Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Trzaski z okolic skrzyni przy ujmowaniu gazu
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 10.05.2024 15:30



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Trzaski z okolic skrzyni przy ujmowaniu gazu 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.09.2013 13:42
Posty: 65
Imię: Paweł
Quad: CF Moto 500
PostWysłany: 18.10.2013 08:07 
Trzaski z okolic skrzyni przy ujmowaniu gazu
Witam.
Panowie potrzebuje pomocy w sprawie grzechotania od strony skrzyni biegów,przy puszczaniu gazu.
Dokładniej, to rozkręciłem osłonę wariatora i ten dźwięk wydobywa się jak Jadę lub mam quada na podnośniku i na H lub L rusza się i jest wtedy wszystko cicho,a gdy tylko ujmę gazu to z wewnątrz tego drugiego talerza {nie wariatora} wydobywają się trzaski jak by miały się zaraz jakieś tryby rozlecieć.
Pomóżcie rada,bo pas wymieniłem ,ślizgi wariatora też wymieniłem a rolki trzymają swoje wymiary.
A i ten talerz ktoś skleił na wieloklinie na jakiś klej do gwintów ze nie da się go zdemontować,a jak się za niego szarpie to ma maleńki luz,a jak się kręci nim ostro w prawo i lewo to właśnie podobnie stuka.
Quada kupiłem 3 miesiące temu i miał zrobione 3 tys. km. a ja do tej pory zrobiłem tysiąc km.delikatnej jazdy.

-- dodano 13.09.2013 10:27 --

Wał przedni rozłączyłem i tylny też.I to ewidentnie tłucze w środku silnika.
Wiec luzu na wałach nie ma, a może być jakiś luz na tym tależu gdzie pas napędowy chodzi?

-- dodano 13.09.2013 13:01 --

A i jak dostanie obciążenia ,czyli jak załącze przedni naped to podczas jazdy już tych dzwieków tak nie słychać,ale na podnośniku to i z napędem na przód też trzeszczy tylko może troszeczke mniej.

-- dodano 15.09.2013 19:25 --

W weekend rozkreciłem tylne wejscie do skrzyni biegów tam od strony tylnego wału napedowego i tyle co mogłem tam podpatrzeć to luz jest normą w skrzyni, bo tak widocznie jest skonstrułowana,bo nic nie było uszkodzonego.Ale tam na zaślepce do tej skrzyni sa podkładki,po dwie na strone i ja wyjełem po jednej i jak skreciłem to przestało mi stukać.
Dziś zrobiłem tylko z 30km.zobaczymy jak pojeżdze wiecej.

-- dodano 18.10.2013 09:07 --

już zrobilem z czterysta klockow i nic się niepokojacego nie dzieje.Tylko ze ja wtedy zdjelem te podkladki od strony walu.I w przekladni pasowej udalo mi się wtedy wkoncu zbic ten talez z ta sprezyna.Oczyscilem ten walek z kleju zalozylem i skrecilem.Wiec moga być te podkladki lub ten talez.Ale najwazniejsze ze jest już dobrze.


Ostatnio zmieniony przez pol19855 18.10.2013 08:07, edytowano w sumie 6 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.