Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Nowe osłony
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 07:36



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Nowe osłony 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 18.07.2008 23:04
Posty: 42
Miejscowość: Kielce
Quad: CF500
PostWysłany: 30.05.2009 08:17 
Nowe osłony
Dzisiaj przeglądając allegro natrafiłem na nowe osłony do naszych quadow http://moto.allegro.pl/item647830830_cf ... slony.html ciekaw jestem jak z wytrzymałością ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2009 19:25
Posty: 175
Miejscowość: Piotrków I okolice
Quad: Miś700
Poprzednie quady: Cf500
PostWysłany: 30.05.2009 16:19 
Re: Nowe osłony
Faktycznie trochę tańsze a przede wszystkim dużo dziur bo przy tych wcześniejszych nie ma którędy brud uciekać i trzeba samemu majstrować


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 02.03.2008 11:54
Posty: 115
Miejscowość: Gdzieś Między Wadowicami a Krakowem :)
Quad: CF Moto 500 long
PostWysłany: 31.05.2009 11:02 
Re: Nowe osłony
Maja za duże dziury i byle patyk może uszkodzić przegub ktoś przesadził z dziurami osobiście bym ich nie kupował poco mi osłony które w ogóle nie osłaniają ??


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2008 12:23
Posty: 15
Quad: CF Moto CF 500
PostWysłany: 31.05.2009 13:45 
Re: Nowe osłony
Z drugiej strony te całkiem pełne osłony które mamy to też nie całkiem dobry pomysł mnie już to kosztowało uszkodzony przegub przedni bo wpadł mi tam dosyć pokaźny kamień i tego nie zauważyłem, po prostu masakra, a koledze znowu rozerwało dwie gumy z przegubów (zbrylony śnieg w osłonach ) o kilogramach błota ciągłej wilgoci to też ktoś nie pomyślał(wszystko tam gnije i rdzewieje). Nie mówiąc o tym jak mi zassie quad a to nawet wyciągarka 4500 LBS nie jest w stanie go wyciągnąć, na tak dużych płaskich powierzchniach więc na dzień dzisiejszy te osłony kosztowały mnie więcej pracy czasu i przede wszystkim kasy niż pożytku który mam z tych osłon.
Żałuje ze nie miałem czasy aby sobie zrobić sam te osłony ani żadnej alternatywy, a wtedy kosztowało mnie to 1600 zł co uważam za zdzierstwo teraz widzę że jest konkurencja wiec na pewno będzie taniej. Tylko co zrobić z tym co mamy teraz jak powycinać szybko i w miarę sprawnie otwory ? No i co zrobić z tymi mocowaniami tylnych wahaczy które ciągle przycierają felgi ? A szczerze to moje przemyślenia są takie trudno będzie to wypośrodkować, otwory czy bez a jak otwory to jak duże aby uzyskać max ochrony . Więc może najlepiej jeździć bez ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2009 19:25
Posty: 175
Miejscowość: Piotrków I okolice
Quad: Miś700
Poprzednie quady: Cf500
PostWysłany: 01.06.2009 20:37 
Re: Nowe osłony
Fakt. Ostatnimi czasy tak mnie zassało że tylko traktor pomógł. Co do czystości i gnicia? Pozostaje tylko mycie po każdej jeździe i w garażu schnie. Inaczej sobie tego nie wyobrażam.Chociaż z kumplem mamy patent na wypłukiwanie tego syfu bez rozkręcania...akurat koło nas jest rzeczka.ładujesz się do rzeki pare naście metrów w jedną stronę paranaście w drugą i czysto aż miło:-) Potem karcher i quad jak nowy:P Ja bez osłon nie wyobrażam sobie jazdy. pare razy trafiałem na takie kamienie i korzenie że strach pomyślećco by było bez nich...a i przy stromych najazdach w momencie kiedy się wieszasz też siedzisz na osłonach a nie na ramie czy silniku... P.S jak nie masz rzeczki w pobliżu wystarczy odkręcić przód osłon odgiąć do dołu i wszystko wylatuje aż miło.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 16.02.2008 23:13
Posty: 149
PostWysłany: 04.06.2009 19:40 
Re: Nowe osłony
No ja już zmodyfikowałem te osony (te za 1500)- modyfikacja polegała na dodatkowym zamocowaniu ich pod podestami, skrócenia osłon pod błotnikami ,żeby się nie tłukły o śrubki i można je było odkrecic i przykręcić, i narazie wyciąłem jeden otwór pod pedał hamulca, co by zimą się nie blokował śniegiem (temat już poruszałem) A tak na marginesie to zimą też zbrylonym śniegiem uszkodziłem manszet przegubu, ale jeszcze miałem zamontowane oryginalne osłony plastikowe.
teraz testuję i obserwuję - sprawdziły się dwa razy gdy walnąłem o pieniek, który myślałem że objadę górą i zawisłem raz na zwalonym pniu z którego gładko się zdjąłem.
Ale z myciem jest problem :?


 
Profil

Rejestracja: 15.02.2009 00:32
Posty: 26
Miejscowość: Legnica
Quad: CF 500 Long
PostWysłany: 07.06.2009 12:23 
Re: Nowe osłony
Witam,nie wiem czy zauwazyliscie, ze ceny oslon zarowno tych z dziurami jak i bez spadly o ladnych kilkaset zlotych ??


 
Profil

Rejestracja: 18.07.2008 23:04
Posty: 42
Miejscowość: Kielce
Quad: CF500
PostWysłany: 07.06.2009 15:22 
Re: Nowe osłony
KubaCichy napisał(a):
Witam,nie wiem czy zauwazyliscie, ze ceny oslon zarowno tych z dziurami jak i bez spadly o ladnych kilkaset zlotych ??


Widocznie firma z Wadowic boi się konkurencji :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.