Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 00:00



Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 18.08.2013 22:05 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
mudmarker napisał(a):
kto chce niech sciąga : http://www.motobracia.pl/Mapa_Pomorze_Mazury.rar

plik po wypakowaniu winrarem należy otworzyć w google earth

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2012 16:47
Posty: 695
Miejscowość: Wrocław
Imię: Tomek
Quad: G700 WTHC 2014
Poprzednie quady: G700 - 2007
PostWysłany: 19.08.2013 09:41 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
no tak zrobiłem i są tam tylko dwa ślady z tego co pamiętam, ale żadnych map tam nie ma....

Chodzi mi o to, żebyś wytłumaczył mi jak zaciągnąłeś mapę z Geoportalu do Google Earth....

Do tej pory rysowałem kreskę w Google, ale międzyczasie podglądałem mapę z Geoportalu..... ( na drugim monitorze lub w drugim oknie). Jest szansa mieć nakładkę dwóch map - tak jak w geoportalu czyli bazowa to ortofoto, a z boku klikam sobie topo lub raster, ustawiam przeźroczystość i w ten sposób łatwo odnajduję się na mapie w Google Earth....

Nie wiem czy zrozumiałeś co chciałem powiedzieć, ale .... :-)

_________________
Tomek- LEJEK - LTD 2014, Atomowa INTEGRACJA 1+2, W.I.L. Albania Adwenture 2014, Lejkowa Ekspedycja ADRIA 2015, LTD II - Edycja Andrzejkowa, Montenegro Trip 2017.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 22.08.2013 20:38 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
ściągnięcie map z geoportalu to nic trudnego, gorzej już z wciągnięciem ich na google earth, czasochłonne i wcale nie takie łatwe

plik do którego dałem link wystarczy otworzyć w google earth, będziesz miał nałożone mapy z geoportalu na zdjęcie satelitarne

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2012 16:47
Posty: 695
Miejscowość: Wrocław
Imię: Tomek
Quad: G700 WTHC 2014
Poprzednie quady: G700 - 2007
PostWysłany: 22.08.2013 23:31 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
No to dawaj z tym koksem, wytłumacz jak nałożyć geoportal na Google. Zdolny jestem i dam radę....

-- dodano 23.08.2013 00:31 --

geoportal (raster) nałożylem na BaseCamp...... jakoś się udało... :-), to i penie z google się uda......

_________________
Tomek- LEJEK - LTD 2014, Atomowa INTEGRACJA 1+2, W.I.L. Albania Adwenture 2014, Lejkowa Ekspedycja ADRIA 2015, LTD II - Edycja Andrzejkowa, Montenegro Trip 2017.


Ostatnio zmieniony przez LEJEK, 22.08.2013 23:31, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 30.08.2013 18:22
Posty: 1
PostWysłany: 30.08.2013 18:25 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
Ja preferuje GPS w komórce, a z androidem to już w ogóle wypas. Głosowe wybieranie super sprawa!

_________________
Zapraszam na stronę pozyczkaprzezinternetbezbik.com o finansach dla każdego.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2012 16:47
Posty: 695
Miejscowość: Wrocław
Imię: Tomek
Quad: G700 WTHC 2014
Poprzednie quady: G700 - 2007
PostWysłany: 30.08.2013 19:15 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
Nie gniewaj się, ale chyba nie wiesz o czym mówisz :-) Chciał bym Cię zobaczyć na rajdzie, podczas nocnego odcinka z komórką przy kierownicy.

Moja wersja wygląda tak:

- Deszcz leje, woda z lewej, woda z prawej pokład zalewa, Quad w błocie, ja w błocie lampy zalepione błotem, a moja navi nadal działa i ma się bardzo dobrze. Nastepnego dnia na odcinku dziennym też będzie działać.......



Teraz napisz swoją wersję:

-.................................................

_________________
Tomek- LEJEK - LTD 2014, Atomowa INTEGRACJA 1+2, W.I.L. Albania Adwenture 2014, Lejkowa Ekspedycja ADRIA 2015, LTD II - Edycja Andrzejkowa, Montenegro Trip 2017.


Ostatnio zmieniony przez LEJEK, 30.08.2013 19:15, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 30.08.2013 21:05 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
A z ciekawości, to masz telefon przy sobie podczas rajdu LEJEK?
Kolega miał pewnie na myśli jazdę rekreacyjną, taką jak moja. Na rajd, chociaż nigdy nie byłem nawet jako kibic, nawet bym o tym nie myślał. Poza tym jak by wgrali track? ;)

Sprawdzałeś te geoportale w Google?

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2012 16:47
Posty: 695
Miejscowość: Wrocław
Imię: Tomek
Quad: G700 WTHC 2014
Poprzednie quady: G700 - 2007
PostWysłany: 30.08.2013 22:22 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
Wiem, że to miał na myśli, ale chciałem mu pokazać, że to niezbyt dobry pomysł. :-)

Tak, zawsze mam ze sobą telefon !!!! Na rajdzie to bardzo ważna rzecz, gdyż jak masz jakiś problem dzwonisz do organizatora i przyjeżdżają po ciebie. Ostatnio wywinąłem fikołka do rowu do góry kołami i utopiłem telefon wraz z Quadem. :-) Teraz będę starał się wozić przy sobie.

Co do navi na rajdzie to nie lubię rajdów z jazda po traku. to lipa. Zazwyczaj startuje wszędzie tam, gdzie ktoś się wysilił i zrobił Road Book -a. W takim przypadku navi możesz mieć bez mapy. Używasz jej jedynie do wyznaczania azymutów, kierunków, współrzędnych, bo różnie organizatorzy stosują. Jak masz dokładną mapę okolicy w której jeździsz, to czasem się przydaje.
Podam przykład. Wyznaczasz azymut powiedzmy 2,2 km w jakimś kierunku. Twój azymut kończy się jakimś punktem do którego musisz po prostu dojechać według navi. Jak masz dokładną mapę, to możesz sobie podglądnąć czy jest jakaś droga w pobliżu, którą możesz się dostać do/lub w okolice wyznaczonego punktu i nie jechać, na przełaj..... czasem warto nadgonić kilometr drogą leśną, niż utknąć w bagnie na godzinę....... Czasem org wyklucza pewne drogi i pilnuje żeby ludzie nie robili skrótów np. asfaltami...... wszystko zależy od regulaminu i zasad jakie wprowadza org. może umówimy się na jakiś rajdzik razem... ???

co Ty na to ?? teraz jesień idzie i będzie sporo takich imprez......

_________________
Tomek- LEJEK - LTD 2014, Atomowa INTEGRACJA 1+2, W.I.L. Albania Adwenture 2014, Lejkowa Ekspedycja ADRIA 2015, LTD II - Edycja Andrzejkowa, Montenegro Trip 2017.


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 30.08.2013 22:30 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
Taaa, nie dość, że Polaris, to jeszcze 500, do tego Touring i na Big Hornach... :zalamka:
Za odwagę bym medal dostał ;)
Dzieci jeszcze małe i dużo z nimi roboty. Jak podskoczą trochę, to pożyczę od kolegi Linhaia i przylecę.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.08.2011 15:59
Posty: 391
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: Grizzly 660
PostWysłany: 30.08.2013 22:30 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
LEJEK napisał(a):
doszedłem do tego że wgrywam plik mapy do garmina i instaluję w urządzeniu w folderze custommaps, Oregon widzi tą mapę, lecz nie wyświetla mi tej mapy na wyświetlaczu - dlaczego ?? nie wiem, ale będę drążył. Na razie odkładam ten temat, bo inne rzeczy w kolejce..... :-)

Lejek, udało Ci w końcu to wgrać porządnie plik KMZ do Garmina? zachodzę w głowę, jak dokładnie nalożyć mapę na Google Earth, imo to wręcz niewykonalne, zależy mi na bardzo precyzyjnym nałożeniu mapy,

dziwie się, ze Google Earth nie ma opcji zaznaczenia jakiegoś terenu i po prostu zapisania go jako KMZ bez żmudnej zabawy w nakładanie mapy na mapę:/

ale custom mapę widzę w moim oregonie 200, wiem jednak, ze jest przesunięta o paredziesiąt metrów....

_________________
:strzałka: ATV on ice


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2012 16:47
Posty: 695
Miejscowość: Wrocław
Imię: Tomek
Quad: G700 WTHC 2014
Poprzednie quady: G700 - 2007
PostWysłany: 30.08.2013 23:18 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
mh..... jak to powiedzieć....... jesteś o 2,5 raza bardziej rozwinięta niż ja w tym kierunku............. :-)
Nie, tego jeszcze nie robiłem, ale wcześniej było chyba coś na ten temat, że trzeba po jednym kafelku wgrywać, bo wszystkich na raz Garmin nie jest w stanie widzieć. Widzi kawalek o rozdzielczości 1000x1000 pixeli... czy dobrze podpowiadam, niech ktoś potwierdzi ?!
Co do nakładania to właśnie zaczynam zgłębiać temat i nie chcę w błąd wprowadzać, ale udało mi się nałożyć własny wycinek mapy rastrowej z geoportalu na jakąkolwiek mapę w Base Camp (Garminowskim). Służy mi to do rysowania traka podczas planowania wycieczki. Mapa rastrowa z geoportalu połączona z jakąś dobrą i dokładną mapą garminowską daje niezłe możliwości...

nagadałem się, ale czuję, że na innych falach chyba nadajemy...... :-)

-- dodano 31.08.2013 00:18 --

maq napisał(a):
Taaa, nie dość, że Polaris, to jeszcze 500, do tego Touring i na Big Hornach... :zalamka:
Za odwagę bym medal dostał ;)
Dzieci jeszcze małe i dużo z nimi roboty. Jak podskoczą trochę, to pożyczę od kolegi Linhaia i przylecę.




Wszystkie rajdy obleciałem na BH, tzn (podróba BH) problemy zaczęły się w zimie, jak leciałem nie w zakręt, tylko obok.... :-), ale i tam dałem radę, po odcinku nocnym byłem drugi za Krecikiem, potem awaria nastąpiła...... i po rajdzie było.... (oczywiście awaria mojego durnego mózgu :-) i zrąbałem wszystko. Spadłem na 11 pozycję.... potem było jeszcze gorzej.... Quad zamarz i nie chciał jechać..... :-) Minus 12' było.... :-)

Spokojnie na tej 500 dał byś radę... Z takim sprzętem, trzeba wybierać odpowiednie imprezy..... na pewno na MT nie pojedziesz bo to 90% Cross Cuntry i prędkość się liczy, ale w jakiejś przeprawie moc i prędkość nie ma żadnego znaczenia...... prawda harcerzu ?

_________________
Tomek- LEJEK - LTD 2014, Atomowa INTEGRACJA 1+2, W.I.L. Albania Adwenture 2014, Lejkowa Ekspedycja ADRIA 2015, LTD II - Edycja Andrzejkowa, Montenegro Trip 2017.


Ostatnio zmieniony przez LEJEK 30.08.2013 23:18, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 30.08.2013 23:23 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
eeee, to ja mam oryginalne BH... wszystkich zatem objadę i wstydu narobię ;)
Kiedyś się wybiorę na rajd, obiecuję.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.05.2012 16:47
Posty: 695
Miejscowość: Wrocław
Imię: Tomek
Quad: G700 WTHC 2014
Poprzednie quady: G700 - 2007
PostWysłany: 31.08.2013 09:36 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
Myślę, że dał byś radę. Poza tym, nie chodzi o to żeby wygrać (to przy okazji). Chodzi o to, by dobrze się bawić....
Więc jak byś już się wybierał, to daj znać gdzie i kiedy....... obiecujesz ?

_________________
Tomek- LEJEK - LTD 2014, Atomowa INTEGRACJA 1+2, W.I.L. Albania Adwenture 2014, Lejkowa Ekspedycja ADRIA 2015, LTD II - Edycja Andrzejkowa, Montenegro Trip 2017.


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 31.08.2013 10:15 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
:pop:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 31.08.2013 11:45 
Re: Mapy topo z Geoportalu w GPS-ie?
jeden kafelek mapy rastrowej do customaps w garminie musi mieć wymiar 1000x1000 px, to jaki obszar obejmuje zależy od skali mapy obrazkowej, można wgrać więcej niż jeden kafelek, ale niestety nie wiem ile dokładnie, wydaje mi się że jest to ograniczone rozmiarem w kb a nie rozdzielczością

aby taki kafelek był widoczny w odbiorniku trzeba jeszcze w ustawieniach odbiornika znaleźć ustawienia wyświetlanych map ( wybierz mapy ) i włączyć własne mapy

gdybym tylko miał więcej czasu to zrobiłbym poradnik, może zimą będzie luźniej

ps. nie udało mi się jeszcze tak dokładnie dopasować mapy rastrowej aby nie było lekkich przesunięć, co oznacza że droga może być w rzeczywistości przesunięta o kilka metrów, zauważyłem że im słabsza skala mapy tym większe przesunięcia, wynika to chyba z tego , że mapa w geoportalu korzysta z innego układu odniesienia współrzędnych

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


Ostatnio zmieniony przez mudmarker, 31.08.2013 11:45, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.