Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - pierwszy quad
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 00:02



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
pierwszy quad 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 14.07.2010 20:23
Posty: 3
PostWysłany: 14.07.2010 20:41 
pierwszy quad
drodzy urzytkownicy mam pytanie chcę kupić cf 300 ma to być mój pierwszy klad :) czy warto ma do przeznaczenia około 7 tysięcy czy może coś innego dzięki


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.06.2008 14:00
Posty: 135
Miejscowość: kozienice
Quad: namierzanie następcy
PostWysłany: 14.07.2010 22:16 
Re: pierwszy quad
byłem posiadaczem 300ki i powiem szczerze, że dla mnie jak na początek dla mnie był super. duży, fajny, wygodny. nie jeździł za dużo po asfalcie, głównie błoto , woda, górki. lekko nie miał. zrobiłem około 1500km i wymieniłem klocki, przód tył, pospawałem tłumnik bo się urwał od wibracji(słabe mocowanie) no i zaczęło trochę kapać z pompy wodne oraz przednie zawieszenie trochę już poleciało. trzeba pamiętać o poskręcaniu śrub co jakiś czas w quadzie(nawet pisze w instrukcji) i wiadomo oleje na czas, dbać o filtr i będzie służył. dodam jeszcze, że jak kupujesz używanego to jest na forum poradnik na co zwrócić uwagę przy kupnie używki.
ja osobiście polecam


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 05.06.2010 09:53
Posty: 137
Miejscowość: Sercem Bytom z zamilowania Wroclaw mieszkam w Kłobucku
Quad: Allroad 300 IS
PostWysłany: 19.07.2010 16:15 
Re: pierwszy quad
podepne się pod temat ja również mam zamiar kupić swojego pierwszego quada wybor padl na Linhai Muddy lub CF Moto Challenger 300 4x4 lecz wciaz się waham ponieważ kwota ktora mam do wydania nie jest oszalamiajaca lecz dosc duza (przynajmniej dla mnie) mianowicie mowa tu o ok 7500 PLN nie wiem co będzie lepszym wyborem z posrod tych 2 quadow może Wy mi cos podpowiecie zobaczylem już kilka szt. CF-ka bardziej mi wpadla w oko jesli chodzi o wyglad lecz reszta jest bardzo zblizona do siebie lecz jestem laikiem i nie chce wtopic pieniedzy prosilbym Was o opinie na temat tych maszyn wiem ze jest na forum podobne porownanie lecz ma ono już trochę czasu i za duzo z tamtad nie wynioslem może tutaj mi pomozecie w wyborze

_________________
Warto marzyc czasem marzenia się spelniaja wystarczy gleboko w nie wierzyc


 
Profil

Rejestracja: 14.07.2010 20:23
Posty: 3
PostWysłany: 19.07.2010 18:46 
Re: pierwszy quad
strzasznie dziękuje koledze arkolek i\ :D
lecz mam jeszcze jedno pytanko czy za cene okol 7000 do 8000 tys pln kupię coś wmiarę porządnego dziękuje pzd


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.06.2008 14:00
Posty: 135
Miejscowość: kozienice
Quad: namierzanie następcy
PostWysłany: 19.07.2010 21:31 
Re: pierwszy quad
chłopaki Linhai i Challenger to prawie to samo, silnik, zawieszenia itp. możecie o tym przeczytać w dziale linhai(właściwie o obu quadach w tym dziale). praktycznie różni je tylko wygląd i budowa przedniego dyfra, w allroadzie jest na elektromagnes. miałem ten sam problem co wy ale wybrałem allroada i nie żałuję. to już od was zależy. ważne żeby linhai był z niezależnym zawieszeniem. co do ceny do jakiej chcecie kupić to na pewno coś znajdziecie a czy wtopicie czy nie to już inny temat bo będą to quady używane i jednemu będzie służył a drugi będzie klął i na odwrót. ważne żeby posprawdzać to co trzeba przed zakupem a po kupnie dbać. co sprawdzić macie podane tu
http://www.atvpolska.pl/index.php?s=art ... ils&id=461
trzeba zaryzykować. mam nadzieję, że dobrze traficie i wszystko będzie ok a jak nie to lepiej poznacie budowę swojego sprzętu ;)
pozdro


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 05.06.2010 09:53
Posty: 137
Miejscowość: Sercem Bytom z zamilowania Wroclaw mieszkam w Kłobucku
Quad: Allroad 300 IS
PostWysłany: 20.07.2010 18:35 
Re: pierwszy quad
dzięki za pomoc ale może jeszcze jakies inne opinie się pojawia

_________________
Warto marzyc czasem marzenia się spelniaja wystarczy gleboko w nie wierzyc


 
Profil

Rejestracja: 07.02.2010 12:45
Posty: 191
Miejscowość: Racławówka
Quad: CFmoto300
PostWysłany: 20.07.2010 19:58 
Re: pierwszy quad
Mam allroada 300 ale Wam bym polecił Allroad 300is bo jest z niezależnym tylnym zawieszeniem od linhaia różni się tylko plastikami i jako użytkownik allroada 300 twierdzę że ma ładnieją obudowę :) ale to kwestia gustu. Ja kupiłem swojego używanego i miało to być super cacko gotowe do jazdy. Przywiózł mi go kurier i pierwsze rozczarowanie bo nie zapalił jak się później okazało wada fabryczna we wszystkich kabel od cewki i fajka do wymiany temat jest na forum, przy większej wodzie jęczy pasek od napędu trzeba przekładnie pasową uszczelnić też jest opisane na forum, w przednim moście miałem zmielony koszyczek wymiana nie jest trudna tylko dużo roboty koszty też nie duże, łożyska z tyłu po topieniu do wymiany, tuleje na wahaczach wybite jak cholera też trzeba było wymienić, drążki kierownicze również jeden koszt 120 zł ale można od mercedesa założyć tańsze i podejrzewam że solidniejsze, a teraz aktualnie jestem na etapie cieknącego tylnego mostu i wymiany klocków hamulcowych komplet klocków na 4 koła 290zł quad fajny ale trzeba kochać grzebanie przy nim i mieć przede wszystkim czas zarejestrowany na dwie osoby ja wożę często narzeczoną która chwali sobie jazdę nim. Oleje na czas, kalamitki,filtr i nie powinieneś mieć problemu mimo tych wszystkich usterek wymienionych wyżej zawsze wracałem nim samodzielnie do domu.


 
Profil

Rejestracja: 14.07.2010 20:23
Posty: 3
PostWysłany: 21.07.2010 10:55 
Re: pierwszy quad
bardzo dziękuje mysle ze się zdecyduje jak Kupię dam fotke dzięki :)


 
Profil

Rejestracja: 07.02.2010 12:45
Posty: 191
Miejscowość: Racławówka
Quad: CFmoto300
PostWysłany: 21.07.2010 21:12 
Re: pierwszy quad
Dodam jeszcze że serwisować tego quada nauczyli mnie koledzy z tego forum gdyż byłem laikiem w tych sprawach


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 52 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.