Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 23:51



Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
buggy z silnikiem 260 linhai problem :) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2011 09:07
Posty: 27
Miejscowość: dziwnów
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 05.02.2011 15:22 
buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
witam wszystkich jestem tu nowy :) tzw swierzak na forum mam z kolega problem kolega ma buggy jak w temacie wszystko jest na podzespołach linhai 260 -problem tkwi w tym ze gubi iskre ,napisze co było robione 1- wymieniona świeca 2-wyregulowany gaźnik oraz wyczyszczony zero brudu :) 3-nowa cewka zapłonowa 4-nowy moduł cdi a buggy zapala jak ma chec tzn zapali pochodzi kilka sekund tak z 5-30 zalezy od niego samego :) i nagle czkawka ,jedno czkawniecie i zdycha dodam jeszcze ze przy probie dodania gazu zdycha :) pomysły nam się już koncza i najsmieszniejsze ze impulsator sprawdzony miernikiem kupilsmy cdi od sprzedawcy z allegro za cene 250 zł niby miał pasowac do 260 -300 linhai :) wydaje mi się jak by miał zapłon w onnym miejscu ale nie mam sewisówki do tego stwora wiec jak by ktoś mogł wysłac na priva cos o rozrzadzie to bym był wdzieczny no i proszę o jakies sugestie co to może być:) bo nam już rece odpadaja pozdrawiam i dziekuje z gory za odpowiedzi

-- dodano 05.02.2011 15:15 --

wydaje mi się ze albo kupiłem nie własciwy moduł ale z wiazki wychodzi 5 przewodów a moduł ma 8pinow na wyjsciu albo jest uszkodzony impulsator bo przy kreceniu rozrusznikiem jest iskra na poczatku a po chwili znika :) cewka nowa świeca nowa,moduł nowy -brak wiecej pomysłów pomocy !!!!

-- dodano 05.02.2011 15:22 --

http://www.lithiumbike.com/page-21-33.html a to stronka z tym buggy sprzeta kolega zakupił od IMPERIUM -MOTOR-POLAND z siedziba w policach koło szczecina -dzwonimy do nich ale nie posiadaja zadnych części a wczesniej obiecywali przez zakupem ze maja wszystkie części -moduł musielismy kupić na allegro i cewke też jednym słowem naciagaja zeby kupić u nich buggy mydlac oczy ze maja wszystko do nich a głupich swiec nie maja :(

_________________
zabija nas to co najbardziej kochamy :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2008 19:51
Posty: 355
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: Oj, kupiłbym sobie......
PostWysłany: 05.02.2011 20:10 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
Poczytaj tutaj , bezpieczniki itp.(jeden jest odpowiedzialny za napięcie stałe na cewkę)http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=58&t=31017

_________________
Był quad,pozostało wspomnienie{ i kasa :-) }


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2011 09:07
Posty: 27
Miejscowość: dziwnów
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 05.02.2011 20:14 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
własnie ten buggy nie ma tak jak linhai bezpieczników ma tylko jeden i to już jest wykluczone bezposredni do modułu podałem napiecie wiec bezpiecznik oraz stacyjka jest wykluczona :(

_________________
zabija nas to co najbardziej kochamy :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2008 19:51
Posty: 355
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: Oj, kupiłbym sobie......
PostWysłany: 05.02.2011 20:22 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
Ok, ale ile cewka zapł. ma końcówek do podłączenia. W LH z cewki wychodzą 2 ,,męskie" , impuls z modułu oraz +(napięcie stałe,po stacyjce)

_________________
Był quad,pozostało wspomnienie{ i kasa :-) }


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2011 09:07
Posty: 27
Miejscowość: dziwnów
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 05.02.2011 20:57 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
cewka ma dwa wyjscia meskie mniejsze i większe nmniejsze idze z cdi a większe bezposrednio było dane napiecie omijałem już stacyjke mam warsztat samochodowy ale nie wiem jak działa linhai bo nie mam instalacji schematu podejzewam ze albo moduły się róznia albo jest trafiony impulsator
w samochodzie jak jest uwalony można na chwile sprawdzic odpalajac na plakolca ale tu to nie działa:)

-- dodano 05.02.2011 20:43 --

moge wstawic zdjecie silnika on ma automatyczna skrzynie gaźnik bez podcisnien a z tego co wyczytałem tu na forum w linhaiach sa gazniki na podcisnieniu wiec budowa tego buggy jest okrojona nie ma nawet kranika na podcisnienie zwykły kranik jak w komarze :) jest prosty jak cep ale nie wiem już co jest uszkodzone brak pomysłów :) :zalamka:

-- dodano 05.02.2011 20:57 --

jeszcze jedno zauwazyłem ze w kruccu łaczacym silnik z gaznikiem jest wkrecona sruba nie mam pojecia czy ktoś wczesniej nie zlikwidował podcisnienia do gaznika bo gaźnik wyglada na podcisnieniowy ma kilka wyjsc na podcisnienia cienkich rurek ktore sa pozaslepiane przewodem z nitem w srodku kolega to kupił z wypozyczalni po jednym sezonie buggy jest z 2010 roku prawie nowy ma przejechane zaledwie 600km i takie problemy odradzałem mu kupno czegos z wypozyczalni ale się uparł i zakupił:) może ktoś ma jakies foty gaznika od lihaia z podcisnieniami gdzie je podłaczyc kranik odpada bo nie ma podcisnienia chyba ze ci z wypozyczalni go wymienili i pozaslepiali je :( kolega od kupna zrobił jakies 100km i same problemy jeżeli ktoś ma schemat podłaczen podcisnien na gaźnik to poprosze na pw

_________________
zabija nas to co najbardziej kochamy :)


 
Profil Gadu-Gadu
Zbanowany

Rejestracja: 28.10.2008 09:03
Posty: 1167
Quad: SKRADZIONO 2SZT CF Moto X8
PostWysłany: 05.02.2011 22:15 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
Kolego zomaxio podobny problem trafił mi w CF 300 (to takie same silniki ) , jak serwis nie mógł sobie dać rady to trafił do mnie i też pomysły się skończyły i tylko wpadł mi 1 ostatni ale cóż zrobię to , czyli owy impulsator dosunąłem do magneta tak 1-2mm i problem znikł :>

_________________
SKRADZIONE 2 QUADY LINK DO INFO :
viewtopic.php?f=63&t=55535


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2011 09:07
Posty: 27
Miejscowość: dziwnów
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 05.02.2011 23:32 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
impulsator był doginany -najpierw go przesunołem na otworach do srob nic to nie dało podgiołem go blizej impulsatora i nic to nie dało wiecej już nie mam pomysłów -moge się mylic ale może być tak ze impulsator jest walnietynale nie całkiem >przegrzanie< :) a nie orientujesz się czy owe moduły się czyms roznia od 260 i 300 w linhaiach??????

-- dodano 05.02.2011 23:32 --

jeszcze mysle ten moduł co mi przysłali z allegro to nie od tego modelu jest albo poprostu jest uszkodzony szkoda ze nie mam w okolicy nikogo z podobnym bo na podmianke bym sprawdził :) co najsmieszniejsze ze iskra jest przez 1-2 sekundy po kreceniu rozrusznikiem poznij można go krecic dalej przez 3 min i nic zero iskry rozłacze napiecie z modułu >jeżeli jest na krotko< albo wyłacze stacyjke i iskra pojawia się znów na 1-2 sekundy

_________________
zabija nas to co najbardziej kochamy :)


 
Profil Gadu-Gadu
Zbanowany

Rejestracja: 28.10.2008 09:03
Posty: 1167
Quad: SKRADZIONO 2SZT CF Moto X8
PostWysłany: 06.02.2011 00:30 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
To rzeczywiście może być problem w module , jak kojarzę to te moduły się nie różnią ?
A jeszcze jedno pytanko, czy jest tam gdzieś taki mały jakby moduł z wychodzącymi 3-4 przewodami tylko jeden jest osobno z końcówką a reszta zakończona kostką ? jak tak to rozłącz ten jeden przewód z pinem co jest osobno i sprawdź czy nastąpiła poprawa .

_________________
SKRADZIONE 2 QUADY LINK DO INFO :
viewtopic.php?f=63&t=55535


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2011 09:07
Posty: 27
Miejscowość: dziwnów
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 06.02.2011 09:19 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
własnie tego małego modułu nie ma jest tylko ten jeden duzy wstawiam linka ze strony allegro gdzie go kupiłem http://allegro.pl/modul-tci-cdi-linhai- ... 31208.html tylko na rysynku ten moduł wygladał identycznie jak ten ktorego potrzebowałem a gosc wysłał mi inny z wtyczka po prawej stronie ale zadzwoniłem i on twierdzi ze to nie ma zanaczenia ze to wszystko tak samo działa:) brak pomysłów zaryzykuje i chyba w poniedziałek Kupię impulsator ale nie mam pojecia gdzie moge kupić sam impulsator bez cewek :)

_________________
zabija nas to co najbardziej kochamy :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 06.02.2011 11:09 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
kolego nie musisz od razu kupować impulsatora, najpierw sprawdź go omomierzem, nie mogę znaleźć ile powinien mieć impulsator omów ale jeśli cokolwiek będzie to będzie ok, możesz też sprawdzić czy impulsator nie ma przebicia do masy, sprawdź też czy do cewki zapłonowej i do modułu dochodzi zasilanie i czy moduł ma dobrą masę, opór cewki zapłonowej też można sprawdzić wedle serwisówki pierwotne uzwojenie cewki zapłonowej ma 3,6-4,8 oma a wtórne od 0,7 do 14,5 kilo oma fajka zapłonowa powinna mieć do 5 kilo omów
w linhaiu całe zasilanie idzie przez bezpiecznik przy styczniku rozruchowym, sprawdz czy wychodzi z niego napięcie, ogólnie trzeba wsio pomierzyć miernikiem i powinno chodzić ;)
pozdrawiam i powodzenia


 
Profil Gadu-Gadu
Zbanowany

Rejestracja: 28.10.2008 09:03
Posty: 1167
Quad: SKRADZIONO 2SZT CF Moto X8
PostWysłany: 06.02.2011 17:54 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
A czy ten sprzęt ma wskazanie na wyświetlaczu jaki bieg jest załączony :?: i czy na skrzyni biegów na takie 2 czujniki jeśli tak to wypnij ten z napisem UP i zobacz czy iskra się pojawiła .

_________________
SKRADZIONE 2 QUADY LINK DO INFO :
viewtopic.php?f=63&t=55535


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2011 09:07
Posty: 27
Miejscowość: dziwnów
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 10.02.2011 18:18 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
na wyswietlaczu ma tylko temperaturer pretkosc i paliwo w skrzyni nie ma zadnych wtyczek ani elektroniki jest bardzo okrojiny z elektryka jak budowa cepa :)

-- dodano 07.02.2011 21:29 --

smieszne sprawy się dzieja impulsator raz daje sygnał raz nie orientuje się ktoś od czego można przypasowac impulsator albo gdzie można kupić orginalny imulsator z cewkami bo podejzewam ze samego się nie kupi :(

-- dodano 10.02.2011 18:18 --

przyczyna rozwiazała się sama po wymianie impulsatora i kolejnego cdi :) jak ktoś będzie chciał kupowac moduły to nie polecam goscia z allegro http://allegro.pl/modul-tci-cdi-linhai- ... 31208.html tandeciarz miał przysłac taki jak na focie a wysłał moduł po drugiej stronie z wtyczka jakas samorube ktora nie daje iskry kretyn jakis:) teraz mam pytanie kolejne odnosnie też linhaia-silnika a szczegolnie gaznika czy ktoś wie jak tam podłaczyc podcisnienia bo ktoś w nim wczesniej pozaslepiał wszystkie podcisnienia wychodzace z gaznika i podcisnienia na kroccu na ssacym :(

_________________
zabija nas to co najbardziej kochamy :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 10.02.2011 22:26 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
kolego w linhaiu z króćca wychodzą dwa podciśnienia jedno idzie do pompki paliwa a drugie do tego ustrojstwa od recyklingu (dawno to wywaliłem ) jeśli chodzi o gaźnik to nie tylko od linhaia ale ogólnie tak to działa że podciśnienie jest brane wewnątrz gaźnika także żadnego wężyka się nie podłącza, sprawdzić czy gaźnik jest podciśnieniowy jest bardo łatwo w zwykłym gaźniku przepustnice która steruje dawką paliwa podnosi membrana sterowana podciśnieniem branym z wlotu gaźnika a linka steruje drugą przepustnicą która steruje tylko ilością zasysanego powietrza
nie wiem jak to dokładnie napisać ale jeśli linka nie podnosi takiej przepustnicy z iglicą to gaźnik jest podciśnieniowy można to zobaczyć u wlotu gaźnika patrząc do środka i dając gazu

nie wiem czy mnie zrozumiesz ale postarałem się to wytłumaczyć jak tylko potrafiłem, najlepiej było by to pokazać ;)
co do tych rurek które powinny wychodzić z gaźnika to jedna jest od przelewu i odpowietrzenia komory pływakowej druga na samym dole to do spuszczania paliwa z komory pływakowej nie wiem czy coś tam jeszcze odchodzi,to co wyżej napisałem tyczy się gaźnika podciśnieniowego takiego jaki jest oryginalnie w linhaiu
powodzenia i pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.02.2011 09:07
Posty: 27
Miejscowość: dziwnów
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 10.02.2011 22:55 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
dzięki boolo1 ale ja mam podcisnieniowy gaźnik ale mam 1 wejscie jak jak mowisz od przelewu paliwa drugie od spuszczania :) mam jeszcze 3 wolne wejscia na wrzyki wiec musza być do czegos podłaczone a w tym badziewiu nie ma zadnego recyklingu spalin,zaslepiony jest werzyk na kruccu pod gaznikiem -troszke się znam na mechanice z zawodu jestem mechanikiem :) wiec nieco kumam z tego ale bez odpowiedniego podłaczenia podcisnien w gazniku nie będzie się buggy wkrecał na obroty -musze chyba troszke posiedziec nad tym gaznikiem

_________________
zabija nas to co najbardziej kochamy :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 10.02.2011 23:13 
Re: buggy z silnikiem 260 linhai problem :)
ok w takim razie powodzenia tak na odległość to ciężko cokolwiek powiedzieć jak dokładnie jest zbudowany Twój gaźnik ;)
opisałem zasadę działania mojego być może skośnookie cwaniaki w Twojej maszynie wcisnęli inny gaźnik ;)
pozdro


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.