni "zdrowy" dla quada.

Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.02.2006 23:07
Posty: 289
Miejscowość: Lębork ( Pomorze )
Quad: Suzuki Ltz 400 K4
PostWysłany: 27.05.2007 12:50 
Antibes a nie lepiej kupić wytrzymałą i szeroką oś tuningową ?


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 27.05.2007 13:03 
Było wielokrotnie opisyne na forum, przy okazji felg z offsetem także. Opcja szukaj.


 
Profil Facebook WWW
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2007 21:30
Posty: 531
Miejscowość: Katowice
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 27.05.2007 13:04 
Sposób poszerzenia, to jest sprawa wtórna. Chodzi mi przede wszystkim o ewentualne minusy jeśli chodzi o prowadzenie się quada. Na stronie ATV w artykule o tuningu znalazłem zdanie "Z poszerzaniem quada trzeba uważać - czasem zbyt duża szerokość przeszkadza, a kierowca zamiast walczyć z rywalami, zmaga się z quadem. ". Niestety nie zostało to rozwinięte.


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2007 21:30
Posty: 531
Miejscowość: Katowice
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 27.05.2007 13:11 
Shelton: dawałem szukaj "dystanse" i nie znalazłem omówienia minusów prowadzenia się quada przy dystansach. Może nie umiem lepiej szukać. Wybacz...

Po prostu chodzi mi o konkretną odpowiedź w 2-3 zdaniach. Pewnie nie tylko mnie to by zainteresowało..


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 27.05.2007 14:25 
Ok, dobrze z przodu dystanse, to większy opór na kierownicy - większe zmęczenie jeźdźca. Z tyłu - kwestia jaki quad i do czego. W Twoim wypadku 1 calowe dystanse do 2 calowych na stronę na początek. Polecam na początku dodać, po calu na stronę - szersze półośki - nie wchodzą w rachubę, bo to spory wydatek w porównaniu z dystansami.
Im szersze dystanse to większe przeciążenie osiek i łożysk i z awariami tych elementów musisz się liczyć. Amortyzator także będzie mocniej dostawał. 1 calowe do 2 calowych dystansów poprawią prowadzenie na zakrętach i stabilność na pochyłych bandach na torze. Niestety za szerokie doprowadzą do gorszej poręczności w trakcie ostrego zakręcania lub gwałtownej zmiany kierunku. Precyzyjniej napisze ci Axcid on jest fachurą od osiek.


 
Profil Facebook WWW
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2007 21:30
Posty: 531
Miejscowość: Katowice
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 27.05.2007 20:28 
Dzięki, o to mi chodziło :)


 
Profil
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 27.05.2007 20:42 
A od innej strony niż Shelton napisał - takiej bardziej praktycznej w codziennej jeździe, i przy okazji rozwijając ten cytat:
Cytuj:
"Z poszerzaniem quada trzeba uważać - czasem zbyt duża szerokość przeszkadza, a kierowca zamiast walczyć z rywalami, zmaga się z quadem. ".

Wiesz, nie ma nic gorszego niż przesadzić ;).
Po zmianie szerokości sprzętu jednak trzeba się trochę nauczyć nim jeździć od nowa, oczywiście idzie to znacznie szybciej, ale jak zmieniłem z fabrycznych bodajże 114 cm na 130 cm to na początku zdarzało się, że wchodząc ostro w 90 stopniowy zakręt jechałem spowrotem czyli sprzęt zakręcił o jakieś 180 stopni :uśmiech:
Oczywiście troszkę jazdy no i od nowa nad nim panujesz, jednak pamiętaj - nic co ma zalety nie jest wolne od wad.
Najciężej przyzwyczaić się do tej szerokości w przypadku jazdy po lesie, czy w wąskich miejscach. Nie jest tak jak przy jednośladzie, ciężej ogarnąć drogę przed sobą i zauważyć np. kamień albo pieniek ukryty w trawie, no a te pare centymetrów niestety robi wieeelką różnicę.
Niestety łatwiej też trafić w miejsca gdzie wszyscy przejeżdżają a Ty nie masz wyjścia, złazisz i przeciągasz maszynkę bo nie jesteś w stanie zmieścić się między drzewkami.
Albo taki pieszy mosteczek stalowy przez rzeczkę nieopodal aXcida - wszyscy ładnie przejechali po czym we czterech czy pięciu przenosiliśmy moje 170 kg powyżej wysokości barierek :uśmiech: .
Z jednej strony zabawne, ale jadąc sam już bym sobie musiał odpuścić tereny za mostkiem.
Z kolei przy szerokiej leśnej drodze zniszczonej przez leśny sprzęt łatwiej zalaną błotem koleinę gwarantującą zawieszenie się wziąć między koła.

Reasumując - na pewno jeździ się lepiej, stabilniej, ale nie ma tak, że w jakichś przypadkach nie masz przez to gorzej.
Wniosek - nie przesadzać ;)


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 131 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.