Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Allroad Challenger 300 - PROBLEM ZA SKRZYNIĄ BIEGÓW
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 04.06.2024 12:17



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Allroad Challenger 300 - PROBLEM ZA SKRZYNIĄ BIEGÓW 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 31.03.2009 21:20
Posty: 16
Miejscowość: Garwolin
PostWysłany: 20.07.2009 08:28 
Allroad Challenger 300 - PROBLEM ZA SKRZYNIĄ BIEGÓW
Witam. Mam bardzo dużą prośbę. Jestem posiadaczem Quada Allroad Challenger 300 i od jakiegoś czasu mam poważny problem ze skrzynią biegów, a mianowicie z biegiem polowym. jak jeżdżę po płaskim terenie na biegu szosowym jest ok. Ale na większych górkach załączam bieg polowy i bardzo często jak go wyjmuję zapal się jednocześnie kontrolka od luzu i biegu wstecznego. Po włożeniu biegu polowego kontrolka od wstecznego pali się cały czas i quad nie ma wcale siły (szarpie i gaśnie). Po jakimś czasie problem sam niknie i znowu się pojawia. Mechanik próbował kilka razy coś zrobić ale to na nic.
Jeśli ktoś spotkał się z czymś takim bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2008 21:00
Posty: 314
Quad: KQ 750 PS
PostWysłany: 23.07.2009 20:58 
Re: Allroad Challenger 300 - PROBLEM ZA SKRZYNIĄ BIEGÓW
może to być wieszający się czujnik odpowiedzialny za wskaźnik wyboru biegu jeśli pali się kontrolka wstecznego to działa ogranicznik mocy i tak właśnie będzie szarpał i osłabnie jak byś jechał do tyłu, sprawdź czy problem znika po zgaśnięciu kontrolki wstecznego jeśli tak to czujnik do wymiany czy jakiegoś może czyszczenia i ogień na tłok


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 31.03.2009 21:20
Posty: 16
Miejscowość: Garwolin
PostWysłany: 23.07.2009 21:50 
Re: Allroad Challenger 300 - PROBLEM ZA SKRZYNIĄ BIEGÓW
Witam. Już minęło kilka dni odkąd pisałem zapytanie i wiem, że to czujnik. Jak zapala się kontrolka biegu wstecznego wraz z luzem lub biegiem polowym wyłączam wtyczką od czujnika. Nie pokazuje na jakim jestem biegu ale wszystko jest ok. Może wiesz gdzie można w miarę tanio kupić części do takiego quada? Chodzi mi oczywiście w tej chwili o czujnik ale na przyszłość.
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.08.2008 14:38
Posty: 406
Miejscowość: Lewin Brzeski/Opole
Quad: LINHAI MUDDY
PostWysłany: 24.07.2009 16:10 
Re: Allroad Challenger 300 - PROBLEM ZA SKRZYNIĄ BIEGÓW
darex1991 napisał(a):
Może wiesz gdzie można w miarę tanio kupić części do takiego quada? Chodzi mi oczywiście w tej chwili o czujnik

Myśle że nie ma sensu kupować i wymieniać czujnika bo to nic nie da a wyjęcie wtyczki załatwia sprawę.
Darex1991 polecam poczytanie tematów w dziale Linhai tam znajdziesz dokładnie opisany ten problem a poza tym Twój Allroad to prawie to samo co Linhai i myślę że znacznie więcej interesujących Cię tematów znajdziesz właśnie w dziale Linhai do którego serdecznie zapraszam

_________________
Wszędzie dobrze ale na quadzie najlepiej !!!


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 31.03.2009 21:20
Posty: 16
Miejscowość: Garwolin
PostWysłany: 26.07.2009 16:40 
Re: Allroad Challenger 300 - PROBLEM ZA SKRZYNIĄ BIEGÓW
dzięki, przechodzę na dział Linhai


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 22.06.2008 08:50
Posty: 183
PostWysłany: 30.07.2009 20:11 
Re: Allroad Challenger 300 - PROBLEM ZA SKRZYNIĄ BIEGÓW
darex1991 napisał(a):
Witam. Już minęło kilka dni odkąd pisałem zapytanie i wiem, że to czujnik. Jak zapala się kontrolka biegu wstecznego wraz z luzem lub biegiem polowym wyłączam wtyczką od czujnika. Nie pokazuje na jakim jestem biegu ale wszystko jest ok. Może wiesz gdzie można w miarę tanio kupić części do takiego quada? Chodzi mi oczywiście w tej chwili o czujnik ale na przyszłość.
Pozdrawiam

witam
tak jak kolega pisał, nie ma sensu go wymieniac, bo po kilku jazadach będzie to samo, ja jak posiadalem takiego sprzeta poprostu wypiąłem to i jezdzilem bez kontrolek, ot tak chinska niedoróbka:)))
pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.06.2008 14:00
Posty: 135
Miejscowość: kozienice
Quad: namierzanie następcy
PostWysłany: 06.08.2009 21:57 
Re: Allroad Challenger 300 - PROBLEM ZA SKRZYNIĄ BIEGÓW
Free napisał(a):
darex1991 napisał(a):
Witam. Już minęło kilka dni odkąd pisałem zapytanie i wiem, że to czujnik. Jak zapala się kontrolka biegu wstecznego wraz z luzem lub biegiem polowym wyłączam wtyczką od czujnika. Nie pokazuje na jakim jestem biegu ale wszystko jest ok. Może wiesz gdzie można w miarę tanio kupić części do takiego quada? Chodzi mi oczywiście w tej chwili o czujnik ale na przyszłość.
Pozdrawiam

witam
tak jak kolega pisał, nie ma sensu go wymieniac, bo po kilku jazadach będzie to samo, ja jak posiadalem takiego sprzeta poprostu wypiąłem to i jezdzilem bez kontrolek, ot tak chinska niedoróbka:)))
pozdrawiam


tu akurat bym się nie zgodził. w swojej 300ce mam przelatane ponad 1000km i złego słowa nie powiem i ja osobiście bym go wymienił. wiadomo też, że co egzemplarz to problemy są albo ich nie ma, ale na Twoim miejscu darex1991 to bym sobie wymnienił bo nie ma reguły i może już będzie ok.
przez przypadek wpadł mi link do serwisu w szwecji i pewnie komuś się przyda, ceny w miarę:
http://www.atvsweden.se/sv/category/109 ... challenger
pozdrawiam


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.