Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wezyk z silnika do obudowy filtra powietrza - co to jest
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 14:55



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Wezyk z silnika do obudowy filtra powietrza - co to jest 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.05.2007 10:17
Posty: 76
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: G700
PostWysłany: 18.04.2008 08:07 
Wezyk z silnika do obudowy filtra powietrza - co to jest
Witam,
Z silnika wychodzi wezyk gumowy czarny mniej wiecej grubosci palca wskazujacego
Dalej idzie do jakiegos malego srebnego urzadzenia ktore widac na foto po lewej stronie od strzalki
Dalej prowadzi do obudowy filtra powietrza

Image

Moje pytanko brzmi co to jest, czy może jakies ponowne spalanie części spalin?
Caly problem w tym ze owa rurka gumowa urwala się przy silniku , nie spadla a się urwala i nie wiem jaka może być tego przyczyna. Quad teraz chodzi duzo glosniej, wiadoma sprawa ze trzeba ten wezyk wymienic ale chce wiedziec co bylo przyczona usterki i czemu sluzy

Wie ktoś?

Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 16.03.2005 18:14
Posty: 660
Miejscowość: Kaszuby
PostWysłany: 18.04.2008 15:05 
odma lub dopalanie spalin, ale to idzie z wydechu.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.04.2008 22:35
Posty: 623
Miejscowość: WARSZAWA WAWER
Quad: LS 250
PostWysłany: 22.04.2008 06:15 
Ten wężyk nie jest mocowany do silnika tylko do przedniej części rury wydechowej.Jak zdejmiesz siedzenie to zobaczysz cienką metalową rurkę przy rurze wydechowej od strony dolotu do gaźnika, to na niej ma być umieszczony ten wężyk.(teraz masz poprostu przedmuchy pod fotelem i dlatego głośniej chodzi).


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.12.2007 17:24
Posty: 817
Miejscowość: WLKP
Quad: LS 450 // ???
PostWysłany: 22.04.2008 17:30 
witam, też mam podobne pytanie, w gazniku jest cos co wyglada jak wyjscie pod jakis wezyk ( jak zalaczam ssanie to tam zasysa powietrze) tylko ze tam nie mam wezyyka?? jak jest u was?? bo może gdzies mi zginal.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.04.2008 22:35
Posty: 623
Miejscowość: WARSZAWA WAWER
Quad: LS 250
PostWysłany: 22.04.2008 19:29 
Z tego co pamiętam ta srebrna metalowa rurka łamana pod kontem ku dołowi na górze gaźnika to tylko odpowietrzenie komory w której jest membrana. Jedyne wężyki podłączane do gaźnika to paliwowy i odpowietrzenie komory pływakowej biegnące pod fotel mocowane w chwyt powietrza do obudowy filtra powietrza.
Piszę z tego co pamiętam, jutro zdejmę siedzisko i się upewnię i napiszę Wam.
Pozdrawiam.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.12.2007 17:24
Posty: 817
Miejscowość: WLKP
Quad: LS 450 // ???
PostWysłany: 22.04.2008 21:36 
czyli wszystko ok ;) tak pytalem bo ostatnio czesto jezdze w wodzie (caly silnik we wodzie) no i nie chcial bym stanac na srodku stawu ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.05.2007 10:17
Posty: 76
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: G700
PostWysłany: 23.04.2008 18:21 
Z tego co się dowiedzialem, uklad ten dziala podobonie do katalizatora, nie pytajcie jak nie wiem, ale wiem ze ma za zadanie zmniejszenie emisji spalin, bez tego quad ten nie przeszedlby przegladu technicznego.
można to wywalic i pozaslepiac otwory, może wplynie to korzystnie na moc quada :)


 
Profil Gadu-Gadu
Squad 3miasto
Squad 3miasto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.07.2007 21:41
Posty: 425
Miejscowość: Rumia
Quad: zielony
PostWysłany: 23.04.2008 21:06 
trempek napisał(a):
Z tego co się dowiedzialem, uklad ten dziala podobonie do katalizatora, nie pytajcie jak nie wiem, ale wiem ze ma za zadanie zmniejszenie emisji spalin, bez tego quad ten nie przeszedlby przegladu technicznego.
można to wywalic i pozaslepiac otwory, może wplynie to korzystnie na moc quada :)


Z tego co tu wszyscy piszą to wynika że to zawór EGR, czyli dopala część spalin podając je razem z paliwem przy większych obrotach i obciążeniu silnika.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 92 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.