Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Głęboki śnieg cóż poradzić ?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.04.2024 08:27



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Głęboki śnieg cóż poradzić ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.03.2012 19:08
Posty: 161
Miejscowość: Słupsk, Kobylnica i wszystkie lasy w okolicy
Quad: Loncin Dawney 110cc
Poprzednie quady: Bezmarkowy monster :D
PostWysłany: 08.12.2012 17:10 
Głęboki śnieg cóż poradzić ?
Macie może jakieś techniki do jazdy po głębokim śniegu ? Jest u mnie śniegu prawie do kolan miejscami. Quada mam niestety bez łańcuchów ;/ . Co robić żeby się nie zakopać bo bez poślizgu to raczej nie możliwa jazda. Jak z gazem i co robić żeby quad skręcał - tzn. quada mam z napędem na ośke a czasem jak chcę skręcić to koła są skręcone a quad jedzie prosto. Zauważyłem żeby wtedy machnąć tyłkiem i dodać gazu aby poślizgiem pokonać zakręt. Ale jest tu pewnie dużo użytkowników bardziej doświadczonych ode mnie więc chciałbym aby podzielili się doświadczeniami i technikami jazdy :) . Za mną póki co tym quadem i tej zimy jest zjazd do rowu , zakopanie się że quada nie mogłem podnieść i nie wychamowanie ze zjechanie jakieś 300m od zamierzonego miejsca zatrzymania.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.03.2011 14:55
Posty: 1546
Miejscowość: Transylwania, Sacuieu - Hunt the Wolf
Quad: Yes, We CanAm!
PostWysłany: 08.12.2012 18:15 
Re: Głęboki śnieg cóż poradzić ?
Jak masz strach, to lepiej nie jeździć, ośką jest ciężko, trzeba być naprawdę doświadczonym żeby to ogarniać w śniegu. Generalnie jeśli chodzi o głęboki śnieg i rowy, to możesz zapomnieć, nie ma na to techniki, szczególnie ośką, jak już musisz, to gaz opór i najlepiej zejść z quada i go prowadzić jak już będzie się kopał, wtedy masz szansę jeszcze go wypchnąć. Na sytuację ze skrętem kołami i jazdą prosto też wyjścia technicznego nie ma, albo opony z dobrym bieżnikiem/kolcami albo łańcuchy, inaczej można się co najwyżej poślizgać.

_________________
POZDRAWIAM, MIESZKO



!!!HUNT THE WOLF 4 LIFE!!!


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.03.2012 19:08
Posty: 161
Miejscowość: Słupsk, Kobylnica i wszystkie lasy w okolicy
Quad: Loncin Dawney 110cc
Poprzednie quady: Bezmarkowy monster :D
PostWysłany: 08.12.2012 21:55 
Re: Głęboki śnieg cóż poradzić ?
Bać się nie boje . Ogólnie Jadę po drodze czuje że quad zwalnia to daje manetke do oporu i puszczam do połowy to łapie przyczepność w sensie tak jakby puścić sprzęgło na asfalcie że wyrywa. A jak jest problem ruszyć to go zaczynam bujać w jedną i w drugą. Ale właśnie często się zdarza że Jadę na całym gazie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.02.2012 20:00
Posty: 102
Miejscowość: USA/Katowice
Quad: MXR, TRX 450, LTZ L2, KFX 450, DS, RZR 4
Poprzednie quady: cała masa
PostWysłany: 10.12.2012 00:25 
Re: Głęboki śnieg cóż poradzić ?
Quad ten co w opisie? Jeśli tak to sporo nim nie zdziałasz, najważniejsze są opony by jako tako dało się kierować. Na pewno takiego stylu jazdy nie polecam jak robisz, że dajesz gwałtownie gaz po czym odpuszczasz, w ten sposób tracisz tylko trakcję o którą na śniegu ciężko. W lepszym quadzie przy takim numerze zaraz byś usłyszał odcięcie. Jeśli chcesz skręcić normalnie to jedź na małym gazie i tyle.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2010 17:18
Posty: 516
Imię: Maciek
Quad: Suzuki LTZ 400 k8 & Polaris rzr 800s<3
Poprzednie quady: Hummer ATV 110 Bashan bs200-s7 Yamaha Blaster 200 Yamaha Raptor 700r
PostWysłany: 10.12.2012 01:32 
Re: Głęboki śnieg cóż poradzić ?
Co do tego skręcania to tak ja mówisz gdy Cię zaczyna ciągnąć prosto , dajesz gazu (nie koniecznie musisz machnąć tyłkiem ale możesz ;) , wystarczy się dobrze złożyć ) no i idziesz bokiem i elegancko się go wyprowadza. A jeśli chodzi o przejazdy przez rowy itp to dociążyć mu tył i gazu ile wlezie.

_________________
Robię to co lubię i lubię to co robię. ;)
Pozdrawiam Maciek. :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2011 20:53
Posty: 878
Miejscowość: Tłustomosty / Wrocław
Quad: Sprzedany ale są już plany nowej zabawki :D
PostWysłany: 10.12.2012 08:30 
Re: Głęboki śnieg cóż poradzić ?
najlepsze rozwiązanie i technika to nabyć coś 4x4 :).

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych ...


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.03.2012 19:08
Posty: 161
Miejscowość: Słupsk, Kobylnica i wszystkie lasy w okolicy
Quad: Loncin Dawney 110cc
Poprzednie quady: Bezmarkowy monster :D
PostWysłany: 10.12.2012 15:37 
Re: Głęboki śnieg cóż poradzić ?
BadWolf
Tak ten quad z opisu. Wiem może trochę słaby ale daje rade a opony mam kostki dosyć grube .
http://allegro.pl/quad-110-jedyny-na-al ... 29548.html <-- to jest ten quad.
Quadem Po Afryce
Cieszę się że choć Ty potwierdziłeś tą technike na zakrętach :) Bo drift ogólnie to wyćwiczony ale na śniegu czasem obraca mnie tyłem do kierunku jazdy .
Owca007
No niestety quada mam nowego chodziło mi żeby miał homologacje i w miare był do terenu a ten dla mnie jest w sam raz no może czasem by się przydało więcej mocy .Ale na jakiegoś "konkretnego" to mnie nie stać ;/
A ten jest typowo mało awaryjny. Kuzyn miał kiedyś od tego samego sprzedawcy to wiadomo czasem coś trzeba wymienić ale ogólnie mówi że on dawał mu w palnik a quad nie narzekał na traktowanie :D


Ostatnio zmieniony przez Puciuś, 10.12.2012 15:37, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 31.01.2010 21:23
Posty: 33
Quad: Can-Am Outlander 400
PostWysłany: 10.12.2012 16:54 
Re: Głęboki śnieg cóż poradzić ?
Ciężko coś poradzić bo taki quad szybko się poddaje, wiem coś o tym bo sam uczyłem się jeździć takim. Nieraz duże maszyny mają problem w głębokim śniegu.

Najlepiej nie skręcać kół z przodu bo to tylko niepotrzebny opór powoduje, a jeżeli siądzie to zejdź i pobujaj nim z boku, z tyłu.

I nie ma co się patyczkować, najlepiej kawałek sobie w zaspę najechać i tor zrobić a potem rozpęd i na petardzie :)


 
Profil

Rejestracja: 10.05.2013 19:46
Posty: 3
PostWysłany: 10.05.2013 20:14 
Re: Głęboki śnieg cóż poradzić ?
jak ktoś jeździł autem po śniegu to quadem też da rade ale wiadomo całkiem inny teren i te umiejętności tzreba dostosować ale frajda jest ogromna

_________________
dopilar.pl - xtrasize


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.