Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Awarie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 23:25



Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Awarie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.12.2006 00:42
Posty: 275
Miejscowość: Dolny Śląsk
Quad: Kymco MXU 500, Yamaha Wild Star 1600
PostWysłany: 23.01.2007 22:47 
Awarie
Witam. Coś jest nie tak. Gdy mój quad chodzi na luzie wszystko jest ok. Ale gdy pojeżdże szybko śmierdzi spalonym olejem, silnik jest upaprany w oleju tak mocno że nie jestem w stanie zlokalizować wycieku. Stan oleju spada ale go kontroluje. Czy komuś się przytrafiły już takie problemy. Czy warto to zgłaszać serwisowi a może zrobić to w salonie np. Yamaha i mieć problem usunięty naprawdę porządnie. Czy części do linhaia są dostępne gdzieś indziej niż u King Waya?


 
Profil ICQ
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 23.01.2007 23:03 
Brzmi bardzo poważnie!
Kiedyś pisałem (przejrzyj moje posty) o problemie zrzucania oleju do filtra powietrza, ale występuje u mnie tylko wtedy gdy długo męcze maszynę w pozycji mocno odbiegającej od poziomu (tzw rowek melioracyjny)
Jeżeli masz gwarancję to dla bezpieczeństwa zgłoś serwisowi. Zawsze jest jakaś "blacha na dupę" ;-) a jak zlokalizują to wtedy może warto zobaczyć co proponują jako naprawę.
Oby to nie było nic poważnego, albo co gorsza jakaś wada konstrukcyjna..brrr..

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 23.01.2007 23:07 
Andrzej 4X4 napisał(a):
Czy warto to zgłaszać serwisowi a może zrobić to w salonie np. Yamaha i mieć problem usunięty naprawdę pożądnie.

Żeby to tak działało... :oczy: To ze to salon firmowy jakiejś marki, wcale nie znaczy że od razu potrafią porządnie serwisować sprzęt - taka prawda :( Na ogół, naprawy w tego typu serwisach przy nietypowych uszkodzeniach kończa się diagnozą pt. np. wymienić karter, nowy cylinder itd - choć rozwiązanie wcale nie jest tak kosztowne: jednak po co się z tym męczyć.
Sprawdź czy nie wybija ci oleju gdzieś przy głowicy - umyj porządnie silnik (szczoteczką do zębów i dobrym płynem, np. koncentratem karchera) i lokalizuj wyciek na działającym silniku. Najpopularniejsze miejsca to łączenie cylindra z głowicą (złe spasowanie lub wadliwa uszczelka), bądź też pokrywki zaworów ("padły" oring, lub uszczelka, w zależności co tam masz).

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.07.2006 08:55
Posty: 239
Miejscowość: Kraków
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 24.01.2007 11:22 
Axcid dobrze gada, wyczyść silnik i sprawdź skąd cieknie, usterka może być bardzo prosta np pęknięty wąż od odmy a potem skontaktuj się z Popowem, są bardzo w porządku i starają się się pomóc klientowi


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.11.2006 21:18
Posty: 791
Miejscowość: na płd od KRK
Imię: Tomcat
Quad: Bruteforce 750EPS +Kingquad 750AXI +V6
Poprzednie quady: Kingquad 700, Linhai 300
PostWysłany: 24.01.2007 22:06 
No cóż, mnie po pierwszej jeździe (zreszą z Arnim i Boldem) zarzygało cały quad olejem, kapało aż na podłogę w garażu. I zacząłem szukać i jedynym powodem był nadmierny poziom oleju bo poszło przez odmę i filtr powietrza. Ale jak już wylał się nadmiar, to już jest spokój i tylko poci się minimalnie przy jednym z czujników biegu oraz przy przekładni przy śrubie, ale tylko jest ślad, nie ma wycieku


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.07.2006 08:55
Posty: 239
Miejscowość: Kraków
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 25.01.2007 09:08 
Re: Awarie
Andrzej 4X4 napisał(a):
Stan oleju spada ale go kontroluje.

a może za dużo dolewasz, jeżeli jeździsz dużo po górkach to poziom oleju powinien być w połowie kreski


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2007 08:21
Posty: 393
Miejscowość: !?!?!?!?!?
Quad: BYŁ może jeszcze BĘDZIE ?
PostWysłany: 25.01.2007 19:52 
Witam jestem nowy a linhaia 300 4x4 mam już od 14 miesięcy więc coś niecoś wiem o maszynie. To jest jedna z pierwszych maszyn z czterema hamulcami .
Powodem wycieku oleju z silnika może być zsunięty wężyk odpowietrzania silnika. a dzieje się tak gdy zamarznie ten właśnie wężyk od strony filtra powietrza a ciśnienie powietrza ze skrzyni korbowej nie ma się gdzie wydostać.
Więcej o sobie napiszę pużniej w powitalni.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.12.2006 00:42
Posty: 275
Miejscowość: Dolny Śląsk
Quad: Kymco MXU 500, Yamaha Wild Star 1600
PostWysłany: 28.01.2007 19:38 
Wszystko jasne.
Po wielu godzinach poszukiwań przez mechanika sprawa się wyjaśniła. Silnik pracował normalnie nawet przy ostrych przegazówkach na luzie. Ale wystarczyło pojechać parę kilometrów ostro i od razu był problem. Kapało z silnika na ruże wydechowej olej skwarczał. Mechanik szukał i szukał aż w końcu znalazł. Powodem problemów okazał się brak gumki na koreczku do wlewu oleju. Koleś, który przyjechał zmieniać olej z firmy, w której kupiłem Linhaia musiał gdzieś tą gumkę posiać. Cieszę się, że to był drobiazg. Chociaż zacząłem się już trochę stresować. Dziękuje za pomoc.


 
Profil ICQ
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2007 08:21
Posty: 393
Miejscowość: !?!?!?!?!?
Quad: BYŁ może jeszcze BĘDZIE ?
PostWysłany: 28.01.2007 21:06 
Ta gumka ma tendencję do zmykania .
I po każdorazowym sprawdzaniu stanu oleju lub dolewce trzeba zwrócić szczególną uwagę na to czy jest na gwincie czy też jest przyklejona do karteru.

A to zamarzanie rurki odpowietrzania skrzyni korbowej morze się zdarzyć w temperaturze poniżej -10 *C.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.07.2006 08:55
Posty: 239
Miejscowość: Kraków
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 29.01.2007 10:44 
Re: Wszystko jasne.
Andrzej 4X4 napisał(a):
Mechanik szukał i szukał aż w końcu znalazł. Powodem problemów okazał się brak gumki na koreczku do wlewu oleju. Koleś, który przyjechał zmieniać olej z firmy, w której kupiłem Linhaia musiał gdzieś tą gumkę posiać. Cieszę się, że to był drobiazg. Chociaż zacząłem się już trochę stresować. Dziękuje za pomoc.

A mówiłem że to nic poważnego. :lol:
Linhai po prostu jest THE BEST :uśmiech: ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.11.2006 21:18
Posty: 791
Miejscowość: na płd od KRK
Imię: Tomcat
Quad: Bruteforce 750EPS +Kingquad 750AXI +V6
Poprzednie quady: Kingquad 700, Linhai 300
PostWysłany: 29.01.2007 10:44 
A mnie się przydarzyło, że podczas jazdy o głębokim śniegu - zaznaczam że ostrej jazdy i po bardzo głębokim - podczas zatrzymania zgasł kilka razy silnik na wolnych obrotach, po kilku zakręceniach rozrusznikiem odpalił. Wydaje mi się że to wina nieszczelnej kopułki świecy, na której topi się śnieg i iskra ma krótszą drogę bokiem.
A druga rzecz, to po 1,5 godzinie jazdy (po tymże śniegu) zawiesiło się cięgno gazu utrzymując około 1/2 obrotów silnika. Ale jak się zatrzymałem i przegazowałem trochę, to się uspokoiło. Nawet nie zdążyłem zsiąść z quada. Pewnie to też wina śniegu który przyblokował linkę.
A poza tym jeździ super po śniegu głębokim, i można załączać i wyłączać 4x4 w czasie jazdy.
Pozdrawiam


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 29.04.2007 20:06 
Niestety muszę odświeżyć temat a konkretnie padły mi wentylatorki i jutro je wysyłam do serwisu (przelatały ze mną 2400 km) co prawda wcale ich nie oszczędzałem i często pracowały pod wodą lub ich łopatki były zabrudzone błotem ale to ich wcale nie usprawiedliwia bo zainstalowane są po to aby mieliły to powietrze nawet w bagnie i błocku ale na szczęście jest zainstalowany czujnik krytycznej temperatury wody w chłodnicy i on uratował mój silnik przed całkowitym przegrzaniem.

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2007 08:21
Posty: 393
Miejscowość: !?!?!?!?!?
Quad: BYŁ może jeszcze BĘDZIE ?
PostWysłany: 29.04.2007 20:37 
Witam

Sanol wentylatorki raczej pod wodą się nie włączą z wiadomej przyczyny ale po wyjeździe z błocka na pewno nie zadziałają gdyż ich moc jest raczej marna a doprowadzony do nich prąd sfajczy je gdy łopatki śmigieł będą zaklajstrowane błotem lub chwastami.

Mój silnik też uratował ten czujnik temperatury krytycznej było to w drugim miesiącu eksploatacji Gada ale po wprowadzonych usprawnieniach i uszczelnieniu działały bez zarzutu .

pozdro..

_________________
Robert


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 01.05.2007 20:56 
Hi
reasumując to wszystko wygląda na to że taki Linhai jest dobrze przemyślany co do elektryki i nie pozwoli nam na uszkodzenie serduszka :)

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 13.05.2007 17:04 
Wentylatory
Hi
wentylatory padły bo, dostała się do prowadnic szczotek woda i rdza powastała z rdzewiejących sprężynek je unieruchomiła, wyczyściłem wszystko i zasilikonowałem (oryginalnie też były zasilikonowane ale pusciło) i teraz chodza, zobaczymy jak długo ? czas pokże...

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.