Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - hamulec postojowy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 14.05.2024 07:31



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
hamulec postojowy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2009 19:25
Posty: 175
Miejscowość: Piotrków I okolice
Quad: Miś700
Poprzednie quady: Cf500
PostWysłany: 14.09.2009 21:28 
hamulec postojowy
Witam.Mam problem z hamulcem postojowym otóż działa ale strasznie kiepsko....z górki leci jak szalony...podciągnąłem linkę aż ciężko pioruna zaciągnąć ale dalej nic....klocki jak nowe... Problem pewnie tkwi w tym mechanizmie ze sprężną.Podejżewam że za wysoko podszedł a linka już na tyle nie potrafi zaciągnąć. Zdejmował ktoś ten zacisk bo nie mam pomysłu jak go zdjąć.Zastanawiam się już czy nie trzeba czasem wału rozpiąć.....


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2008 18:37
Posty: 593
Miejscowość: Mazowieckie
Quad: 4X4
PostWysłany: 15.09.2009 07:16 
Re: hamulec postojowy
Żeby ten zacisk zdjąć to tak jak wspomniałeś właśnie trzeba odkręcić jedną stronę wału od strony tarczy hamulcowej i zacisk zdemontujesz wraz z tarczą hamulcową.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2009 19:25
Posty: 175
Miejscowość: Piotrków I okolice
Quad: Miś700
Poprzednie quady: Cf500
PostWysłany: 15.09.2009 13:31 
Re: hamulec postojowy
TO ZOSTAWIAM to do nastepnego przegladu w Popowie ,zwyczajnie nie chce mi się tego odkręcać a pięniądze i tak biorą więc niech robią.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2008 18:37
Posty: 593
Miejscowość: Mazowieckie
Quad: 4X4
PostWysłany: 15.09.2009 14:14 
Re: hamulec postojowy
I tu masz rację do tego mamy przecież gwarancję.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2009 19:25
Posty: 175
Miejscowość: Piotrków I okolice
Quad: Miś700
Poprzednie quady: Cf500
PostWysłany: 17.09.2009 17:57 
Re: hamulec postojowy
Dla tej gwarancji kupiłem nowy sprzęt a nie zjeżdzone gryzzli czy Kawe


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.04.2009 08:57
Posty: 443
Miejscowość: Chełm
Quad: myślę :)
Poprzednie quady: była czarna bestia XP 850; był czarny SP 500 efi; był CF Moto 500
PostWysłany: 18.09.2009 10:58 
Re: hamulec postojowy
ali20
też tak postąpiłem jak Ty na początku "kupiłem nowy sprzęt dla gwarancji a nie jakieś tam zajeżdżone Grizzly". Był to CF Moto 500 pierwszy mój gad. Taka rewelacja na początku aż tu z biegiem kilometrów ok 300 zaczęły się drobne problemy a to czujniki, a to termostat, a to niedziałający wentylator chłodnicy, bardzo kiepskie hamulce, problemy ze zmianą biegów (to była męczarnia) przestawiony samoczynnie rozrząd, luzy jak cholera z tyłu na wahaczach, zapieczone kalamitki, coś się rozleciało w skrzyni biegów (w serwisie mówili, że to wada fabryczna i któryś z kolei przypadek), woda w lampach itp. kurcze cały czas coś trzeba było grzebać!! Drobne to drobne ale złośliwe. Zrobiłem ok1200 km i się pozbyłem, choć dużo się na nim i przy nim nauczyłem!!
Na Grizzly mnie nie stać i kupiłem "prawie nówkę" Polarisa Sportsmana 500 HO EFI z sytemem kontroli zjazdu i systemem hamowania silnikiem i uwierz mi to zupełnie inny świat, zupełnie inna bajka!! Moc, przyśpieszenie, pewność pokonywania terenu.
Quad a quad to jest różnica. W ciągu 3 mc zrobiłem 2100 KM na szutrach i w trenie. Teren to bagna woda itp. (po asfalcie nie jeżdżę) i dosłownie nic się nie dotykałem, nic się nie dzieje. Oczywiście pełen serwis. Wymiana oleju, oleju w mostach i filtry. Sprzęt sprawuje się wyśmienicie.
Absolutnie nie pisze tego złośliwie ale porównawczo, twierdząc że można naprawdę kupić dobrego używanego quada a nie koniecznie zajeżdżone!!! i
pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.