Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kompresja
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 05:26



Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Kompresja 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 02.09.2012 19:25
Posty: 22
Miejscowość: Olkusz
Imię: Adrian
Quad: Access 250 Sport
PostWysłany: 22.06.2014 10:53 
Kompresja
Witam quadowców.
Proszę o jakąś poradę odnośnie Access 250.
Sprawa wygląda następująco: pewnego razu wydawało mi się, że padł mi akumulator. Został naładowany i quad odpalał normalnie. Po tygodniu aku padł . Odpaliłem quada z kabli od auta. Trochę nie dawało mi to spokoju, że aku tak szybko padł. Więc zanim chciałem kupić nowy sprawdziłem całą instalację. I dalej nic . Postanowiłem sprawdzać dalej i podłączyłem aku od samochodu i co najlepsze rozrusznik tak kręcił jak by go coś w pewnym momencie blokowało. Próbowałem nawet na krótko, bezpośrednio pod rozrusznik kable, żeby wyeliminować instalację elektryczną quada. I nic, dalej kręcił tak jak by nie mógł. Rozrusznik wykręciłem i przeczyściłem wszystko co się dało. Dalej ten sam problem. Więc kupiłem nowy rozrusznik od Bashana i po małej modyfikacji dalej to samo. Sprawdziłem już wszystko co mi przyszło do głowy. Czyli luz na zaworach jest, od strony paska napędowego nic nie blokuje, od strony łożyska jednokierunkowego też jest wszystko ok. Co najlepsze rozrusznik kreci silnikiem jak marzenie przy wykręconej świecy. A gdy ją wkręcę i odpalam to go blokuje w pewnym momencie i wygląda to tak jak by kompresja była za duża i rozrusznik nie może przekręcić dalej wałem . Dodam, że quad ma przejechane prawie 7 tyś, mam go od nowości i żadnych remontów nie robiłem. Jedynie rolki wariatora wymieniałem i podstawowe rzeczy typu płyny i klocki. Quada nie katuje , nie kopci ani nie stracił na mocy, zawsze odpalał od pierwszego razu nawet w zimę .
Proszę o poradę .Pozdrawiam Adrian.


 
Profil

Rejestracja: 20.06.2014 18:57
Posty: 16
Quad: ls 300
Poprzednie quady: bs 250
PostWysłany: 22.06.2014 17:12 
Re: Kompresja
Na poczatku sprawdził bym dokladnie cala instalacje być może cos nie laczy, robi zwarcie i pobera prad z aku no chyba że jest padniety na dobre. Sprwdz mase posprawdzaj styki.
Jak krecisz rozrusznikiem to slyszysz jakies metaliczne dzwieki? Mozliwe że cylinder jest przytarty i może go hamowac , jeżeli jestes pewny że sprzeglo jednokierunkowe jest w porzadku


 
Profil

Rejestracja: 02.09.2012 19:25
Posty: 22
Miejscowość: Olkusz
Imię: Adrian
Quad: Access 250 Sport
PostWysłany: 22.06.2014 18:20 
Re: Kompresja
Tak jak napisałem na początku, instalacje całą sprawdziłem i jestem jej pewien. A po drugie podłączyłem sprawny akumulator od auta bezpośrednio pod rozrusznik omijając instalacje . Więc te dwie rzeczy odpadają. Łożysko też powinno być dobre ponieważ łapie za każdym razem i nie przepuszcza (zdjąłem dekiel) . Co do tłoka to jedynie powiem tyle, że bez świecy kreci silnik normalnie i żadnych stuków nie ma. Na chłopski rozum tłok zatrzymuje się w położeniu sprężania .


 
Profil

Rejestracja: 20.06.2014 18:57
Posty: 16
Quad: ls 300
Poprzednie quady: bs 250
PostWysłany: 22.06.2014 21:30 
Re: Kompresja
Mialem tak w swom poprzednim że ciezko krecl w suwe sprezaniia jak zabezpeczenie swoznia spadlo i przyleglo do anki tloka.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2014 18:15
Posty: 202
Miejscowość: Bytom
Imię: Robert
Quad: LS 300
Poprzednie quady: mejd in czajna niby był to baszan
PostWysłany: 23.06.2014 18:11 
Re: Kompresja
Italianer napisał(a):
A gdy ją wkręcę i odpalam to go blokuje w pewnym momencie i wygląda to tak jak by kompresja była za duża i rozrusznik nie może przekręcić dalej wałem



sprawdz w jakim stanie jest rozrząd,ja przed wymiana też miałem taką kompresje ze nawet szarpakiem nie mogłem odpalic

u mnie napinacz był na maxa wysunięty,a łańcuch luźny

zacznij id napinacza ,w pierwszej kolejności wykrec ta środkowa śrubkę na klucz bodajże 10, tam w niej jest sprężynka wyjmij ją ,a następnie odkrec napinacz -2 śruby na klucz 8 i wyciąg go i sprawdź na którym zębie jest

_________________
Wolę być niedoskonałą wersją samego siebie,niż idealna kopią kogoś innego .


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 23.06.2014 17:19
Posty: 4
Imię: Marcin
Quad: LS 500cc
Poprzednie quady: Raptor 700
PostWysłany: 23.06.2014 19:07 
Re: Kompresja
ja bym wykręcił swiece i pokręcił ale ze sznura i zobaczył czy nic go nie blokuje


 
Profil

Rejestracja: 02.09.2012 19:25
Posty: 22
Miejscowość: Olkusz
Imię: Adrian
Quad: Access 250 Sport
PostWysłany: 25.06.2014 16:34 
Re: Kompresja
Napinacz jest na 8 ząbku więc połowa, to dobrze czy źle ?
Kręcenie ze sznura ? masz na myśli szarpak ? niestety go nie posiadam. Próbowałem bez świecy i rozrusznik normalnie kręci silnikiem bez oporów.


 
Profil

Rejestracja: 16.03.2005 18:14
Posty: 660
Miejscowość: Kaszuby
PostWysłany: 25.06.2014 16:41 
Re: Kompresja
Tak by mogło być gdyby nie miał masy i szło po instalacji do aku - sprawdź jeszcze raz główny przewód masowy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2014 18:15
Posty: 202
Miejscowość: Bytom
Imię: Robert
Quad: LS 300
Poprzednie quady: mejd in czajna niby był to baszan
PostWysłany: 25.06.2014 17:06 
Re: Kompresja
Wojtekk napisał(a):
sprawdź jeszcze raz główny przewód masowy



albo jesli jesteś w posiadaniu kabli rozruchowych to podłącz na krótko ,czyli podłącz jedną klamrę do masy/minusa przy akusiu a drugą bezpośrednio gdzies na silnik i sprawdź

_________________
Wolę być niedoskonałą wersją samego siebie,niż idealna kopią kogoś innego .


 
Profil

Rejestracja: 02.09.2012 19:25
Posty: 22
Miejscowość: Olkusz
Imię: Adrian
Quad: Access 250 Sport
PostWysłany: 28.06.2014 10:43 
Re: Kompresja
Panowie nie obraźcie się ale czy wy czytacie moje wypowiedzi ? na samym początku napisałem, że instalacje sprawdziłem. I tak samo, że podłączyłem akumulator bezpośrednio pod rozrusznik. Czyli przez kable rozruchowe. Omijając w ten sposób instalacje quada.

-- dodano 28.06.2014 11:43 --

Wiecie może jak działa dekompresator , zasadę działania znam. Ale nie wiem która część jest uszkodzona, czy ta na wałku rozrządu czy ta blaszka ze sprężynką która po odpaleniu blokuje dekompresator. Jest on na łożysku jednokierunkowym .


Ostatnio zmieniony przez Italianer, 28.06.2014 10:43, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2011 15:22
Posty: 888
Miejscowość: Wołomin
Quad: LS SP300s '08r.
PostWysłany: 26.08.2014 15:36 
Re: Kompresja
koledzy ja mam to samo, z rozrusznika nie kreci, tylko ledwo co się zakreci i staje a z szrpaka pali na dotyk.
dadam ze kompresja wynosi 12.2 kg/cm2
może ktoś pomoze ....
dzięki


link do mojego postu
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=59&t=63536


Ostatnio zmieniony przez tayson1982, 26.08.2014 15:36, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 25.06.2014 11:11
Posty: 25
Imię: sławek
Quad: sportowy
PostWysłany: 27.08.2014 20:27 
Re: Kompresja
najprawdopodobniej to wina rozrusznika jeśli ma zbyt duży luz na boki trzymając za tryb to 100% wina rozrusznika poprostu go kantuje i blokuję się nie ma siły przekręcić dalej standardowy przypadek znajomy prowadzi serwiś access motor ;) jak by co mam rozrusznik a nawet 2 w bdb stanie oryginalne access motor pozdro


Ostatnio zmieniony przez asus, 27.08.2014 20:27, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 26.04.2015 10:01
Posty: 4
Miejscowość: Konin
Imię: Bartosz
Quad: SMC 170
Poprzednie quady: -
PostWysłany: 18.03.2017 08:00 
Re: Kompresja
Witam, temat może trochę dawny ale mam pytanie czy udało się rozwiązać problem??
U mnie jest identycznie z różnicą taką że poprzedni właściciel wymieniał uszczelniacze zaworów i coś tam grzebał. Widząc jak mechanik zamontował chociażby pokrywę od magneta to już strach się bać co będzie dalej.
Dodam tylko, że mam w sumie już trzy rozruszniki i na każdym jest to samo. Łożysko jednokierunkowe ładnie działa i wygląda na niedawno wymieniane. Posiadam także drugie łożysko które przełożyłem razem z magnetem i temat nadal ten sam. Proszę o pomoc bo sezon już w sumie się zaczął a ja siedzę w garażu i ręce rozkładam bo nie wiem o co chodzi.


 
Profil

Rejestracja: 15.06.2017 16:28
Posty: 1
PostWysłany: 15.06.2017 17:07 
Re: Kompresja
Również bardzo ciekawi mnie czy problem został zamknięty i rozwiązany jednocześnie ? Mam podobną sytuację ale z troszkę innymi skutkami, jednak całość wskazuje zdecydowanie na to samo :/.

_________________
testy na prawo jazdy


 
Profil

Rejestracja: 26.04.2015 10:01
Posty: 4
Miejscowość: Konin
Imię: Bartosz
Quad: SMC 170
Poprzednie quady: -
PostWysłany: 15.06.2017 18:10 
Re: Kompresja
Witam, u mnie temat trochę się skomplikował ponieważ brak pomysłu na usunięcie awarii poskutkował rozebraniem silnika na drobne części. Po rozebraniu okazał się dramat.... poprzedni właściciel dobrze zadbał aby stan silnika był w takim stanie, mianowicie rozwalone łożysko na wałku rozrządu, idąc dalej okazało się że dosłownie pęknięte łożysko na "pół" na wale korbowym co poskutkowało tarcie i wytarcie dziury w korbowodzie. Także nic dziwnego że ani rozrusznikiem ani szarpakiem nie można było zapalić.
Dodam jeszcze że to tego "uszkodzonego" silnika miałem już trzy rozruszniki i okazało się że każdy z nich ma jakąś część uszkodzoną i daje + na masę i robi straszne zwarcie. W jednym szczotkotrzymacz, w drugim wirnik a w trzecim stojan, także złożyłem z 3 jednego i rozrusznik jest ok.
Na temat silnika to na szczęście udało się kupić inny silnik w bardzo dobrym stanie i już jest zmontowany chociaż z odpalaniem z rozrusznika mam nadal problem, ale w sumie rozładowany akumulator miałem i nie do końca go naładowałem oraz łożysko jednokierunkowe niby chwytało ale spróbuję w tygodniu podmienić na inne i dam znać jaki efekt. Ogólnie z szarpaka odpala bez problemu i delikatnie, także myślę że diagnoza rozrusznika jest bliska.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 15 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 57 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.