Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Czy warto usuwać wydech i katalizator
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 13:46



Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Czy warto usuwać wydech i katalizator 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.06.2016 20:24
Posty: 17
Imię: Kacper
Quad: Arctic Cat 400
PostWysłany: 18.08.2016 14:57 
Re: Czy warto usuwać wydech i katalizator
Świerze informacje mam, poskładałem quada, na rolkach 15gram, czyli 1g mniejsze od oryginału. Wrażenie?
Jest poprawa, jest różnica, mianowicie quada ma lepszego zrywa i lepiej ciągnie, dam gaz, jest lekki jakby dołek a pozniej ciągnie fajnie, szybciej osiąga daną prędkość, jaki jest vmax, nie wiem nie patrzyłem, lecz jeżeli chodzi o zryw, branie z dołu jest lepiej.
Kolejna sprawa dyszę kupiłem, 150 lecz trochę przecholowalem, ponieważ 6mm, a nie 5mm, ja mam 5mm, więc dyszy nie zmieniłem.
Lec przy okazji szukałem gdzie się reguluje później gaźnik, i prócz jałowej regulacji nie mam pojęcia gdzie, jest śrubka jakaś od spodu, lecz cięzki dostęp po skręceniu gażnika do niej.
Zastanawiam się czy dalej kombinować z rolkami piłować czy zostawić jak jest. hmmm

-- dodano 18.08.2016 15:57 --

A więc, nie kombinuje już nic ponieważ quadem ruszyłem w teren, las góry, przez kilka miesięcy nie miałem możliwości użytkowałem go tylko po asfalcie.
Lecz teren las, całkowicie inna bajka, nie ta maszyna nie te emocje, teraz jest frajda i zabawa, nie da się porównać.
Fajna jazda w terenie, fajnie wchodzi pod góry, nie sądziłem nawet że wiele podjazdów na crosa jest osiągalnych quadem, przeszkodą są kolejny i korzenie, duże kamienie skały, oraz wjazdy bardzo strome przy końcu wtedy quada nakrywa....
Ogólnie super frajda, no i nie trzeba się męczyć aż tak jak na crosie:)


Ostatnio zmieniony przez kacper151, 18.08.2016 14:57, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 02.11.2016 20:12 
Re: Czy warto usuwać wydech i katalizator
A po co chcesz to zrobić ? Po co Ci dodatkowa moc ? Szczerze nie wiem czy nawet wywalenie kilku tyś zł doda Ci parę koni :P To nie są silniki robione z wizją tuningu, wizualny jak najbardziej. Ale z mechaniczym nie poszalejesz.

Co do katalizatora to ja u siebie wywaliłem, różnicy nie widzę tylko głośniej chodzi więc jak przelecisz przez wiochę to będziesz miał nowych kolegów w postaci policji :P Poza tym za brak katalizatora masz mandat jak Cię złapią :) Ja zdjąłem bo chodzi ładniej, kwestia gustu ...


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.