Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 06:08



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 04.05.2010 12:27
Posty: 6
Quad: Kingway DOMINATOR 500 CZYLI POCZCIWA CFK
PostWysłany: 13.07.2010 11:08 
KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
Witam ponownie - mam taki problemik że quad gasnie po godzinie jazdy przestaje dopływać paliwo do filtra - odpiąłem filterek i paliwo zasówa jak niewiem - więc filterek wyeliminowałem. Próbowałem dmuchać do baku - kiedyś pomogło ale teraz nic nie daje - gdzieś na forum przeczytałem o kraniku że może być to powód gaśnięcia - i tu moje pytania - czy da się to wyczyścić - jak zdiagnozować czy to akurat to - i czy taki kranik można zastąpić zwykłym kranikiem eliminując podciśnienie - ewentualnie jaki koszt oryginału i czy są dostępne zamienniki dzięki za podpowiedzi pozdrawiam


 
Profil
Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:59
Posty: 3233
Miejscowość: Drezdenko
Imię: Bartosz
Quad: KTM wkrótce
Poprzednie quady: wiele ich było :)
PostWysłany: 13.07.2010 11:21 
Re: KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
Nie wydaje mi się, żeby to był powód.
Skoro wytwarza się podciśnienie żeby poleciało paliwo z baku i quad jedzie to czemu miałoby po godzinie jazdy przestać lecieć?

_________________
www.soundbase.pl


 
Profil WWW

Rejestracja: 04.05.2010 12:27
Posty: 6
Quad: Kingway DOMINATOR 500 CZYLI POCZCIWA CFK
PostWysłany: 13.07.2010 11:56 
Re: KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
po odpięciu wężyka za filtrem paliwo leci w ten sposób chciałem sprawdzić czy to filtr czy coś dalej jest przytkane - jak wszystko jest złożone do kupy i quad się nagrzeje to dostaje zamało paliwa do filtra potem wyssa go do zera tak że w filtrze nie ma nic trzeba poczekać chwile pokołysać quadem albo dmuchać do baku żeby naciekło tak choć trochę myślę że to ten zaworek ale jak go sprawdzić?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2008 18:37
Posty: 593
Miejscowość: Mazowieckie
Quad: 4X4
PostWysłany: 13.07.2010 18:44 
Re: KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
Szukaj przyczyny w dopływie paliwa ze zbiornika do filtra paliwa ponieważ zawór podciśnieniowy jest zamontowany między filtrem paliwa a gażnikiem tak że problem tkwi w dopływie paliwa ze zbiornika do filtra paliwa.Sprawdż czystość w zbiorniku paliwa.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.09.2008 21:12
Posty: 319
Miejscowość: Końskie, Świętokrzyskie
Quad: CF Moto 500
PostWysłany: 13.07.2010 21:16 
Re: KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
Sprawdź jeszcze korek wlewu paliwa. W korku jest coś w rodzaju zaworu, może on uległ uszkodzeniu i podczas jazdy wytwarza się w baku podciśnienie (poduszka powietrzna). Paliwa ubywa a nie dochodzi powietrze. Miałem taki sam przypadek, po wyczyszczeni zaworu problem znikł. Można to sprawdzić w prosty sposób. Gdy ci podczas jazdy zgaśnie quad to odkręć lekko korek i jeśli paliwo zacznie lecieć to problem tkwi w korku. Powinieneś usłyszeć odgłos zasysanego powietrza.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 04.05.2010 12:27
Posty: 6
Quad: Kingway DOMINATOR 500 CZYLI POCZCIWA CFK
PostWysłany: 13.07.2010 23:04 
Re: KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
Witam ponownie dzisiaj rozebrałem wszystko i przedmuchałem - wszystko wydaje się ok jak wyjąłem rurkę przy gaźniku którą dochodzi paliwo - to benzynka leci normalnie nawet przy zgaszonym silniku - co zauważyłem ten zaworek podciśnieniowy chyba się wyrobił jak wyciągnę rurkę od ciśnienia quad gasnie jak ją włożę to coś tam pompuje ale jest to za mało - temperatura chyba nie ma znaczenia - działa to tak że po nocy filterek zapełni się bencyną więc można trochę pojeździć potem zaworek pompuje ale bardzo niewielkie ilości paliwa i stopniowo zmniejsza się zawartość benzyny w filtrze aż do jej całkowitego braku - i wtedy gasnie trzeba chwilke odczekać i można zapalić ponownie - macie jeszcze jakieś pomysły - czy taki zaworek można wsadzić z czegoś innego czy tylko oryginał i ew jaka jego cena za pomoc wielkie dzięki


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 28.10.2008 09:03
Posty: 1167
Quad: SKRADZIONO 2SZT CF Moto X8
PostWysłany: 14.07.2010 10:21 
Re: KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
Moim zdaniek kolego to problem leży w gażniku, zawiesza się zawór w komorze pływakowej ,ja kiedyś miałem podobny przypadek i podgiąłem taką blaszkę od tego zaworu tak aby zamykał się pużniej, czyli pływak był nieco w wyższej pozycji niż wcześniej .

_________________
SKRADZIONE 2 QUADY LINK DO INFO :
viewtopic.php?f=63&t=55535


 
Profil

Rejestracja: 10.03.2010 20:44
Posty: 9
Miejscowość: Gryfino
Quad: Bashan>CF 500 Long>BF 750
PostWysłany: 14.07.2010 20:01 
Re: KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
Witam
Kolego mam identyczny objaw jak było chłodno to wszystko było OK, ale ostatnio pojechałem w trasę tak koło 200km i zaczeły się problemy jak dostał dużej temp. brak paliwa pomagało tylko dmuchanie w bak, też najpierw myślalem że to tzw. "kranik" ale p obejściu dalej ten sam problem, i zauważyłem taką zależnośc że jak gadzina jedzie non stop to OK ale jak się zatrzymałem na chwilę to za kilka km brak paliwa i lipa . Pozostaje tylko rozebrać gaźnik i sprawdzić pływak bo to jego wina że paliwo nie dochodzi do silnika.


 
Profil

Rejestracja: 04.05.2010 12:27
Posty: 6
Quad: Kingway DOMINATOR 500 CZYLI POCZCIWA CFK
PostWysłany: 16.07.2010 09:55 
Re: KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
Witam ponownie wczoraj przejrzałem jeszcze raz wszystko spuściłem paliwo wymieniłem filtr paliwa i kranik podciśnienia objaw ten sam czyli najprawdopodobniej zostaje gaźnik - ale zastanawia mnie jedno skąd powietrze bierze się w filterku paliwa - zrobiłem test - od baku dałem rurkę bezpośrednio do kranika podciśnienia potem do filtra a następnie do gaźnika - zdecydowanie szybciej zapełnił mi się filterek paliwem - dziśiaj może znajdę czas na testy to napiszę coś więcej - ale dokładnie tak jest jak pisze kolega - wczoraj zajechałem do pracy 20 km i ok w drodze powrotnej nie było tak kolorowo miałem przymusowy postój 3 razy - brak paliwa w filtrze - trzeba było odczekać.


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 28.10.2008 09:03
Posty: 1167
Quad: SKRADZIONO 2SZT CF Moto X8
PostWysłany: 16.07.2010 10:28 
Re: KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
zrób dziurę w korku zbiornika paliwa jeszcze na próbę .

_________________
SKRADZIONE 2 QUADY LINK DO INFO :
viewtopic.php?f=63&t=55535


 
Profil

Rejestracja: 04.05.2010 12:27
Posty: 6
Quad: Kingway DOMINATOR 500 CZYLI POCZCIWA CFK
PostWysłany: 16.07.2010 10:45 
Re: KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
Dziurę w korku zrobiłem 2 miesiące temu pozdrawiam i czekam na Wasze pomysły


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 28.10.2008 09:03
Posty: 1167
Quad: SKRADZIONO 2SZT CF Moto X8
PostWysłany: 16.07.2010 21:59 
Re: KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
No to nie stety został tylko gażnik do rozebrania tak jak pisałem wcześniej :(

_________________
SKRADZIONE 2 QUADY LINK DO INFO :
viewtopic.php?f=63&t=55535


 
Profil

Rejestracja: 07.09.2010 22:21
Posty: 1
Quad: CF 500
PostWysłany: 08.09.2010 08:06 
Re: KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
Andrzej CECTEK napisał(a):
No to nie stety został tylko gażnik do rozebrania tak jak pisałem wcześniej :(


Raczej to nie gaźnik tylko nieszczelny przewód podciśnienia - miałem to samo


 
Profil

Rejestracja: 10.04.2010 20:36
Posty: 12
Miejscowość: Dąbrowa Górniccza
Quad: CF Moto 500 long
PostWysłany: 21.09.2010 20:41 
Re: KRANIK PODCIŚNIENIOWY - PRZYCZYNA GAŚNIĘCIA QUADA?
u mnie były te same objawy ,wywaliłem filterek,"kranik" ,podłączyłem wszystko na krótko i już dłuższy czas jest gitara


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.