Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Luz osiowy na wale korbowym
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 14:32



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Luz osiowy na wale korbowym 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 02.05.2011 23:11
Posty: 16
Quad: campell 650
Poprzednie quady: linhai 260
PostWysłany: 01.08.2012 10:42 
Luz osiowy na wale korbowym
Witam, posiadam Linhai 260 , jakiś czas temu podczas dodawania gazu z prawej strony silnika ( siedząc na quadzie) tam gdzie koło magnesowe zaczęły dobiegać jakieś dziwne dźwięki, nie jest to stukot to tak jakby coś wibrowało i obcierało o coś ciężko to bliżej określić. Rozebrałem bok, spuściłem olej, znalazłem kilka opiłków metalowych jeden długości kilku milimetrów, złapałem za koło magnesowe i sprawdziłem luz osiowy, wydał mi się dość duży, nie znam się aż tak bardzo żeby wiedzieć czy to za dużo czy nie ale myślę że za dużo, poniżej nakręciłem filmik, co o tym sądzicie, czy ten luz nie jest za duży i jak to naprawić, bądź co tam się może dziać nie tak.
pozdrawiam
http://www.sendspace.pl/file/b0d558da886cd97963d784f

-- dodano 01.08.2012 11:42 --

Witam, ponieważ nikt z forum nie raczył pomóc i odpowiedzieć na moje pytanie zasięgnąłem opinii specjalisty. Dla przyszłych pokoleń będzie teraz wiadomo, że taki luz wzdłużny oraz lekki poprzeczny oznacza uszkodzone łożyska znajdujące się w karterach silnika. Wkrótce postaram się również zamieścić foto - poradnik z opisami poszczególnych czynność, numery i rozmiary wymienionych części. Pracy jest przy tym sporo bo rozebrać należy cały silnik żeby dostać się do tych nieszczęsnych łożysk.
pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez marcia186, 01.08.2012 10:42, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.