Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 08:49



Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 26.12.2008 13:50
Posty: 12
Quad: linhai 300
PostWysłany: 13.03.2011 08:11 
PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
WITAM!! kupilem niedawno linhaia z 2008r. mialem wczoraj taki przypadek jak to sobota zeby sprawdzic maszynę,oczywiscie oleje powymieniane,plyny,wszystko na nowe,po godzinach jazdy silnik wiadomo goracy jak szlag no to na wyswietlaczu kreski wskoczyly na 4 pozycje wiadomo,a ile ich jest wszystkich to niewiem,i z ciekawosci patrze na chlodnice i dotykam,gora chlodnicy jak i dul goraca wiec pompa wody ok mysle,ale jak to w linhhaiu zeby wszystko dzialalo to musi być cud,silnik albo gdzies tam kolo niego zaczyna piskac czujnik informujacy o przegrzaniu,no i patrze a wentylatory stoja w miejscu zamiast pracowac.i tu mam pytanie do was.co może być powodem ze się nie wlaczyly już wczesniej? gdzie szukać usterki? niewiem jak w Waszych gadzinach macie ale czy nie lepsze by bylo sobie zrobic gdzies kolo kierownicy osobny wlacznik na wlaczanie tych wentylatorow od siebie wczesniej zeby uniknac tego typu przegrzania silnika? i tak po 10 minutach jazdy sam je wlaczam i mysle ze byloby to lepsze,jak uwazacie?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 13.03.2011 15:22 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
witam
kolego nie ma co kombinować z włącznikiem koło kierownicy, przede wszystkim sprawdź czy to czujnik przy chłodnicy nie załącza czy to wina wiatraków/instalacji, w tym celu odłącz czujnik przy chłodnicy (prawy dolny róg chłodnicy) i zewrzyj te dwa styki, pamiętaj że stacyjka musi być załączona wiatraki po połączeniu powinny się załączyć jeśli się włączą to wymień czujnik przy chłodnicy coś takiego : http://allegro.pl/wlacznik-wentylatora- ... 26644.html trochę drogi pewnie znalazł byś coś tańszego ;) jeśli jednak po zewrzeniu styków wiatraki się nie włączą bardzo prawdopodobne że wiatraki padły, trzeba będzie odłączyć wiatraki zewrzeć styki przy czujniku chłodnicy i miernikiem sprawdzić czy do wiatraków dochodzi napięcie, jeśli dochodzi to regeneracja lub wymiana wiatraków chłodnicy

pozdrawiam i powodzenia


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2010 19:58
Posty: 458
Miejscowość: OKOLICE POZNANIA
Quad: TAKI MAŁY CZERWONY TYLKO 52KM
Poprzednie quady: LINHAI 300 4X4
PostWysłany: 13.03.2011 17:08 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
witam kolegów wiem coś o tym co Ty bo przechodziłem przez to :) a więc tak jak opisał kolega boolo1 musisz sprawdzić czy wiatraki ci się załączą jeśli jednak się nie załączą to nie końca są one do regeneracji czy kupna nowych :) jeśli faktycznie nie działają musisz je wykręcić i sprawdzić w jakim stanie są szczotki bo może być tak że szczotki nie dotykają silniczka i dlatego nie działają wentylatory tak więc sądzę że to jest wina szczotek niczego innego i pamiętaj włącz stacyjkę bo inaczej nie będziesz wiedział czy działają czy nie

_________________
paliwo 50zł, opony szt 250zł, frajda z jazdy quadem bezcenna :D

FILMY BY KRYSTIANO

JEST NOWA BESTIA :) JUPIIII


Ostatnio zmieniony przez krystiano85, 13.03.2011 17:08, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 13.03.2011 17:43 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
Kolego krystiano85 pisząc o regeneracji wentylatorów miałem właśnie na myśli to co Ty napisałeś :) czyli rozkręcenie ich, wyczyszczenie w środku i nasmarowanie. Też to już przechodziłem, warto też od razu przy składaniu silniczków dodatkowo je po uszczelniać silikonem tak by woda nie dostawała się do środka. Niektórzy jednak nie mają ani narzędzi ani chęci do takich zabaw więc od razu napisałem o ewentualnej wymianie :)
pozdrawiam

-- dodano 13.03.2011 18:43 --

o kurcze tak z ciekawości sprawdziłem na allegro po ile chodzą takie wiatraczki na allegro http://allegro.pl/wentylator-linhai-300 ... 11066.html 230zł!!!! :szok: a u mnie są takie dwa
:szok: przegieli, zdecydowanie polecam trochę przy tym podłubać :)


Ostatnio zmieniony przez boolo1, 13.03.2011 17:43, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Mod-Team Member & Moderator Działu Linhai & GPS & Warsztat
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2010 06:50
Posty: 3723
Miejscowość: Ruda Śląska
Imię: Łukasz
Poprzednie quady: Hassan 200, Allroad 300IS, Kingquad 750Axi
PostWysłany: 13.03.2011 18:39 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
A może warto zamienić fabryczne wentylatory na jakieś z osobówek?
Bo cena nowego rzeczywiście powala.

_________________
Regulamin Forum ATV Polska Kodeks Quadowca ATV Polska
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
PROJEKT: QUADOWCY POMOCNI W TERENIE.
>>>>>SilesiaSquad na YouTube<<<<<


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 13.03.2011 19:37 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
Nazir napisał(a):
A może warto zamienić fabryczne wentylatory na jakieś z osobówek?
Bo cena nowego rzeczywiście powala.

zapewne warto by było, problem jedynie w znalezieniu wiatraka który zmieści się na chłodnicy ;)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 26.12.2008 13:50
Posty: 12
Quad: linhai 300
PostWysłany: 14.03.2011 19:04 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
witam ponownie tak jak pisaliscie tak zrobilem do wiatrakow dochodzilo napiecie ale niestety byly tak zastate ze niewiem jak poprzedni wlasciciel jezdzil na nim jak to nie dzialalo,az cud ze nie zatarl silnika,niemam pojecia.... rozkrecilem wiatraki przeczyscilem trochę roboty przy tym bylo niepowiem,i dzialaja zrobilem swoja wlasna instalacje,zamontowalem osobny wlacznik przy kierownicy na start i stop wiatrakow i mysle ze to jest sto razy lepsze bo zalanczam kiedy na liczniku pojawia się dwie kreski informujace o temperaturze,a nie tak jak wczesniej,i przynajmniej mam z glowy podczas jazdy po lesie myslec o tym czy mi się zalonczyly wiatraki czy też nie,pozdro.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 03.11.2010 09:02
Posty: 1125
PostWysłany: 14.03.2011 21:05 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
Ja bym proponował zrobić na oryginalny wyłącznik chłodnicy i wyłącznik na kierownicy. Instalacja bezpośrednio z pominięciem stacyjki. Żeby mogły wychłodzić silnik po zgaszeniu.


 
Profil

Rejestracja: 04.02.2010 19:09
Posty: 54
Quad: Linhai 260=>300 2x4 '05
PostWysłany: 12.04.2011 18:04 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
U mnie niedzialal jeden wiatrak w zeszlym roku, a po tej zimie przestal dzialac drugi :) Zdemontowalem oba wiatraki, rozkrecilem i okazalo się ze sprezynki dociskajace szczotki byly zardzewiale. Wymienilem je na jakes sprezynki od wentylkow samochodowych i dziala. Czas naprawy okolo godziny.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2010 19:58
Posty: 458
Miejscowość: OKOLICE POZNANIA
Quad: TAKI MAŁY CZERWONY TYLKO 52KM
Poprzednie quady: LINHAI 300 4X4
PostWysłany: 12.04.2011 18:13 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
koledzy ostrzegam jak widzicie że wentylatory Wam nie działają i widzicie że silnik się nagrzewa naprawcie to ja zimą nie zwróciłem na to uwagę przy odśnieżaniu i muszę wymienić chłodnice bo się rozleciała :D

_________________
paliwo 50zł, opony szt 250zł, frajda z jazdy quadem bezcenna :D

FILMY BY KRYSTIANO

JEST NOWA BESTIA :) JUPIIII


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.07.2009 09:36
Posty: 86
Miejscowość: Poznań-Piątkowo
Quad: KEEWAY-GTX 300 4x4
PostWysłany: 10.05.2011 10:50 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
Albo ruszyć wentylator kijem gwożdziem czym kolwiek chodzi o łopatki jak się Wam dostanie piach to stoi . W niedziele Krystiano85 miał właśnie taki problem jechaliśmy na wyprawe i po przyjechaniu 200a300 m się zaczął grzać sprawdzaliśmy wszystko a okazało się że po myciu dostały się drobinki piachu do wentylatora i stanoł , ruszylismy i ok działa no to pieknie i w trase . A otatnio kolega wymieniał chłodnice i wentylator :)

_________________
Filmy by waski1979

Zaskrybuj mnie :)


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.05.2011 08:27
Posty: 25
Miejscowość: Rybnik
Quad: Linhai Muddy 4x4 300
PostWysłany: 20.05.2011 08:33 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
Ja też w końcu rozebrałem wiatraki i tak jak koledzy napisali wcześniej- sprężynki zardzewiałe, wymieniłem na takie z długopisa trochę je skracając, teraz wszystko działa poprawnie i gad się nie grzeje.Najwięcej czasu zajmuje ponowne wsadzenie sprężynek i włożenie pomiędzy nie komutatora, ale moim zdaniem warto bo nowe są dość drogie. Acha jeszcze jedna uwaga nie wiem czy słuszna powtarzam tylko za gościem który robi linhaje zamiennik z Bashana ma podobno za małą wydajność.Pozdrawiam i chwytam się za resztę spraw tzn pompę hamulca nożną bo nie działa :-( i wyciągarke mam come up 3000 niechce zwijać liny tzn zwija ale bardzo wolno jak nie ma obciążenia


Ostatnio zmieniony przez twboss, 20.05.2011 08:33, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 03.11.2010 09:02
Posty: 1125
PostWysłany: 20.05.2011 09:13 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
twboss napisał(a):
wymieniłem na takie z długopisa trochę je skracając

:szok:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.05.2011 08:27
Posty: 25
Miejscowość: Rybnik
Quad: Linhai Muddy 4x4 300
PostWysłany: 20.05.2011 11:20 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
tzn że zrobiłem coś nie tak ????? mówiąc skracając miałem na myśli dopasowałem je do długości oryginalnych sprężynek.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 03.11.2010 09:02
Posty: 1125
PostWysłany: 20.05.2011 21:24 
Re: PRZEGRZANIE SILNIKA a wentylatory
No wszystko zrozumiem, ale od długopisu? :D


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.