Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Honda Rincon 2007 + PowerCommander III + BigGun Utility
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 11:22



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Honda Rincon 2007 + PowerCommander III + BigGun Utility 
Autor Wiadomość
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 24.08.2007 12:51 
Honda Rincon 2007 + PowerCommander III + BigGun Utility
Miałem okazję zamontować taki oto zestaw na poczciwego Rinconiaka:

PowerCommander z serii III +
Image

oraz

BigGun Utility

Image

Ciekawostką jest, że tłumik BigGun'a nie jest w pełni przelotowy jeśli porównamy go np. do HMFa....

W produktach HMF dostajemy tzw. zwężkę redukującą hałas zwaną w obcym języku quiet corem :D
Są plusy i minusy. HMF daje większą możliwość tuningu - jest w pełni przelotowy - niestety nawet z quiet corem niezbyt cichy (dla przypomnienia z HMFami miałem doczynienia z modleami Penland i Utility).
BigGun ma 3 przegrody które znacznie redukują wydobywające się z tłumika dźwięki.

Co do jakości wykonania to mocna się roczarowałem BiGunem... niby cenowo lepszy od HMFa, ale niestety jakość spawów jest nie zadawalająca...

Image
Image
Image
Image

Komputer musiał zostać przeniesiony w miesjsce gdzie najczęściej jest snorkel... niestety fabryczne umiejscowienie jest nad zbiorniczkiem płynu hamulcowego od tylnej części układu... i na dodatek do góry nogami.

Stanowczo za niskio miejsce i bardzo trudno dostępne. W tej konfiguracji poz djęciu 6-ciu zapinek i 3 elelmentów, można założyć kanapę i nastawiać w prosty sposób komputer.
Image

Na zdjęciu powyżej widać 3 charakterystyczne przyciski wraz z diodowym wyświetlaczem do nastawiania paliwa dla trzech ogólnych zakresów obrotów: niskie, średnie, wysokie.

Oczywiście jest to opcja z grubsza tak jak w modułach HMFa i Dobecka do szybkiego nastawiania, poprawiania wcześniej wgranej mapy.

Mapę wgrywamy przez złącze USB za pomocą dostarczonego przez producenta oprogramowania.

Image


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2007 21:06
Posty: 577
Miejscowość: Ogrodzieniec
Quad: może znowu kiedyś... na razie TJ
PostWysłany: 24.08.2007 13:00 
No nareszcie jakieś info o ukochanej Hondzie w temacie tuningu. :lol:
Jakie różnice (odczucia) po tym zabiegu w stosunku do serii ?


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 24.08.2007 13:26 
Odczucia są subiektywne więc celowo je pominąłem:

- znacza poprawa z dołu, quad jest bardziej czuły na reakcje przepustnicy - większa precyzja w dozowaniu przepustnicy.

Nastawy zostały zrobione w oparciu o bazową mapę dla fabrycznego wydechu i filtra powietrza oraz odczyty składu mieszanki AFR z sondy lambda zmierzone na końcu wydechu.
Innymi słowy mapa została podciągnięta przez dodanie paliwa trzech zakresach obrotów. Dla niskich zwiększono otwarcie wtryskiwaczy o 90%, dla średnich o jakieś 45%, dla wysokich 20%.

Zapomniałem napisać, w tym quadzie został także zmieniony filtr na K&N.

Niestety Dynojet nie przewiduje gotowej mapy dla Rincona z tłumikiem Biggun... żeby wyciągnąć 100% z takiego zestawu należy zrobić pełny pomiar - a to trwa i kosztuje. Plusem jest napisanie indywidualnej mapy pod właściciela i konfigurację jego sprzętu.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2007 21:06
Posty: 577
Miejscowość: Ogrodzieniec
Quad: może znowu kiedyś... na razie TJ
PostWysłany: 24.08.2007 18:07 
Shelton napisał(a):
Odczucia są subiektywne więc celowo je pominąłem


Biorę to pod uwagę. :lol: Ale mimo wszystko....
Każdy wyłuska z tych 'subiektywnych' informacji coś dla siebie. ;)


 
Profil
DWS
DWS
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2008 22:28
Posty: 1003
Miejscowość: ok. Wawy
Quad: czerwony metalic
PostWysłany: 07.10.2009 18:18 
Re: Honda Rincon 2007 + PowerCommander III + BigGun Utility
odgrzewam kotleta ale szkoda zakładać nowego wątku.

Czy ktoś ma podobny zestaw? czy można Rincona 680 zbliżyć osiągami do G700/KQ750 zachowując oryginalną niezawodność sprzętu?


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 07.10.2009 18:26 
Re: Honda Rincon 2007 + PowerCommander III + BigGun Utility
krolik2002 napisał(a):
odgrzewam kotleta ale szkoda zakładać nowego wątku.

Czy ktoś ma podobny zestaw? czy można Rincona 680 zbliżyć osiągami do G700/KQ750 zachowując oryginalną niezawodność sprzętu?


Da się trochę tchnąć życia. Kiedyś zrobiłem taki zestaw Jarysowi. Nie licz na więcej niż 4-6KM.


 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.