Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Tańsze zamienniki części do Linhaia
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 07:23



Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Tańsze zamienniki części do Linhaia 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 17.02.2011 20:08 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
kolego klocków na allegro jest w brut, od 30zł do 90 wystarczy wpisać linhai klocki np najtańsze http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-przo ... 40216.html
na pewno te najtańsze nie mają porównania do klocków EBC a już na pewno jeśli chodzi o EBC wzmacniane, te wzmacniane firmówki to z 3 razy dłużej wytrzymują od tych tanich szitów ale jak naprawdę kogoś nie stać to spoko
przy wymianie klocków warto zwrócić uwagę na tarcze bo jeśli poprzednie klocki były zjechane do blachy to najprawdopodobniej tarcza jest porysowana i następne klocki zetrą się momentalnie, trzeba takie tarcze wymienić lub jakoś je wygładzić
pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 01.03.2011 16:57
Posty: 2
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 02.03.2011 07:10 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
dzięki boolo1 bardzo mi pomogles ja już od tygodnia szukam sprzegla od linhaia 300 4x4 i nigdzie go nie ma ale od Yamahy majesty jest i to za 130 zl a nie 400 :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 02.03.2011 10:34 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
Spoko papusio3000 po to właśnie jest to forum aby wymieniać się swoimi doświadczeniami i ułatwiać sobie życie z serwisowaniem naszych maszyn ;) swoją drogą 130zł za sprzęgieło od majesty to bardzo dobra cena ;) Pamiętaj też że te sprzęgła Yamahy wytrzymują o wiele więcej niż te chińskie linhaia, także nie dość że masz coś taniej to jeszcze lepszej jakości :) ja na swoim sprzęgle od Yamahy zrobiłem już ponad 3500km i nic nie wskazuje na to bym musiał je wymieniać w najbliższym czasie a to co było tam oryginalnie ztarło się po 500km :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 05.06.2010 09:53
Posty: 137
Miejscowość: Sercem Bytom z zamilowania Wroclaw mieszkam w Kłobucku
Quad: Allroad 300 IS
PostWysłany: 02.03.2011 12:26 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
http://allegro.pl/nowe-sprzeglo-szczeki ... 31079.html

to jest takie sprzegło ? w moim poszla sprezynka już jest wymieniona ale strasznie zdarte jest i chcje wymienic na nowe a jak widac to jest fabrycznie nowe i nie chinskie wiec pewnie wytrzyma wiecej niz te ktore obecnie mam wlozone

ps nie wiem jak sprzeglo wyglada ponieważ robil mi to znajomy mechanik

_________________
Warto marzyc czasem marzenia się spelniaja wystarczy gleboko w nie wierzyc


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 02.03.2011 12:46 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
Kokan napisał(a):
http://allegro.pl/nowe-sprzeglo-szczeki-sprzegla-yamaha-majesty-125-i1465431079.html

to jest takie sprzegło ? w moim poszla sprezynka już jest wymieniona ale strasznie zdarte jest i chcje wymienic na nowe a jak widac to jest fabrycznie nowe i nie chinskie wiec pewnie wytrzyma wiecej niz te ktore obecnie mam wlozone

ps nie wiem jak sprzeglo wyglada ponieważ robil mi to znajomy mechanik


Kolego to co na tej aukcji to takie sprzęgło jak w linhaiu z przed 2006r, w nowszym modelu poprawili je powiększając jego średnicę i tym samym powiększając powierzchnie tarcia, to w nowszych linhaiach ma średnice 145mm i jest takie samo jak w majesty 250 ja w moim linhaiu miałem oryginalnie to mniejsze i zakupiłem to większe od majesty 250 i bez problemu pasowało także moim zdaniem nie warto kupować tego mniejszego nawet jeśli oryginalnie takie było, pamiętać trzeba jednak że jeśli mieliśmy to mniejsze i chcemy założyć większe to trzeba zakupić także dzwon sprzęgła, najlepiej zakupić cały oryginalny zestaw który ze sobą współpracował z majesty 250 unikniemy wtedy jakichkolwiek niedopasowań
pozdrawiam
boolopl


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 05.06.2010 09:53
Posty: 137
Miejscowość: Sercem Bytom z zamilowania Wroclaw mieszkam w Kłobucku
Quad: Allroad 300 IS
PostWysłany: 02.03.2011 13:06 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
dlatego też chcialem się upewnic :) już będę wiedzial ze mam kupić od 250 nie mam linhaia a CF-ke z 2007 wiec tutaj raczej jest większe sprzeglo zalozone jeszcze muszę się upewnic i poszukac w dobrej cenie nowego sprzegla od Yamahy

_________________
Warto marzyc czasem marzenia się spelniaja wystarczy gleboko w nie wierzyc


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 02.03.2011 13:12 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
Kolego najlepiej moim zdaniem by było jakbyś zdjął osłonę przekładni i odkręcił kosz sprzęgła wtedy pomierz wszystko i będziesz wiedział, ale na 99% masz u siebie to 145mm sprzęgło, to czy cf-ka czy Allroad nie ma znaczenia bo to te same silniki i skrzynie ;)
pozdro


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 05.06.2010 09:53
Posty: 137
Miejscowość: Sercem Bytom z zamilowania Wroclaw mieszkam w Kłobucku
Quad: Allroad 300 IS
PostWysłany: 02.03.2011 13:31 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
wiem wiem ze to samo tylko plstiki inne z moim mam mase problemow ciagle się cos sypie i mysle ze to nie wina sprzetu lecz popredniego uzytkownika ;/ dzisiaj jest dosc cieplo wiec postanowilem go umyc karcher i jazda, przy okazji przyjzalem mu się dokladniej i już wiem ze instalacja jest do wymiany, conajmniej w trzech miejscach przewody sa poprostu zaizolowane tasma klejaca ... Elektryk ze mnie zaden ale trzeba będzie na wiosne się z tym zmierzyć inna sprawa to spalone sprzeglo , rozsypane sprzeglo rozrusznika (już wymienione) akumulator który ledwo rzezil (czekam na nowy). Przedni prawy przegub też ma dosc duze luzy nie wiem czy trzeba tam wymienic łozyska czy calosc ponieważ sa niewymienialne. Hamulec parkingowy nie dziala i też nie wiem czego to jest wina przednia prawa tarcza hamulcowa jest zardzewiala mam nadzieje ze wystarczy ja wyczyscic. Luzy na kierownicy nie duze ale sa można ja delikatnie podniesc w gore wiec na wiosne czeka mnie nizela przeprawa dopiero pozniej będę mogl pisac co mi się w nim psuje :)

_________________
Warto marzyc czasem marzenia się spelniaja wystarczy gleboko w nie wierzyc


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 02.03.2011 13:51 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
nie ma co się zrażać nie są to takie złe sprzęty wszystko prędzej cz później się psuje ;) ale to już poza tematem ;) pozostaje mi życzyć powodzenia :)
pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 05.06.2010 09:53
Posty: 137
Miejscowość: Sercem Bytom z zamilowania Wroclaw mieszkam w Kłobucku
Quad: Allroad 300 IS
PostWysłany: 02.03.2011 15:04 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
nie zrazam się ale wiem ze duzo pracy przedemna i licze na pomoc forumowiczow ;]

_________________
Warto marzyc czasem marzenia się spelniaja wystarczy gleboko w nie wierzyc


 
Profil

Rejestracja: 04.03.2011 22:11
Posty: 2
Quad: CF Moto Allroad Challenger 300 4x4
PostWysłany: 05.03.2011 10:11 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
Kolejny tanszy zamiennik to łożyska do kól tylnych. Otóż mi się rozsypaly oryginalne wiec mialem luz na kolach jak cholera. Pasują lozyska od Audi A3. Są identyczne i wg mnie bardziej wytrzymale niz te chinskie oryginaly.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 05.03.2011 17:59 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
dj_shark007 napisał(a):
Kolejny tanszy zamiennik to łożyska do kól tylnych. Otóż mi się rozsypaly oryginalne wiec mialem luz na kolach jak cholera. Pasują lozyska od Audi A3. Są identyczne i wg mnie bardziej wytrzymale niz te chinskie oryginaly.


Te łożyska to chyba do niezależnego zawieszenia ?
bo u mnie w linhaiu jest z tył ośka i nie musiałem kombinować z łożyskami wszystkie wraz z tymi w tylnym moście dało się kupić w zwykłym sklepie z łożyskami a cena śmieszna zależy tylko od tego jakiej firmy kupujemy łożyska
pozdro


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 05.06.2010 09:53
Posty: 137
Miejscowość: Sercem Bytom z zamilowania Wroclaw mieszkam w Kłobucku
Quad: Allroad 300 IS
PostWysłany: 10.03.2011 22:41 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
pasek napedowy ;]

Andrut83 napisał(a):
wymiary paska to 23x11,4x871 , oznaczenie z athena s410000350022 , koszt 60 pln w intermotors, opisany jest jako pasek napedowy od majesty 250 cokolwiek to znaczy
Cytat ze strony viewtopic.php?f=58&t=19078

_________________
Warto marzyc czasem marzenia się spelniaja wystarczy gleboko w nie wierzyc


 
Profil

Rejestracja: 07.02.2010 12:45
Posty: 191
Miejscowość: Racławówka
Quad: CFmoto300
PostWysłany: 10.03.2011 23:33 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
Pisałem już o łożyskach ale się powtórzę najlepiej kupić w sklepie z łożyskami ja tak zrobiłem z łożyskami tylnego mostu i tylnych kół lało mi z mostu to simeringi kupiłem też w tym samym sklepie za grosze i już nie leje kolego KOKAN też kupiłem quada i na wstępie miałem przedni most uszkodzony a reszta wad wychodzi do tej pory:) Widocznie taki ich urok. Jak mi w zimie staną 500metrów od domu i musiałem z kumplem go przepchać przez 0,5 m śnieg to do tej pory stoi nie ruszany. Hamulec parkingowy u mnie też nie działa poddałem się i zostawiam na hydraulicznym


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 05.06.2010 09:53
Posty: 137
Miejscowość: Sercem Bytom z zamilowania Wroclaw mieszkam w Kłobucku
Quad: Allroad 300 IS
PostWysłany: 11.03.2011 00:19 
Re: Tańsze zamienniki części do linhaia
to nic jechalem sobie kilka dni temu wszystko bylo ladnie pieknie a ze mam podworko nie do konca ogrodzone moge sobie wjechac od tylu dzialki przez taki zagajnik (stare pole porosniete krzaczorami idrzewami) przy plocie gad zdechl i naciskajac starter nie bylo slychac pracy rozrusznika nawet charakterystcznego tykniecia gdy akumulator się wyladuje wsciek straszny przepchalem gada na podworko i rozkrecilem wlacznik (ten ze starterem przelacznikiem swiatel etc) okazalo się ze starter ktorego się czesto uzywa jest przymocowany i przykrecony do obudowy cieniutkim chinskim plastikiem ... nowy panel pewnie z 400 ... wiec trzeba cos wykombinowac zalalem wszystko uszczelniaczem do kominow jak stwardnie naprawde mocne to jest postal 3 dni nie ruszany teraz jak to wszystko wystyglo jest jak kamien :) mysle ze sprzecik gdyby byl wykonany z trochę lepszych materialow nie cienki plastik o malej wytrzymalosci trzymajacy elemet ktorego się uzywa na codzien i gdyby poprzedni wlasciciel o niego nalezycie dbal byloby zajebiaszczo

_________________
Warto marzyc czasem marzenia się spelniaja wystarczy gleboko w nie wierzyc


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.