Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Osłona przegubu
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 22:26



Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Osłona przegubu 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 16.02.2008 23:13
Posty: 149
PostWysłany: 20.01.2009 23:54 
Osłona przegubu
Mam dla kolegów uwagę:
Korzystając z zimowej aury udawało mi się w ostanie weekendy zrobić małe rundy po oklicy. Quad sprawował się rewelacyjnie, świetna zabawa zwłaszcza przy tej ilości śniegu tzn. tyle że gdy mu zabraknie trakcji to się przekopuje przez niego, dostaje do twardego i wyrywa dalej :D ( w zaspach niestety zawisał na brzuchu)
I było by super gdyby nie dwa problemy:
Po pierwsze na podestach zbiera się tyle śniegu, który lodowacieje, zapycha karbowania, w efekcie nogi strasznie się ślizgają zwłaszcza na podniesienich dla pasażera. Nie jest to bezpieczne ( i tu aluzja - zastanawiałem się po co pod pedałem hamulca jest wycięcie odpowiadajęce jego kształtowi - teraz wiem - jak by go nie było to nabiłoby się śniegu i w ogóle nie dało by się zahamować :szok: )A tak na marginesie trzeba uważać na hamulce w śniegu, gdyż zwłaszcza przednie mokną od śniegu i tarcze pokryte wodą są bardzo mało skuteczne.
Po drugie osłony wahaczy zwłaszcza tylnych są tak ukształtowane że nabieraja od przodu śniegu , który tam zalega lodowacieje i jak się domyslacie robi z osłony przegubu ....coś co nie przypomina osłony przegubu. :zły:
Dzisiaj z 40 min za pomocą Karhera rozbijałem lód na/w podwoziu , osłona przegubu oczywiście zmasakrowana - próbowałem ręcznie przywrócicjej kształt pierwotny, ale się nie udało :zły: I tu mam pytanie , bo domyslam się że jej dni sa policzone (chyba sama nie powróci do pierwotnego kształtu?) - ile kosztuje taka osłona czy trudno dostać , i od czego pasuje? A wymiana to pewnie kupa zabawy?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2008 16:58
Posty: 50
Miejscowość: Elbląg
PostWysłany: 21.01.2009 20:33 
osłona pasuje od opla kadeta, dostaniesz w każdym autolandzie


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 02.12.2008 21:29
Posty: 477
Miejscowość: NOL
Quad: Misiek 700 :)
PostWysłany: 21.01.2009 21:49 
lub intercarsie :)

_________________
SQUAD OLSZTYN 4x4 Błoto wiąże, bagno wciąga a woda nie gasi pragnienia...


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.06.2008 17:42
Posty: 37
Quad: CF Moto 500 LONG
PostWysłany: 22.01.2009 08:31 
Aton miał na myśli plastikową osłonę a nie gumową - chyba. Aton napisz która strona ja kiedyś zamawiałem i zapłaciłem 50 PLN. Obecnie mam osłony aluminiowe i coś tam mi zostało więc może się uda dobrac


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2008 18:37
Posty: 593
Miejscowość: Mazowieckie
Quad: 4X4
PostWysłany: 22.01.2009 19:50 
Jeżeli chodzi o osłonę przegubu (manszeta) to pasuje od forda


 
Profil

Rejestracja: 16.02.2008 23:13
Posty: 149
PostWysłany: 22.01.2009 21:57 
Chodzi mi o ten manszet gumowy na przegub. Z harmonijki zrobił się abstrakcyjny manszet :oczy:
Żeby go wymienić muszę rozkręcic łozyska?, Czy jak odkręcę śrube na półośce to wyjdzie bez problemu?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2008 18:37
Posty: 593
Miejscowość: Mazowieckie
Quad: 4X4
PostWysłany: 23.01.2009 22:21 
ATON napisał(a):
Chodzi mi o ten manszet gumowy na przegub. Z harmonijki zrobił się abstrakcyjny manszet :oczy:
Żeby go wymienić muszę rozkręcic łozyska?, Czy jak odkręcę śrube na półośce to wyjdzie bez problemu?

Musisz odkręcić nakrętkę na półośce chyba to będzie klucz 27.
Odkręcić piastę z łożyskami która jest obsadzona do wahaczy.
Całość: piastę wraz z półośką wyciągnąć z obudowy mostu przez lekkie szarpnięcie.


 
Profil

Rejestracja: 10.03.2010 20:44
Posty: 9
Miejscowość: Gryfino
Quad: Bashan>CF 500 Long>BF 750
PostWysłany: 10.03.2010 21:23 
Re: Osłona przegubu
Witam
Po wielu godzinach czytania i zastanawiania zakupiłem CF 500 Long (trochę pracy mnie czeka na początku ale ja z tych co lubia takie wyzwania) ale do rzeczy
Nie chciałem zakładać nowego tematu bo dotyczy to właśnie osłony przegubu tej gumowej a dokładnie przegub zewnętrzny, wycieczka do lasu i "gałązka" tak nieszczęśliwie trafiła w osłonę półosi (alumniową), że tak się zgieła i rozcieła osłonę i teraz pytanie jak ją wymienic czy przegub zewn. jest rozbieralny bo z wcześniejszych postów wynika tyle, że wyjmę cała półoś i od którego forda pasuje.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2008 18:37
Posty: 593
Miejscowość: Mazowieckie
Quad: 4X4
PostWysłany: 10.03.2010 22:03 
Re: Osłona przegubu
Z tego co dobrze pamiętam to manszeta pasuje od forda mondeo.A najlepiej weż tą starą i w sklepie motoryzacyjnym dopasujesz sobie dokładnie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.02.2009 20:42
Posty: 58
Miejscowość: Dolnyśląsk
Quad: CF Moto 500
PostWysłany: 10.03.2010 22:38 
Re: Osłona przegubu
Przegub zewnętrzny jest rozbieralny i nie trzeba zdejmować całej półosi wystarczy zbić przegub, a osłona pasuję od Cieniasa 900


 
Profil

Rejestracja: 10.03.2010 20:44
Posty: 9
Miejscowość: Gryfino
Quad: Bashan>CF 500 Long>BF 750
PostWysłany: 11.03.2010 15:11 
Re: Osłona przegubu
wodzu_wo napisał(a):
ATON napisał(a):
Chodzi mi o ten manszet gumowy na przegub. Z harmonijki zrobił się abstrakcyjny manszet :oczy:
Żeby go wymienić muszę rozkręcic łozyska?, Czy jak odkręcę śrube na półośce to wyjdzie bez problemu?


Musisz odkręcić nakrętkę na półośce chyba to będzie klucz 27.

Odkręcić piastę z łożyskami która jest obsadzona do wahaczy.


I jak rozumiem walić młotkiem w przegub zewn., aż wyskoczy. :diabeł:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2008 18:37
Posty: 593
Miejscowość: Mazowieckie
Quad: 4X4
PostWysłany: 11.03.2010 19:05 
Re: Osłona przegubu
Nie zawsze tak jest że przegub zewnętrzny można zbić z półośki zazwyczaj jest tak że trzeba będzie rozebrać i zdjąć z półośki przegub wewnętrzny żeby założyć manszetę na przegub zewnętrzny.Kiedyś próbowałem zdjąć przegub zewnętrzny z półośki którą zamocowałem w imadle i za nic nie mogłem go zbić dlatego najprościej i najmniej ryzykownie jest to zrobić tak jak to opisałem wyżej.


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 28.03.2010 21:13
Posty: 427
Miejscowość: okolice Łodzi
Quad: 680 powodów do szczęścia :)
PostWysłany: 16.04.2012 14:20 
Re: Osłona przegubu
Odgrzeję kotleciaka,

znajomy ma CF Moto x5, na ostatnim wyjeździe padło na manszetę, smar zaczął uciekać i dość sporo go wyleciało, bezwzględna wymiana, tutaj klej do szyb nie pomoże. Teraz kilka pytań :

- wyżej pisaliście że manszeta pasuje od Cinqucento (czy jak to się tam pisze), wersja quada to X5 czyli względnie nowy model, przeguby są takie same ? Chodzi o zewnętrzny (przedni od strony koła).

- w porównaniu na przykład do Hondy na przykład dowiedziałem się że w cfkach przegub zewnętrzny jest rozbieralny, rozmawiałem ze znajomym powiedział, że operacja prosta, półoś w imadło i walimy w przegub aż zejdzie z półośki, nie ma żadnego pierścienia zabezpieczającego czy coś ? Czym najlepiej uderzać, przecinak może rozwalić przegub ?

- jak to później założyć ? Półośka w imadle, zakładamy na nią nową manszetę i wbijamy na nią przegub ? Jakieś inne sprawdzone sposoby ?

- jakieś inne niuanse ?

W weekend pomierzyłem przegub :

20 mm i 65mm +/- 1mm na opaskę

P.S. Jak ładnie się uda będzie fotorelacja

Pozdrawiam.

-- dodano 16.04.2012 14:20 --

Dzwoniłem do Intercarsu, względnie pasuje osłonka tylko od Tico (19mm i 67mm) ? Ktoś testował coś innego ?

_________________
Czyszczenie gaźnika - poradnik


Ostatnio zmieniony przez ikar, 16.04.2012 14:20, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2009 16:40
Posty: 825
Miejscowość: Suwałki
Quad: Renegade 570 xxc ,Kymco maxxer 450i
Poprzednie quady: CF Moto x8,lucky star 400 ,cf 500,shineray250-9c,atv110
PostWysłany: 16.04.2012 16:06 
Re: Osłona przegubu
Ja wstawiałem na przegób wewnetrzny przy moscie od tico i też mi teraz się rozleciała manszeta i muszę wymienic ale wyciagać będę całą półoskę jak wcześniej.


Ostatnio zmieniony przez WojtekSki, 16.04.2012 16:06, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 17.04.2012 10:47 
Re: Osłona przegubu
właśnie przerabiam temat wymiany gumy na przegubie zewnętrzym. Za cholerę nie dałem rady zbić przegubu z półosi. Musiałem rozebrać przegub wewnętrzny ( od strony dyfra) i dopiero tą drogą wsunąć gumę na przegub od strony koła. Pytałem fahowa - twierdzi że przegub zewnętrzny da się zbić ale mi się nie udało ( a waliłem mocno). Prościej zrobić tak jak opisałem

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 64 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.