Autor |
Wiadomość |
Benon
Rejestracja: 09.12.2007 15:55 Posty: 253 Miejscowość: Brzeziny
Quad: Homemade Honda 500 2x4
|
Wysłany: 13.02.2009 11:27
yarow napisał(a): Najprostszy sposób to zrobić Print Screan
Tak to ja wiem:) składałem raz mapkę z 49 print screenów, plik wyszedł ogromny, ale warto było posiedzieć:) Yarow a z jakiego programu korzystasz do nawigacji z map bitmapowych i na czym?
_________________ Nie ważne czym, ważne jak... http://picasaweb.google.com/Benon75/BudowaQuada# Nowy film: http://www.youtube.com/watch?v=3478lTYh1bI
|
|
|
|
yarow
ATV Kielce
Rejestracja: 05.11.2006 12:50 Posty: 335 Miejscowość: Góry Świętokrzyskie
Quad: duĹźy w takie ciapki
|
Wysłany: 13.02.2009 17:43
Ja mam w swoim odbiorniku GPmapę Topo 2008 v2. W Map Source mam jescze Topo 100 i UMP pcPL i w oparciu o te mapki przygotowuję trasy, potem sprawdzam w Google Earth i nanoszę korekty. Tak sprawdzoną trasę konwetruję do MS, wgrywam do odbiornika. A potem to już tylko jazda.
Niestety nie wiem co to są mapy bitmapowe ale nie wykluczone że z nich korzystyam.
_________________ Miłośników quadów i horroru zapraszam do Krypty im. Draculi. http://yarow.blog.onet.pl
|
|
|
|
yarow
ATV Kielce
Rejestracja: 05.11.2006 12:50 Posty: 335 Miejscowość: Góry Świętokrzyskie
Quad: duĹźy w takie ciapki
|
Wysłany: 15.02.2009 14:13
Postanowiłem sprawdzić w naturze jak działa planowanie wycieczek na podstawie GE.
Dziś odbyłem 1-fazę testów i jestem z nich bardzo zadowolony, wróciłem do domu szczęśliwie, mądrzejszy i bogatszy o nowe doświadczenia.
Generalnie nawigacja bezbłędnie pokazuje zaplanowaną w komputerze drogę, a trasa przygotowana w oparciu o zdjęcia satelitarne Google Earth jest w zasadzie w 100% zgodna z rzeczywistością.
Poniżej fragment planowanej trasy: kolorem czarnym oznaczony jest planowany w GE przebieg trasy, kolor czerwony to rzeczywisty ślad zapisany w odbiorniku GPS. (pokrywalnośc śladów na poziomie praktycznie doskonałym zapewniam Was że wszędzie pod czarnym jest czerwony)
Ponowne wyświetlenie w GE zapisanego rzeczywistego śladu potwierdza dokładnośc metody pokazując, że ślad czerwony (rzeczywisty) praktycznie jest niewidoczny spod planowanego w GE śladu (czarnego)
Niniejszy test potwierdza przydatność metody planowania tras w oparciu transfer danych z GE do MS. Dokładność metody jes znaczna nawet w terenie otwartym zasypanym 30cm śniegu gdzie brak jakichkolwiek punktów orientacyjnych, a odbiornik sugeruje skręt w prawo a po chwili w lewo. Później okazuje się że ma rację.
Ilustracje:
_________________ Miłośników quadów i horroru zapraszam do Krypty im. Draculi. http://yarow.blog.onet.pl
|
|
|
|
Sanol
Free Mod
Rejestracja: 15.11.2006 22:06 Posty: 5363 Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
|
Wysłany: 15.02.2009 17:59
A jak sobie radzicie z planowaniem trasy w GE wtedy gdy zaplanowana trasa nie mieści się na dość dużym powiększeniu i trzeba przesunąć mapę a mając wybrane narzędzie rysowania przesunąć się nie da ??
_________________ Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY
Fotosy
|
|
|
|
yarow
ATV Kielce
Rejestracja: 05.11.2006 12:50 Posty: 335 Miejscowość: Góry Świętokrzyskie
Quad: duĹźy w takie ciapki
|
Wysłany: 15.02.2009 18:07
Strzałkami Sanol, strzałkami na klawiaturze, a PgUp i PgDn to zblizanie i oddalanie.
_________________ Miłośników quadów i horroru zapraszam do Krypty im. Draculi. http://yarow.blog.onet.pl
|
|
|
|
Sanol
Free Mod
Rejestracja: 15.11.2006 22:06 Posty: 5363 Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
|
Wysłany: 15.02.2009 18:26
Cytuj: Strzałkami Sanol, strzałkami na klawiaturze, a PgUp i PgDn to zblizanie i oddalanie.
wczoraj to nie działało próbowałem różnych kombinacji a dzisiaj
jak Yarow odjął
to teraz kolejne pytanko jak zedytować narysowaną już traskę ??
p.s.
już to dzisiaj raz pisałem ale chyba mój post zniknął razem z Twoim
_________________ Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY
Fotosy
|
|
|
|
yarow
ATV Kielce
Rejestracja: 05.11.2006 12:50 Posty: 335 Miejscowość: Góry Świętokrzyskie
Quad: duĹźy w takie ciapki
|
Wysłany: 15.02.2009 19:10
wczytujesz zapisaną trasę tak aby pojawiła się na ekranie, a potem
w panelu miejsca kilkasz prawym przyciskiem i otwierasz własciwości,
Na wczytanej wczesniej trasie pokazują się znowu punkty według których ją rysowałeś i znowu możesz zmieniac wszystko i modyfikować.
wiecej tutaj:
http://earth.google.com/intl/pl/usergui ... iting.html
_________________ Miłośników quadów i horroru zapraszam do Krypty im. Draculi. http://yarow.blog.onet.pl
|
|
|
|
Sanol
Free Mod
Rejestracja: 15.11.2006 22:06 Posty: 5363 Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
|
Wysłany: 15.02.2009 19:37
Cytuj: Otóz w postaci plików OZI mamy całą Polskę na "mapach sztabowych" więc prawdopodobnie możliwe jest rysowanie tras na sztabówkach (gdzie przeciez jest wszystko) i przenoszenie ich do Map Source, a potem do odbiorników. Tak mi się przynajmniej wydaje
a w tym temacie już coś działałeś bo GE jest w wielu miejscach mało dokładny i ciężko cos narysować
_________________ Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY
Fotosy
|
|
|
|
yarow
ATV Kielce
Rejestracja: 05.11.2006 12:50 Posty: 335 Miejscowość: Góry Świętokrzyskie
Quad: duĹźy w takie ciapki
|
Wysłany: 15.02.2009 19:51
Jeszcze nie ale mam już wgrane na dysk stosowne narzędzia i płytkę ze sztabówkami, tylko czasu brak.
Poza tym zastanwiam się czy jest sens próbować bo sztabówki pokazuja stan sprzed 25 lat a w tym czasie las potrafi się bardzo zmienić. Dzisiaj jechałem scieżką wyraxnie widoczną na fotce z GE zrobionej w 2005 roku, która praktycznie na całej długosci zarosła krzakami i małymi drzewkami. Więc nie wiem jak wyglądają sciezki niuzywane od 25 lat ale wydaje mi się że niektóre zniknęły.
_________________ Miłośników quadów i horroru zapraszam do Krypty im. Draculi. http://yarow.blog.onet.pl
|
|
|
|
clearrock
Rejestracja: 21.12.2008 17:18 Posty: 51 Miejscowość: RABKA I OKOLICE
Quad: Yamaha Grizzly 700
|
Wysłany: 22.02.2009 17:33
może wie ktoś o co chodzi z takim oto błedem w programie sorry, gpsbabel.exe reported problems
wszystko robie według kolejności podanej przez kolege lecz wciąz to samo pomóżcie proszę.
|
|
|
|
yarow
ATV Kielce
Rejestracja: 05.11.2006 12:50 Posty: 335 Miejscowość: Góry Świętokrzyskie
Quad: duĹźy w takie ciapki
|
Wysłany: 22.02.2009 19:59
Na którym etapie pojawia się taki komunikat?
Pokaż scranshot.
_________________ Miłośników quadów i horroru zapraszam do Krypty im. Draculi. http://yarow.blog.onet.pl
|
|
|
|
clearrock
Rejestracja: 21.12.2008 17:18 Posty: 51 Miejscowość: RABKA I OKOLICE
Quad: Yamaha Grizzly 700
|
Wysłany: 22.02.2009 20:30
komunikat pojawiał się wówczas gdy naciskałem ikone let's go lecz sytuacja jest już opanowana. Miałem wykreslona trasę (pentlę) przez praktycznie całą Jurę. gdy dotarłem do punktu wyjazdu czyli w tym przypadku Racławic i zamykałem trasę cos chyba zrobiłem nie tak bo gdy później poprawiłem parę wektorów z trasy i spróbowałem przekonwertowac ją jeszcze raz do formatu Garmina wszystko poszło tak jak należy.
|
|
|
|
clearrock
Rejestracja: 21.12.2008 17:18 Posty: 51 Miejscowość: RABKA I OKOLICE
Quad: Yamaha Grizzly 700
|
Wysłany: 09.03.2009 19:46
jeszcze mała uwaga
chciałem się podzielić moim małym doświadczeniem związanym z przygotowaniem trasy techniką opisana prze kolegę yarow. Moja trasa biegnie przez Jurę Krakowsko- Częstochowską. Jest to pętla która zaczyna się i konczy w Raciechowicach. jej długość to jakieś 180 km. Z racji że rejon Jury ma bardzo dobre zdjęcia satelitarne w programie google earth trasę wyznaczałem po widocznych jak na dłoni ścieżkach drogach publicznych i gruntowych. po zapisaniu trasy i przekonwertowaniu jej do formatu garmina chciałem dodac ślad do GPS-a i co się okazuje... urządzenie w trakcie odbierania śladu wyświetlało mi komunikat " ślad skrócony" a gdy przeglądałem ślad na mapie ten kończył się jakieś 15 km za Raciechowicami... okazuje się ze rysując trasę dokładnie po ścieżkach na mapie w google earth przekroczyłem limit punktów które urzadzenie garmina może przyjąć do swojej pamieci czyli 500 punktów a moja trasa miała ich jakieś 3000. może komus z was przyda się ta wskazówka i nie straci tyle czasu co ja na szukaniu przyczyny tego błędu. tak apropos moj odbiornik to csx 60. pozdrawiam
|
|
|
|
MaciekP
Rejestracja: 29.09.2005 22:40 Posty: 6185 Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
|
Wysłany: 09.03.2009 21:47
ustaw tracka jako active log i problem rozwiązany. Masz 10000 punktów.
|
|
|
|
yarow
ATV Kielce
Rejestracja: 05.11.2006 12:50 Posty: 335 Miejscowość: Góry Świętokrzyskie
Quad: duĹźy w takie ciapki
|
Wysłany: 10.03.2009 10:18
Ja też kiedys opracowałem super traskę narzędziem route (trasa) która miała 67 punktów i do urządzenia zgrałem bez problemu. Dopiero w terenie po uruchomieniu sprzętu w opcji "nawiguj" zobaczyłem komunikat, że nawigownie nie jest mozliwe jeżeli route ma wiecej niż 50 punktów i cały plan poszedł w ......
Dlatego rada na przyszłośc jest taka:
- albo planować trase narzędziem "track"
- albo planować narzędziem "route" i pamiętać o limicie 50 punktów
Jeżeli trasa jest długa i musi zawierać na przykład 178 punktów orientacyjnych to robimy 4 trasy po 50, 50 , 50 i 28 punktów. Po dojechaniu do końca pierwszej rozpoczynamy nawigację po drugiej i tak aż do mety.
_________________ Miłośników quadów i horroru zapraszam do Krypty im. Draculi. http://yarow.blog.onet.pl
|
|
|
|