Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Pasek CForce 550
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 10:34



Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Pasek CForce 550 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.03.2017 02:04
Posty: 20
Imię: Hubert
Quad: 2015 CFMoto CForce 550 EFI EPS
Poprzednie quady: Chińczyk
PostWysłany: 26.03.2017 21:40 
Re: Pasek CForce 550
muszę się Wam przyznać, że po tym jak mi "pękł pasek" nie rozbierałem quada, a w serwisie na ostatnim przegladzie mi mowili, ze za kilkaset km będzie trzeba pasek wymienić.

Kiedy nagle przestał jechać do przodu pomyślałem, że to na pewno pasek bo co innego, przecież?

A teraz po 3 tygodniach, myśle... rozbiore, a co tam! A w środku, pasek cały... za to inny powód był zatrzymania.

Image

Image

Image

Image

Wyrwane, na żywca jakby. CO ZA MOC!!!
Myślicie, że to będzie na gwarancji uznane?
(P.S Na zdjęciach też widać fajną stronkę gdzie są wlaśnie takie "składanki", niewiem jak to nazwać.)
www.alpha-sports.com

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.03.2017 02:04
Posty: 20
Imię: Hubert
Quad: 2015 CFMoto CForce 550 EFI EPS
Poprzednie quady: Chińczyk
PostWysłany: 26.03.2017 21:48 
Re: Pasek CForce 550
Macie może jakieś pomyśły co mogło być tego powodem?

Wcześniej już mi się wlasnie tam "brzdyngotała blaszka" i tą "blaszkę" jak to oni nazwali serwisanci dokręcili, po jakimś czasie znowu ją slyszałem.
Może oni źle to przykręcili. Wcześniej, zerwali mi gwint w moście i olej mi ciekł, więc nie polecał bym ich, ale są jednak "Autoryzowanym serwisem CFMoto" w mojej okolicy.



Sent from my SM-J710F using Tapatalk


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 27.03.2017 08:02 
Re: Pasek CForce 550
Składaj do kupy i oddaj na serwis.
Nie wygląda to na uszkodzenie mechaniczne a na wadliwy materiał/montaż


 
Profil

Rejestracja: 07.06.2015 11:02
Posty: 532
Miejscowość: kielce
Imię: Darek
Quad: brak
Poprzednie quady: cf500
PostWysłany: 27.03.2017 11:32 
Re: Pasek CForce 550
a rolki masz? czy są całe? gorzej jak uszkodzone to taka rolka gdy waży kilkanaście gramów to przy obrotach waży znacznie więcej. I jak będą nie równe lub uszkodzone łatwo sobie wariator uszkodzić. A komplet rolek to koszt nawet i 300 zł.


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 27.03.2017 12:06 
Re: Pasek CForce 550
To w środku co popekało to rozumiem jest osobne coś w tym otworze w pokrywce rolek? Tam jakiś oring widzę?
Ciekawy patent.
Uważam jak X8, że atakować serwis koniecznie powinieneś. Tam nic nie może mieć żadnego luzu. A skoro sobie brzęczało można podejrzewać ze takowy powstawał pewnie na śrubie gdzieś tej głównej od czoła wkręcanej w oś dzwona i stąd Ci brzęczało. Przedtem się udało a teraz pobrzęczało i pękło. Wg mnie nie może tu być mowy o winie użytkownika. Z tego co piszesz to wadliwa "naprawa" mogąca mieć źródło w wadliwym wykonaniu - może np gwint jest za krótki na śrubie albo jest ona za długa i się opiera na końcu i nie dociska prawidłowo tego dekla od rolek. Opór robi na kluczu ale odrobinę brakuje. Przypuszczenia to moje bo może co innego "dolega" ale z pewnością to nie Twoja wina jeśli tam sam tego nie dotykałeś. Nie daj sobie wmówić że jest inaczej.

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.03.2017 02:04
Posty: 20
Imię: Hubert
Quad: 2015 CFMoto CForce 550 EFI EPS
Poprzednie quady: Chińczyk
PostWysłany: 27.03.2017 12:12 
Re: Pasek CForce 550
darekp napisał(a):
a rolki masz? czy są całe? gorzej jak uszkodzone to taka rolka gdy waży kilkanaście gramów to przy obrotach waży znacznie więcej. I jak będą nie równe lub uszkodzone łatwo sobie wariator uszkodzić. A komplet rolek to koszt nawet i 300 zł.

Image

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.03.2017 02:04
Posty: 20
Imię: Hubert
Quad: 2015 CFMoto CForce 550 EFI EPS
Poprzednie quady: Chińczyk
PostWysłany: 27.03.2017 12:18 
Re: Pasek CForce 550
Robsson napisał(a):
To w środku co popekało to rozumiem jest osobne coś w tym otworze w pokrywce rolek? Tam jakiś oring widzę?
Ciekawy patent.
Uważam jak X8, że atakować serwis koniecznie powinieneś. Tam nic nie może mieć żadnego luzu. A skoro sobie brzęczało można podejrzewać ze takowy powstawał pewnie na śrubie gdzieś tej głównej od czoła wkręcanej w oś dzwona i stąd Ci brzęczało. Przedtem się udało a teraz pobrzęczało i pękło. Wg mnie nie może tu być mowy o winie użytkownika. Z tego co piszesz to wadliwa "naprawa" mogąca mieć źródło w wadliwym wykonaniu - może np gwint jest za krótki na śrubie albo jest ona za długa i się opiera na końcu i nie dociska prawidłowo tego dekla od rolek. Opór robi na kluczu ale odrobinę brakuje. Przypuszczenia to moje bo może co innego "dolega" ale z pewnością to nie Twoja wina jeśli tam sam tego nie dotykałeś. Nie daj sobie wmówić że jest inaczej.

Myślisz, ze to osobne? Czy się nie rozumiemy do końca? [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE] Mi się wydaje, że pod śrubą został otwór od tej pokrywy do rolek.ImageImage

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 27.03.2017 13:16 
Re: Pasek CForce 550
Zgadza się co piszesz. Chodzi mi o to, że pokrywa nie jest minolitem z dziurką na śrubę tylko jakby składa się z dwóch elementów - pokrywa plus ten owal w środku co pękł. Nie wiem czemu tak. Dlaczego pokrywa nie jest całością... To pytanie do konstruktora bardziej ;)
Bo to coś innego niż w cf500/x8 a tam patent wydawał się lepszy.

-- dodano 27.03.2017 14:16 --

Tam teoretycznie sprężyna powinna dociskać od wewnątrz ten dekiel żeby nie miał luzów ale gdy nie będzie dokręcony to i tak na tym 6-kącie się wytłucze i popęka.
Taki model wario gdzieś czytałem tu kiedyś ktoś do canama komuś proponował zamiast oryginalnego. Jeśli dobrze pamiętam.
"Poprzednik" w CFach na frezie w pokrywce z rolkami zamiast ślizgów wydaje mi się sensowniejszy. Ale może tylko wydaje mi się.

_________________
V2.....sound of madness


Ostatnio zmieniony przez Robsson 27.03.2017 13:16, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.03.2017 02:04
Posty: 20
Imię: Hubert
Quad: 2015 CFMoto CForce 550 EFI EPS
Poprzednie quady: Chińczyk
PostWysłany: 27.03.2017 14:13 
Re: Pasek CForce 550
Robsson napisał(a):
Zgadza się co piszesz. Chodzi mi o to, że pokrywa nie jest minolitem z dziurką na śrubę tylko jakby składa się z dwóch elementów - pokrywa plus ten owal w środku co pękł. Nie wiem czemu tak. Dlaczego pokrywa nie jest całością... To pytanie do konstruktora bardziej ;)
Bo to coś innego niż w cf500/x8 a tam patent wydawał się lepszy.

-- dodano 27.03.2017 14:16 --

Tam teoretycznie sprężyna powinna dociskać od wewnątrz ten dekiel żeby nie miał luzów ale gdy nie będzie dokręcony to i tak na tym 6-kącie się wytłucze i popęka.
Taki model wario gdzieś czytałem tu kiedyś ktoś do canama komuś proponował zamiast oryginalnego. Jeśli dobrze pamiętam.
"Poprzednik" w CFach na frezie w pokrywce z rolkami zamiast ślizgów wydaje mi się sensowniejszy. Ale może tylko wydaje mi się.

Znalazłem taki filmik na YT, dokladnie pokazane jak jest to zlożone.

https://youtu.be/Tu1wHxevyOQ

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 27.03.2017 14:59 
Re: Pasek CForce 550
Na tym rysunku ta sprężyna mi nie pasowała teraz już pasuje. Trochę u Ciebie "wykończenie" jest inne - śruba zamiast nakrętki no i zastanawia mnie ten dekiel - to ze środka okrągłe co popekało. Bo to tak idealnie by się nie wycięło.
W każdym razie do serwisu z tym.

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.