Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Ubiór na Quada
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 26.04.2024 21:19



Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Ubiór na Quada 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 02.03.2008 11:54
Posty: 115
Miejscowość: Gdzieś Między Wadowicami a Krakowem :)
Quad: CF Moto 500 long
PostWysłany: 23.11.2008 23:29 
Ubiór na Quada
Witam.
nie da się ukryc naseszla zima a z nią wieeelka zabawa :D
Niestety zabawa w zimie wiaze się z dobraniem odpowiedniego ,,garniaka" do naszej cfki:)
jakie spodnie, kurtki, kombinezony nieprzemakalne polecacie ?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.07.2007 09:41
Posty: 106
Miejscowość: Zawiercie
Quad: 2012 Outlander 1000XT
Poprzednie quady: CF Moto 500
PostWysłany: 24.11.2008 19:03 
Ja w sobotę pojeździłem 2 godz. i wróciłem .... mokry z przegrzania :) choć było -4 st. C
Mój ubiór to:
- buty na śnieg z futerkiem (150 zł w dużym sklepie sportowym).
- spodnie narciarskie z kalesonami
- kurtka na bardzo niskie temp. z bardzo dużym eskimoskim kapturem (dla myśliwych, kupiłem w dużym sklepie sportowym, firmy GEOLOGIC), 250 zł, pod kurtką miałem grubą koszulę flanelową z ociepliną
- czapka zwykła i to był jedyny minus
- gogle uvex nieparujące dla noszących okulary, kupiłem w sklepie z BHP za 35 zł, polecam, szybka przezroczysta antifog.
- rękawice narciarskie na których pisze: -20 st.C Thinsulate, sprawdziły się rewelacja, jak wróciłem miałem gorące dłonie !!!!!!!!!!

Ze względu na to, że noszę okulary nie wziąłem kasku, bo parowanie jest masakryczne, muszę w końcu kupić soczewki kontaktowe.

Nie ubrałem choć miałem kominiarkę z maską noeprenową, bo wtedy dobrze gogle nie dolegają i ........... oczywiście parują okulary.

Najbardziej zaskoczył mnie kaptur, choć oczywiście ograniczał widoczność, to podczas jazdy nie wiał mi wiatr w oczy a delikatnie (ale naprawdę delikatnie i zależnie od prędkości) marzły mi uszy, gdzie przy każdym zatrzymaniu wracało do normy momentalnie. Generalnie kaptur sprawiał jakbym wszedł do znacznie cieplejszego pomieszczenia, na postoju zgadnijcie co.... parowały okulary :)))))))))))

Napęd oczywiście tylko tył i non stop drift, było super, max przy 50 km/h, opony aż za dobrze trzymają się śniegu, żeby wejść w drift trzeba było dac gaz do dechy.
Quad rozgrzewał się 3-4 razy dłużej.

Podczas powrotu padał śnieg i bez kominiarki odczuwałem go jak akupunkturę :))))
nic przyjemnego.

Jazda zimą na quadzie jest rewelacja :) polecam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 23:14
Posty: 39
Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Quad: Misiek 700
PostWysłany: 24.11.2008 21:39 
witam

ja mam taki stroj kurtka i spodnie http://www.osa-moto.pl/index_pliki/image2902.jpg,
http://quady-import.com/panel/img/15040 ... mini_1.jpg.
Sprawdzaja się w 100 %. Rekawice oczywiscie narciarskie, kask i google.
przy ostrej jezdzie az za goraco się robi.
Czekamy na wiecej sniegu :lol:

_________________
Pozdrawiam
dandi


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 18.08.2014 20:13
Posty: 7
Imię: Michał
Quad: Wlasnie szukam i mam nadzieje znaleźć :)
PostWysłany: 21.08.2014 19:24 
Re: Ubiór na Quada
Odświeżam stary temat :) Chcę zacząć od tzw. ..y strony i kupić przynajmniej kask na quada i google:) Jakie sklepy polecacie, bo nic ciekawego nie znajduje.
Z góry dzięki.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2012 10:34
Posty: 85
Miejscowość: Starogard Gdański
Quad: CF 500 black edition
PostWysłany: 21.08.2014 20:39 
Re: Ubiór na Quada
Ja osobiście polecam dobry kask krosowy z daszkiem i szybką.Gogle są mniej komfortowe,a szybę zawsze szybko można uchylić jak paruje,lub otworzyć w błyskawicznym tempie.Nie sprawdzałem ale podobno można spryskać szybę preperatem antyparującym i jest super.My wszyscy (bo aż trzech) mamy kaski z szybą i nikt nie marudzi.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 21.08.2014 21:05 
Re: Ubiór na Quada
a jaki masz budżet na kask i gogle bo od tego trzeba zacząć

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 22.08.2014 05:17 
Re: Ubiór na Quada
perszing1310 napisał(a):
Ja osobiście polecam dobry kask krosowy z daszkiem i szybką.Gogle są mniej komfortowe,a szybę zawsze szybko można uchylić jak paruje,lub otworzyć w błyskawicznym tempie.Nie sprawdzałem ale podobno można spryskać szybę preperatem antyparującym i jest super.My wszyscy (bo aż trzech) mamy kaski z szybą i nikt nie marudzi.


Po części masz rację z tym, że dużo też zależy od organizmu człowieka. Są ludzie którym się w kasku z szybką jeździ super a i są tacy którym szybka paruje. Zależy od tego jak bardzo organizm się wychładza (poci).
Osobiście jeżdżę w goglach ale mój znajomy ma kask nox-a z szybką i ostatnio jak było dość mokro jemu parował. Pomimo użytego anty fog-a. Tak jak mówię wiele zależy od organizmu.
Trzeba przetestować oba warianty i wybrać lepszy :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 22.08.2014 07:51 
Re: Ubiór na Quada
Kask z szybą jeśli mówimy o tzw "kaczorze" będzie zdecydowanie cięższy od kasku bez niej z dodatkowymi goglami.
Jeśli kask bez szyby z goglami waży około 1000-1100 gram a z szybą ponad 1600 gram to masz pół kilograma dodatkowego ciężaru na głowie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 23.08.2014 11:07 
Re: Ubiór na Quada
Lukasz z ta waga 1000-1100 gram mocno uogolnileś tylko nieliczne modele kasków tyle ważą, mam Airoha Terminatora z kevlaru który waży 1050gr i jest to jeden z najlżejszy kasków na rynku, większość kasków bez szyby waży 1400-1500 g w zależności od rozmiaru, mam Hjc ze średniej niższej półki kasków i waży 1500g. Trzeba w opisach patrzeć ile kasy waży i mieć świadomość że wagi podawane są dla rozmiaru M. Osobiście wolę kask z googlami bo gdy porysuje się szybka poprostu ja wymieniam w kasku z szyba kosztuje to o wiele drożej a rysują się również dość szybko. Nie bez znaczenia jest też fakt zniekształcenia obrazu przez wyprofilowane szyby. Niektórym to nie przeszkadza, innym w tym mnie jednak to utrudnia jazdę

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


Ostatnio zmieniony przez DKfan 23.08.2014 11:07, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 18.08.2014 20:13
Posty: 7
Imię: Michał
Quad: Wlasnie szukam i mam nadzieje znaleźć :)
PostWysłany: 26.08.2014 12:13 
Re: Ubiór na Quada
http://ctbike.pl/sixsixone-661-strike-kask-bialy.html mi się taki podoba kask. No i ja myślałem o kasku i goglach, a nie kasku z szybka. Nie wiem tylko jak się gogle będę zachowywały wlasnie. Kask w cenie podanej, natomiast gogle jakieś za 135zl chyba gdzieś znalazłem. To tyle ode mnie na razie


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 26.08.2014 13:20 
Re: Ubiór na Quada
ale szukasz kasku na rower ???

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 26.08.2014 13:42 
Re: Ubiór na Quada
DKfan napisał(a):
Lukasz z ta waga 1000-1100 gram mocno uogolnileś tylko nieliczne modele kasków tyle ważą, mam Airoha Terminatora z kevlaru który waży 1050gr i jest to jeden z najlżejszy kasków na rynku

Arkad ma kask (niestety nie wiem jakiej firmy), który waży 1050 gram .


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 27.08.2014 15:16 
Re: Ubiór na Quada
KwAs
Kask bezwzględnie trzeba przymierzyć i sprawdzić czy pasuje przed zakupem. Sam kiedyś napaliłem się wiele lat temu na kask a jak pojechałem do sklepu okazało się, że na moją czaszkę nie podchodziły rozmiary. A to ważne przecież dla bezpieczeństwa i komfortu, bo gdy za ciasny będzie np od ucisku po kilku godzinach głowa Cię boleć.
Dwa do konkretnego kasku już wybranego radziłbym wtedy dopasować gogle też osobiście bo czasami może się zdarzyć, że zestawienie Twojej głowy/twarzy z kaskiem pokaże, że gogle nie będą przylegały do twarzy tak jak powinny.
Co do gogli ja latałem na moto i przyzwyczajony jestem ale niektórym to nie pasuje, zwłaszcza jak się nosi okulary jest problem. Podczas jazdy w deszczu gogle (te w kasie +/- 100 z tego co tu podajesz) w większości też parują. Może antyfog pomaga, ja nie stosowałem nigdy.
W goglach troszkę mi się nie podoba ograniczenie widoczności, z szybą i daszkiem pod tym względem są lepsze ale są dużo droższe niż tu podajesz.
Oczywiście zależy od kierownika ale lepiej nie nabierać się na bajery typu rolki czy zrywki przy goglach. Pewnie to fajne ale i tak nie będziesz się w to bawić w amatorskich zabawach. Mnie to nie podchodziło. Jak uwali się szyba to przecierasz a jak jest totalna breja i cały czas ktoś przed Tobą sypie gogle ściągasz, osłaniasz oczy daszkiem i dalej atak. Używanie rolki rysuje szybę w błocie z i tak maże się to wszystko po szybce IMO , a zrywki...jak chce się kupować i zakładać co kawałek...
Wolałem co jakiś czas zmienić szybkę w goglach.

A co do wagi. Lekkość i przy tym wytrzymałość niestety kosztuje. Ale przecież jesteśmy facetami :metal: . Ja osiłkiem nie jestem i kaski z goglami o masie łącznej +/-ok 1500g mi nigdy nie przeszkadzały. Czasami bardziej męczyło dźwiganie oklejonych breją butów, albo dupa od siedzenia. Bez przesady moim zdaniem z tą wagą , dziewczyny :D
Takie własne przemyślenia.

_________________
V2.....sound of madness


Ostatnio zmieniony przez Robsson 27.08.2014 15:16, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 18.08.2014 20:13
Posty: 7
Imię: Michał
Quad: Wlasnie szukam i mam nadzieje znaleźć :)
PostWysłany: 27.08.2014 23:05 
Re: Ubiór na Quada
paulus71
Nie szukam kasku na rower, to kask do downhillu i taki podobny miałem na głowie i mi pasował:)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 28.08.2014 07:43 
Re: Ubiór na Quada
KwAs napisał(a):
to kask do downhillu

KwAs napisał(a):
Nie szukam kasku na rower

:mysli: :bezradny:


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.