Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - dziwne dźwieki z przodu
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 05:10



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
dziwne dźwieki z przodu 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.08.2009 21:41
Posty: 34
Miejscowość: chechło
Quad: był Bashan, LS 300, cf 500, BF750, jest king700
PostWysłany: 04.08.2010 20:09 
dziwne dźwieki z przodu
Witam

Przeczytałem chyba już wszystkie tematy, ale w żadnym nie znalazłem wytłumaczenia mojego problemu.
Zacznę od początku.

Jestem od niedawna właścicielem (drugim) CF Moto 500 long, na razie jestem z niego zadowolony i chciałbym żeby tak zostało, ale jak to z używkami bywa co nieco trzeba poporawiać.
Wymieniłem krzyżaki w przednim wale, tulejki na łączeniu wahacza z tylnymi piastami, przyspawałem mocowania silnika, ogólnie takie tam luzy które wyczułem, ale został jeszcze jeden problem którego nie mogę zlokalizować. W czasie jazdy z górki lub po muldach, lub w czasie gdy nacisnę i puszczę nożny hamulec (tzn. delikatnie przychamuję), słychać czasami dziwne stuknięcie, coś jagby wał miał luz, tyle tylko że jak hamuje nożnym to chwyta tylny wał, a ja dźwięk słyszę jakby z przodu. Dodam, że w przodzie na wale od strony silnika jest bardzo delikatny luz, a od strony mostu trochę większy, ale tam raczej powinien być delikatny luz, bo w końcu jest na wieloklinie (jeśli się myle, to prostujcie).

To chyba wszystkie moje spostrzeżenia, jeśli ktoś ma jakieś prpozycje czekam na podpowiedzi.


 
Profil

Rejestracja: 09.03.2010 08:47
Posty: 78
Miejscowość: Będzin
Quad: KQ 750 CAMO
PostWysłany: 05.08.2010 12:39 
Re: dziwne dźwieki z przodu
u mnie jest to samo od początku jak go kupiłem, kupiłem nówke sztuke
mam już przejechane 1800km i tak jak opisujesz mam od początku
przyzwyczaiłem się i hamuje tylko ręcznym hamulcem tzn prawą manetką, a nożnym tylko przy małych prędkościach i przy zmianie biegów


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2008 21:00
Posty: 314
Quad: KQ 750 PS
PostWysłany: 05.08.2010 15:36 
Re: dziwne dźwieki z przodu
też tak miałem jak zapniesz 4x4 objaw znika i teraz też tak mam więc to raczej norma


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.08.2009 21:41
Posty: 34
Miejscowość: chechło
Quad: był Bashan, LS 300, cf 500, BF750, jest king700
PostWysłany: 05.08.2010 20:08 
Re: dziwne dźwieki z przodu
Gibon napisał(a):
też tak miałem jak zapniesz 4x4 objaw znika i teraz też tak mam więc to raczej norma

właśnie, tego zapomniałem dodać, że jak jest 4x4 to tak jakby ustawało lub bardzo, ale to bardzo rzadko występowało, słyszałem opinię, że można coś na wałku atakującym jakąś podkładke dać i że ten luz się delikatnie zniweluje, tak przynajmiej pewien mechanik mi powiedział.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.