Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Jak zlokalizować quadowca
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 10:36



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Jak zlokalizować quadowca 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2013 21:45
Posty: 66
Quad: MTL ATV 250cc manual, wał cardana
Poprzednie quady: + przyczepka zarejestrowana , pług, łańcuchy i duże sanki ALL HOME MADE :-) (modyfikacje na profilu w zawodzie i zainteresowaniach)
PostWysłany: 24.11.2013 15:27 
Jak zlokalizować quadowca
Witam
Od jakiegoś czasu szukam darmowego sposobu ( lub w miarę taniego) do zlokalizowania aktualnego położenia.
Powodem jest to, iż często jeżdżę sam w terenie i owe rozwiązanie byłoby potrzebne w razie jakiejś ewentualnej awarii lub po prostu - w celu podglądu na bieżąco gdzie się znajduję. Do nawigacji używam telefonu Samsung Omnia i900 WM6.5 Professional. Do jazdy w terenie używam program OziExplorer 2.35a z własnymi mapami moich terenów i przygotowanymi trackami (spisuje się bardzo dobrze).
Jednym z rozwiązań jest podanie pozycji z gps i wtedy osoba niosąca pomoc może np. dzięki nawigacji samochodowej dotrzeć do punkt. Jest to łatwiejsze niż starać się wytłumaczyć gdzie jestem i jak do mnie dojechać.
Czytałem też o możliwości zlokalizowania telefonu po numerze tel. ale cena za jednorazową usługę to ok 30zł (nie posiadając konta paypal) więc to chyba rozwiązanie naprawdę ostateczne.
Najlepszym rozwiązaniem byłby program do sprawdzania na bieżąco mojej pozycji np w laptopie w domu poprzez internet. Doczytałem, że kiedyś była usługa w mapy gogle (współrzędne) ale usługa jest już wyłączona. Próbowałem także http://www.gdziejestem.pl (ale programy ą jedynie na WM 5. wgrywałem obydwie wersje i nie widzę oznak działania programu. Próbowałem także http://www.gmap-track.com , ale również nie chce mi coś zadziałać.
Macie może jakieś sprawdzone metody lub jakieś inne propozycje ( bez kupowania lokalizatorów gps za kilka stówek) :lol: :lol:

_________________
Poszukuję osób quadowania w terenie - Stara Kiszewa POMORSKIE :-) (na PW)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2011 22:37
Posty: 285
Miejscowość: Śląsk
Quad: Suzuki Kingquad
Poprzednie quady: Kymco MXU 300 -3714km bez awarii !
PostWysłany: 24.11.2013 16:08 
Re: Jak zlokalizować quadowca
Glympse sprawdź


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 24.11.2013 16:22 
Re: Jak zlokalizować quadowca
W Google + usługa działa przez cały czas. Udostępniasz znajomym Google swoją lokalizację i wiedzą gdzie jesteś.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2013 21:45
Posty: 66
Quad: MTL ATV 250cc manual, wał cardana
Poprzednie quady: + przyczepka zarejestrowana , pług, łańcuchy i duże sanki ALL HOME MADE :-) (modyfikacje na profilu w zawodzie i zainteresowaniach)
PostWysłany: 24.11.2013 16:47 
Re: Jak zlokalizować quadowca
dzięki. zainstalowałem i będę sprawdzał jak sobie radzi. Na pierwszy rzut oka jest to podobne rozwiązanie do ,,ręcznego,, podania współrzędnych - tyle że jest to sms z linkiem do mapy z aktualną pozycją. Orientujesz się może czy druga osoba musi też posiadać zainstalowaną aplikację? Czy może link wysłany smsem jest niezależny i można go nawet przepisać do przeglądarki w kompie?
Fajnie było by mieć program do wglądu na bieżąco bez ingerencji quadowca w nadanie sygnału o pozycji coś na styl dawnej funkcji w gogle map.

-- dodano 24.11.2013 16:47 --

mógłbyś bardziej opisać jak to wszytko ustawić w tym Google + by działało?

_________________
Poszukuję osób quadowania w terenie - Stara Kiszewa POMORSKIE :-) (na PW)


Ostatnio zmieniony przez maxwawka, 24.11.2013 16:47, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 24.11.2013 16:53 
Re: Jak zlokalizować quadowca
Bardzo proszę
https://support.google.com/plus/answer/2998354?hl=pl

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 24.11.2013 17:10 
Re: Jak zlokalizować quadowca
Soft Twonava posiada opcję Amigos. Jeśli masz go w komórce, wrzuca ci na mapę położenie drugiego pojazdu. Bardzo przydatna sprawa.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2013 21:45
Posty: 66
Quad: MTL ATV 250cc manual, wał cardana
Poprzednie quady: + przyczepka zarejestrowana , pług, łańcuchy i duże sanki ALL HOME MADE :-) (modyfikacje na profilu w zawodzie i zainteresowaniach)
PostWysłany: 24.11.2013 21:46 
Re: Jak zlokalizować quadowca
Lokalizacja z google na kompie działa (pomiędzy jednym kontem a drugim z poziomu laptopa widać przybliżoną pozycję), W telefonie zalogowałem się i widzę swoją lokalizację także przybliżoną a po włączeniu gps jest dokładna. Problem w tym że nie mogę dodać osób w telefonie by widziały lokalizację (klikam menu - współrzędne- dodaj znajomych {wyświetla się ładowanie.Czekaj...} i wraca do dodaj znajomych. Jak mogę na to zaradzić.
Co do Twonava to funkcja ciekawa ale jak na razie to i tak sam jeżdżę a jak się już czasem ktoś trafi to nie używa gps i nie słyszał nawet o programie Ozi który używam :oczy:

Są jeszcze jakieś inne rozwiązania które będą dobrze działały?

_________________
Poszukuję osób quadowania w terenie - Stara Kiszewa POMORSKIE :-) (na PW)


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 24.11.2013 21:54 
Re: Jak zlokalizować quadowca
A kiedy dodasz kogoś do znajomych na komputerze i potem zalogujesz się na ten sam adres w telefonie, to Cię znajomy nie widzi???

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2013 21:45
Posty: 66
Quad: MTL ATV 250cc manual, wał cardana
Poprzednie quady: + przyczepka zarejestrowana , pług, łańcuchy i duże sanki ALL HOME MADE :-) (modyfikacje na profilu w zawodzie i zainteresowaniach)
PostWysłany: 24.11.2013 22:13 
Re: Jak zlokalizować quadowca
no właśnie nie ; w telefonie też trzeba ustawić znajomych na nowo, a nie widzi żadnych - ani nie można wpisać ,, z ręki,,. Mam wgrany Google Maps Mobile v4.10 i testowałem też Google Maps for Pocket PC 2.0.1.28. W telefonie jak złapał fixa gps to było idealne położenie na mapce w telefonie; wtedy zalogowałem się na inne konto w kompie które mam sparowane z poziomu windowsa by sprawdzić czy może jednak zadziałało i pozycja się nie zgadzała ( była ciągle ta ostatnia co zapamętało z komputera i tyle)

_________________
Poszukuję osób quadowania w terenie - Stara Kiszewa POMORSKIE :-) (na PW)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.08.2008 21:44
Posty: 1099
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Polaris
PostWysłany: 24.11.2013 22:56 
Re: Jak zlokalizować quadowca
darmowy spysat.pl dosc dobrze dziala a jesli masz iphona to icloud Cię zlokalizuje.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2013 21:45
Posty: 66
Quad: MTL ATV 250cc manual, wał cardana
Poprzednie quady: + przyczepka zarejestrowana , pług, łańcuchy i duże sanki ALL HOME MADE :-) (modyfikacje na profilu w zawodzie i zainteresowaniach)
PostWysłany: 25.11.2013 19:17 
Re: Jak zlokalizować quadowca
jednak to jest narzędzie o które mi chodzi :D - w WM program wygląda trochę inaczej ale działa i nawet jest zwrotny sms z potwierdzeniem dostarczenia wiadomości od administratora systemu. Na filmiku widać zasadę działania http://www.youtube.com/watch?v=8Eneope8MsE . Można więc ustawić maksymalny czas nm 4 godziny i udostępnić linka osobie która na bieżąco będzie miała wgląd na lokalizację a nawet prędkość http://www.youtube.com/watch?v=h1Q73cVl20A . Dodatkowo warto chyba wykupić jakiś mały pakiet internetowy u swojego operatora gdyż nie wiem ile ten programik zużywa transferu :>

-- dodano 25.11.2013 19:17 --

No niestety iCloud odpada gdyż mam Samsunga Omnię i900 a ta usługa jest dla oprogramowania firmy Apple.
Dostałem wiadomość od NaviTRAX, że Windows Mobile 6 nie jest na te chwilą wspierane - więc to także odpada. Sprawdzę czy działa mi SPYSAT

_________________
Poszukuję osób quadowania w terenie - Stara Kiszewa POMORSKIE :-) (na PW)


Ostatnio zmieniony przez maxwawka, 25.11.2013 19:17, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.