Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Linhai 300 problem z hamulcami
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 03:27



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Linhai 300 problem z hamulcami 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 11.05.2015 17:13
Posty: 1
Imię: Katarzyna
Quad: Linhai 300
PostWysłany: 11.05.2015 17:17 
Linhai 300 problem z hamulcami
Witam serdecznie, jestem nową użytkowniczką forum.
Mam problem z quadem tak jak w temacie.
Zaczynając od początku. Zakupiłam quada w którym trzeba było wymienić klocki hamulcowe, gdyż poprzedniemu właścicielowi się skończyły i był brak hamulców, oraz jeden z przednich zacisków (prawy) musiałam nadspawać gdyż był strasznie poszarpany. Uczyniwszy to wszystko założyłam świeżo kupione klocki na przód jak i na tył. I tu się zaczął problem.
Od tamtego czasu jest kompletny brak hamulców. Wlałam nowy płyn odpowietrzałam i nic. Rozkręciłam pompkę przód i tył sprawdziłam uszczelniacze/oringi wszytsko okey, rozkręciłam tylny zacisk wyczyściłam tłoczki i oringi tam też dobre są. Ale hamulców brak.
Z odpowietrzników metodą normalną czyli przy zwykłym odkręcaniu odpowietrzników (oczywiści kilkanaście razy pompując manetką później wciśniętym hamulec i przy otwartym zbiorniczku) leci sam płyn - manetka po kilkukrotnym wciśnięciu robi się twarda i hamulce łapią sprawdzałam przy ruszaniu tarczą, ale gdy przykręcę koła odpalę ruszę i chce zahamować quad nie reaguje. kilka razy podpompuje manetką też nic nie daje chociaż robi się twarda.
Gdy odpowietrzam sposobem wężyk, strzykawka i zasysam, widać jak leci powietrze cały czas, bez względu ile razy będę robić ciągle powietrze. Usunę strzykawkę i leci czysty płyn.
Co do pompki nożnej jest miękka i nic nie może tego zmienić. A co do odpowietrzania jak wyżej.
Już nie wiem co zrobić, brak pomysłów :cry: .
Ktoś pomoże, będę bardzo wdzięczna.
Dodam jeszcze, że quad pochłonął już trzy butelki płynu hamulcowe ile jeszcze...

Pozdrawiam
Katarzyna


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.