Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Tuning-Grizzly
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 16:30



Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Tuning-Grizzly 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 09.04.2006 21:01 
Nie przesadzajmy z drugiej strony do tego kupujemy quada by się wyżyć i jeździć nie po bułki tylko w ciężkim terenie , serwis i wymianan na czas płynów + wymagających wymiany części i będziemy śmigać . Przebieg 4000 km w quadzie wielu robi przez kilka lat.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 09.04.2006 21:01 
Maćku niestety do takich river raid-ów sprzęt trzeba przygotowac - na fabrycznym to tylko chyba jednynie Foreman pojedzie bez wiekszych strat. Nie ma się co oszukiwać - jeżeli myslałeś , że Grizzly będzie bezawaryjnie znosił takie extrema jak np. RR bez pewnych zmian konstrukcyjnych i tuningowych to lekko rozminąłeś się z prawdą :oczy: ...... ale dotyczy to chyba wiekszości quadów.
..... zauważyliście ostatnio treść ogłoszeń o sprzedaży używanych quadów ??? ... "nie brał udziału w żadnych rajdach ani wyścigach" :uśmiech:

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 09.04.2006 21:06 
christo napisał(a):
..... zauważyliście ostatnio treść ogłoszeń o sprzedaży używanych quadów ??? ... "nie brał udziału w żadnych rajdach ani wyścigach"


tia....w czasie tzw. LAJTOWYCH jazd weekendowych byłem świadkiem jednego permanentnego zatopienia quada w Wisle (1.5m pod powierzchnia wody), jednego koziołkujacego po ścianie żwirowni, jednego, który wypadł z zakrętu i spadł z kilkumetrowej skarpy do rowu i niestety spoźniłem się ostatnio na wyciaganie quada, który na noc został utopiony w rowie z wodą....


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 09.04.2006 21:10 
christo napisał(a):
Maćku niestety do takich river raid-ów sprzęt trzeba przygotowac - na fabrycznym to tylko chyba jednynie Foreman pojedzie bez wiekszych strat. Nie ma się co oszukiwać - jeżeli myslałeś , że Grizzly będzie bezawaryjnie znosił takie extrema jak np. RR bez pewnych zmian konstrukcyjnych i tuningowych to lekko rozminąłeś się z prawdą :oczy: ...... ale dotyczy to chyba wiekszości quadów.
..... zauważyliście ostatnio treść ogłoszeń o sprzedaży używanych quadów ??? ... "nie brał udziału w żadnych rajdach ani wyścigach" :uśmiech:


Takie opisy maja także motocykle crossowe i enduro, nie wiem czy śmiać się czy płakać. Fakt piasek masakruje i w połączeniu z olejem tworzy super ścierną pastę, ale woda w oleju i powrót z woda oleju nie sluzy jakże. Ja liczę się z tym, ze po jednym hardcorowym wyjeździe sprzęt będzie do wyrzucenia, albo będę się musiał pogodzić z zostawieniem, go na miejscu. Nie ważny jest sprzęt tylko co innego-te truizmy każdy zna, jak będziesz się litował nad sprzętem nigdy nie pojedziesz tak jak byś chciał. Wie to paru użytkownikowi tego forum, dlatego nie przywiązują się do jednego brandu.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 09.04.2006 21:13 
Shelton napisał(a):
ale woda w oleju i powrót z woda oleju nie sluzy jakże.

Na RR2 miałem fart i nie było wody w oleju, sprawdzałem, czarny.... :D


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 09.04.2006 21:30 
MaciekP napisał(a):
Na RR2 miałem fart i nie było wody w oleju, sprawdzałem, czarny.... :D

Niestety jak jest jej mało tego tak łatwo nie zobaczysz dopiero przy spuszczaniu-podobnie jest z woda w gaźniku, np.: nagromadzona przez długi podstój-sprzętu kreci rozrusznikiem i nie chce zapalic.

PS: testuje modul do zamiany na polskie znaki, niestety z poziomu mojego systemu, nie moge wprowadzac pojedynczych znakow-podobnie jak na stronie, wiec dam sobie spokoj.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 09.04.2006 21:39 
Sheltonjak jest jej mało na tyle że nie robi się z oleju emulsjia - czyli śladowe ilości , nie ma to najmniejszego wpływu na pracę silnika , dopiero powstanie emulsji pogarsza właściwości smarne silnika , ale w dalszym ciągu silnik jest smarowany (nikłe ilości wody odparowują po kilku minutach pracy silnika przez odmę) . By zabezpieczyć się przed gorszym smarowaniem można zastosować np Militec (pamiętacie badania w obecności notariusza gdzie po wlaniu preparatu odkręcano miskę olejową i bez oleju samochód robił 100 km po mieście?) . Woda w gaźniku to też znowu nic strasznego , albo jest i zatyka dysze , albo jej nie ma. Są silniki , które bez szkody i bez problemu pracują cały czas w wodzie (skutery wodne) , w ich przypadku cały czas mamy do czynienia z filmem wodnym który poprzez filtr dostaje się do silnika.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 09.04.2006 21:42 
Ok, ok daze do czegos innego, ze taki Sprzęt jesli nie będzie wprawnie kontrolowany i serwisowany tak jak powiedzial Maciek, będzie pieknie wygladajacym zlomem. Nie kazdy ma wiedze i czas - pozostaje serwis i koszty z nim zwiazane - cale zycie placimy cene :D


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 19:36
Posty: 203
Miejscowość: Sławków
Quad: KQ 700
PostWysłany: 10.04.2006 16:08 
Ciagle do przodu ! http://img130.imageshack.us/img130/6967/dsc005788mz.jpg


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 11.04.2006 14:01 
Gdzie jest robione to zdjęcie? Mam u siebie identyczny teren :uśmiech: Czy Twój quad zniósł to bez zalania?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2006 19:36
Posty: 203
Miejscowość: Sławków
Quad: KQ 700
PostWysłany: 11.04.2006 16:00 
Super teren ,Tarnowskie Góry jeśli dobrze pamiętam. Pod koniec przejazdu trochę przerywał ale to szybko ustało. Zabrał mnie tam ARTURO - on na raptorze też tam przejechał , ale ten gość nie boi się niczego :D


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 11.04.2006 16:15 
To kiedy się tam umawiamy? Jeżdżę tam często:-) Mieszkam praktycznie obok tych kanionów :D


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.