Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Airbox pełny benzyny ???
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 21:42



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Airbox pełny benzyny ??? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 20.06.2010 22:13
Posty: 7
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 26.07.2010 18:03 
Airbox pełny benzyny ???
Witam mam CF Moto 500 Allroad z 2008 roku, ostatnio wybrałem się na piaskownie na której toochę pojeżdziłem, wiadomo dużo stromych zjazdów i podjazdów, po powrocie zrobiłem jeszcze ok 10 km i postanowiłem czytając wcześniejsze posty sprawdzić czy w airboxie zebrał się olej i usunąc go. Otworzyłem pokrywę filtra powietrza i okazało się że w airboxie jest benzyna a nie olej było jej tyle że filtr powietrza był w niej zanurzony do połowy. Dokładnie z airboxa wylałem 1,5 litra benzyny. Czy może mi ktoś powiedzieć o co chodzi ?? Jak to się stało czy to od jazdy po górkach czy może coś z gaźnikiem ?? No i czy to normalne miał ktoś taka sytuację ??


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2008 21:00
Posty: 314
Quad: KQ 750 PS
PostWysłany: 26.07.2010 18:41 
Re: Airbox pełny benzyny ???
jak robisz strome podjazdy to paliwo się z gaźnika przelewa u mnie też tak było
nie zostawiaj go też na dłużej na jakimś podjeździe wtedy jeszcze szybciej się przeleje, w ten sposób można sobie szybko zbiornik opróżnić
charakterystyczny objaw to zaczyna się dławić nadmiarem paliwka podczas zjazdu w dół


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 20.06.2010 22:13
Posty: 7
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 27.07.2010 11:25 
Re: Airbox pełny benzyny ???
Kolego Gibon jest jeszcze taka sprawa że oczywiście wyczyściłem dzisiaj airboxa i nie moglem zapalić maszyny wkońcu jakoś zapalila i bardzo nierówno chodziła zgasiłem i okazało się że w silniku też jest pełno benzyny w sumie wyleciało z niego ze 4 litry benzyny wymieszanej z olejem no i oczywiście filtr znowu zalany. Co teraz zrobić ?? Czy tylko płukanie wystarczy ?? No i czy mogło się coś stać z silnikiem przez to że trochę tak pochodził ?? Bo wlaściwie sam nie wiem kiedy się do silnika nalało bo po samej jeżdzie na piaskowni olej wydawał się ok i zapalał bez problemu.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2008 18:37
Posty: 593
Miejscowość: Mazowieckie
Quad: 4X4
PostWysłany: 27.07.2010 19:17 
Re: Airbox pełny benzyny ???
Problem tkwi w gażniku.Spuść z silnika tą mieszaninę i zalej go świeżym olejem.Oczywiście filtr olejowy też do wymiany.Jak długo nie byl jeżdżony to nie powinno się nic uszkodzić.


 
Profil

Rejestracja: 20.06.2010 22:13
Posty: 7
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 27.07.2010 23:18 
Re: Airbox pełny benzyny ???
dzięki Wodzu_wo, ale powiedz mi jeszcze czy mam coś kombinować przy gaźniku czy nic nie ruszać ? Bo wcześniej jak jeździłem po płaskim to nic takiego się nie działo filterek suchy, a czy w swojej Cf-ce też miałeś coś podobnego ? Z góry dzięki pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2008 18:37
Posty: 593
Miejscowość: Mazowieckie
Quad: 4X4
PostWysłany: 28.07.2010 17:38 
Re: Airbox pełny benzyny ???
Zajżyj do komory pływakowej gażnika może się zacinać iglica która otwiera i zamyka dopływ paliwa do komory pływakowej.Sprawdż jeszcze szczelność połączenia gumowego między gażnikiem i airboxem.Często ta guma spada z gażnika. Ja jeżdżę często po żwirowni po dość stromych wzniesieniach i takiego problemu nie miałem.


 
Profil

Rejestracja: 20.06.2010 22:13
Posty: 7
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 30.07.2010 15:55 
Re: Airbox pełny benzyny ???
Ok dzięki wodzu_wo popatrze i może faktycznie rozkręce ten gaźnik, chociaż olej już zmieniłem na taki zwykły tylko do przepłukania i zobaczę czy dalej będzie szło do niego paliwo pozdrawiam


 
Profil

Rejestracja: 29.07.2009 18:27
Posty: 1184
Quad: Na razie nie posiadam
PostWysłany: 31.07.2010 11:18 
Re: Airbox pełny benzyny ???
Co prawda to prawda . Gaźnik odpowiada za przeciekanie paliwa ,ale jakim sposobem dostało się do oleju? Mam na warsztacie silnik który rozebrałem z takich samych powodów,na 100% byłem pewien że to elektro- zawór na gaźniku. A prawda okazała się inna. To zawory a dokładnie jeden był nieszczelny i paliwo dostawało się oleju a jak wzrastał jego poziom ( oleju ) to przez odmę dostawał się do filtra.
Tak że ja w Twoim przypadku sprawdził bym jeszcze zawory ,bonie strasząc cię nie wspomnę o szczelności tłok-cylinder.

Sorki źle zrozumiałem temat tu chodzi o czyste paliwo a nie zmieszane z olejem. do adm. post do usunięcia


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.