Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - hamulec tylny CF Moto 500
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 18:58



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
hamulec tylny CF Moto 500 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 30.10.2016 14:16
Posty: 14
Imię: Dariusz
Quad: CF Moto 500
Poprzednie quady: nie było
PostWysłany: 23.05.2017 07:48 
hamulec tylny CF Moto 500
witam potrzebuje pomocy związanej z hamulcami tylnymi w cf 500
po naciśnięciu hamulca tylnego (noga czy ręka) nie odpuszcza mi hamulca i lekko blokuje co może być przyczyną takiej sytuacji ???

-- dodano 23.05.2017 08:48 --

Czy też Wam się grzeje tarcza na tylnym wale?
U mnie nie odpuszcza zacisk i systematycznie co raz bardziej zaciska się do tego stopnia że ciężko przesunąć quada po betonie
Też tak macie?


Ostatnio zmieniony przez waclaw27, 23.05.2017 07:48, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 23.05.2017 10:56 
Re: hamulec tylny CF Moto 500
Sprawdź czy linka od pomocniczego hamulca (ta biegnąca od wajchy biegów do zacisku tylnego) nie jest zbyt pozaginana i przez to nie cofa linki w pancerzu może. Jak tu jest OK to popuść na śrubce hamulec parkingowy. W CF500 jego konstrukcja jest słaba i często żeby nie hamowało jak u Ciebie i nie grzało tarczy trzeba z niego zrezygnować (z P) - z jego wysokiej skuteczności. U mnie było to samo i musiałem odpuścić sobie posiadanie skutecznego postojowego. Wtedy przestało się grzać.

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.12.2010 12:09
Posty: 93
Miejscowość: Płock
Imię: Wojtek
Quad: CF Moto
Poprzednie quady: CF Moto 500l, keewey
PostWysłany: 23.05.2017 10:59 
Re: hamulec tylny CF Moto 500
Cześć
Miałem dokładnie tak samo. W serwisie stwierdzili, że trzeba podciągnąć linkę hamulca ręcznego (lewa klamka) bo w ogóle nie trzymał. Po serwisie wróciłem spokojnie do domu (130 km, połowa polnymi i leśnymi drogami:-). Wszystko było ok. Jak przyszły upały to hamulec tylny zaczął się grzać, próbowałem poluzować linkę ale chyb nie do końca się powiodło. W trakcie dłuższego wypadu tarcza tak się rozgrzała, że pękł przewód z płynem hamulcowym. Na szczęści przedni w 500 jest na odrębnym obwodzie.

Czy u ciebie siła zacisku jest związana z temperaturą zewnętrzną (różna rozciągliwość konstrukcji quada i linki)?
Jeśli tak to poluzuj linkę i powinno być ok.
pozdr


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.05.2015 20:17
Posty: 118
Miejscowość: Bartoszyce
Imię: Robert
Quad: CF Moto 500 Black Edition
PostWysłany: 23.05.2017 18:04 
Re: hamulec tylny CF Moto 500
u mnie po 1000km przestał działać hamulec postojowy, w serwisie powiedzieli że to norma i nie ma czego szukać.


 
Profil

Rejestracja: 30.10.2016 14:16
Posty: 14
Imię: Dariusz
Quad: CF Moto 500
Poprzednie quady: nie było
PostWysłany: 23.05.2017 19:19 
Re: hamulec tylny CF Moto 500
Robsson napisał(a):
Sprawdź czy linka od pomocniczego hamulca (ta biegnąca od wajchy biegów do zacisku tylnego) nie jest zbyt pozaginana i przez to nie cofa linki w pancerzu może. Jak tu jest OK to popuść na śrubce hamulec parkingowy. W CF500 jego konstrukcja jest słaba i często żeby nie hamowało jak u Ciebie i nie grzało tarczy trzeba z niego zrezygnować (z P) - z jego wysokiej skuteczności. U mnie było to samo i musiałem odpuścić sobie posiadanie skutecznego postojowego. Wtedy przestało się grzać.

Tak prawdę mówiąc to on jest na Maxa luźny i ja go nie używam więc chyba to nie jest jego zasługa ale odlacze go i zobaczę może pomoże

-- dodano 23.05.2017 20:16 --

Wojtek63 napisał(a):
Cześć
Miałem dokładnie tak samo. W serwisie stwierdzili, że trzeba podciągnąć linkę hamulca ręcznego (lewa klamka) bo w ogóle nie trzymał. Po serwisie wróciłem spokojnie do domu (130 km, połowa polnymi i leśnymi drogami:-). Wszystko było ok. Jak przyszły upały to hamulec tylny zaczął się grzać, próbowałem poluzować linkę ale chyb nie do końca się powiodło. W trakcie dłuższego wypadu tarcza tak się rozgrzała, że pękł przewód z płynem hamulcowym. Na szczęści przedni w 500 jest na odrębnym obwodzie.

Czy u ciebie siła zacisku jest związana z temperaturą zewnętrzną (różna rozciągliwość konstrukcji quada i linki)?
Jeśli tak to poluzuj linkę i powinno być ok.
pozdr

U mnie nie ma znaczenia czy zimno czy ciepło jak użyje tylneg hamulca to jest problem jak przez tydzień nie używałem tylnego hamulca tylko przedni to nie było problemu tylko raz użyty nie ważne czy tylko w garażu na postoju czy gwałtowne hamowanie zaczyna grzać tarcze więc polyzniam pompę hamulcowa może to będzie to... Okaże się

-- dodano 23.05.2017 20:19 --

rzeznik napisał(a):
u mnie po 1000km przestał działać hamulec postojowy, w serwisie powiedzieli że to norma i nie ma czego szukać.

Ja dopiero mam 250 km zrobione więc jeszcze mam troszkę do 1000 a już jest rozkrecony hamulec postojowy


Ostatnio zmieniony przez waclaw27 23.05.2017 19:19, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.08.2013 22:30
Posty: 379
Miejscowość: Polanica Zdr/Szczytna
Imię: Mirek
Quad: CF Moto 500
Poprzednie quady: był Grizli 700
PostWysłany: 13.03.2018 07:22 
Re: hamulec tylny CF Moto 500
A u mnie po zimowym postoju nie zaciskają się klocki [chodzi o tylny zacisk na wale]wygląda że zapiekły się siłowniki,jak śrubokrętem docisnę do koło hamuje,inna sprawa to jak wykręcić cały siłownik,popuściłem dwie śruby na imbus to się rozchodzi na dwie połówki,odpowietrzniki są dwa to jak wyjmę jedną połowę to płyn wycieknie,jak prawidłowo to zdemontować. Klocki są dobre,ręczny popuszczony na max.




Wszystko już ogarnięte.


Ostatnio zmieniony przez Dinar 13.03.2018 07:22, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.