Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 20:42

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 1203 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 81  Następna
Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2012 14:49
Posty: 152
Miejscowość: Berlin
Imię: Milosz
Quad: 2003 AC 400 4x4 FIS / 2004 Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Kawasaki KLF 220 BAYOU
PostWysłany: 29.11.2014 17:48 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
To skoro zrobila się nam z tematu spolecznosciowka i kazdy chwali się jakimis fotami to i "babcia" też.

Wybrane fotki z naszego ostatniego urlopu w Bieszczadach, zestaw typowo rodzinny.

https://plus.google.com/photos/11654069 ... iK-xgq3MCA

Zaslyszalem, ze "niektorzy z nas" wybieraja się w Bieszczady, to może jako dodatkowy motywator choc pewnie wcale nie potrzebny.

Image


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 29.11.2014 21:22 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Miłosz, kiedy moge tam jechać z Tobą i oczywiście z Twoim teamem.
Pozazdrościć, super. A młody kiedyś obskoczy nas razem wziętych i będzie się pytał kiedy ruszamy.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2012 14:49
Posty: 152
Miejscowość: Berlin
Imię: Milosz
Quad: 2003 AC 400 4x4 FIS / 2004 Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Kawasaki KLF 220 BAYOU
PostWysłany: 30.11.2014 13:20 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Przez niecale poltorej roku bylismy 3 krotnie i ciagle tesknie za Bieszczadami. Jak się będę wybieral to dam znac. Jezdzilismy też w ciut wiekszym skladzie, na fotach z zonka i Krzysiem.

Z Krzysiem już dzis miewam problemy :) , chlopak jest bardzo odwazny, szybko kuma temat, Kawasaki wazy z mlodocianym driverem na pokladzie niewiele ponad 200kg, quad ma dosc ciezki tyl wzgledem przodu jak na przeprawowke, dynamiczny silnik i calkiem niamaly przeswit. Jak polaczy się to malym rozstawem kol, ktore niemal nigdy na trasach wyjezdzonych przez inne quady nie trafiaja w obydwie koleiny na raz to już nie raz przytrafil się obciach ze kilka "doroslych przeprawowek" 4x4 rozwijalo Wyciągarki a Krzys czekal już po drugiej stronie.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 01.12.2014 12:51 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Miłosz świetne tereny, piękne zdjęcia, aż się chce zapakować na przyczepę i tam jechać. Fajny trak trochę turystyczny a trochę przeprawowy, nie jest to może wersja hard przeprawy ale przyjemna relaksacyjna przeprawa na spędzenie dłuższego weekendu i te wspaniałe bieszczadzkie widoki....Nie byłem tam nigdy ze swoim quadem ale widzę że warto.

Dzisiaj w nocy się uparłem i skleiłem swój pierwszy film, zajęło mi to parę godzin ale efekt jest lepszy niż się spodziewałem jak na pierwsze podejście. Zanim Sławek zobaczy to szybko go podlinkuję.


_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2012 14:49
Posty: 152
Miejscowość: Berlin
Imię: Milosz
Quad: 2003 AC 400 4x4 FIS / 2004 Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Kawasaki KLF 220 BAYOU
PostWysłany: 01.12.2014 14:40 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Track ze zdjec ciety na miare mozliwosci bezstresowego wyjazdu rodzinnego. Jezdzac w takim teamie unikam przedewszystkim tego co w sumie najbardziej mnie rajcuje czyli stromych podjazdow a jest ich tam mnogo. Takie ktore ogarniam i takie do ktorych nie podchodze pomimo widocznych sladow, ze się da :)

Duzo jest tam też tego, czego nie spotkalem jeszcze nigdzie indziej, czyli bardzo stromych podjazdow ciagnacych się kilkadzisiat jak i kilkaset metrow w gore. Zrobione a raczej zmasakrowane sa one sprzetem do wycinki i transportu drzew, ktore bardziej przypominaja tam czolgi niz traktory znane z nizin. Robia one koleiny czasem na kilka cm a czasem na pol metra w zaleznosci jak gleboko znajduja się skaly ktore już nie poddaja się dalej gigantycznym oponom z lancuchami. Reszta terenu bardzo blotnista zryta jest mocno drzewami ktore te sprzety za soba sciagaja.

Efekt jest dla mnie obledny, podjazd trzeba leciec bardzo dynamicznie i walczyc caly czas zeby nie wpasc w zadna gleboka koleine, a jak się nie da to wybrac w mgnieniu oka ta z ktorej będzie się jeszcze dalo wyskoczyc. Jak braknie predkosci to taka zmiana kolein na podjezdzie natychmiast prowokuje rolke, jak wpadnie się do glebokiej w ktorej sa już skaly to jest praktycznie po ptakach, bo zwykle pierwszy duzy schodek na kilkadzisiat cm zamyka calkowicie mozliwosc dalszego podjazdu. Wiele z takich podjazdow nie daje po zatrzymaniu zadnej mozliwosci ruszenia pod gore, czeka nas mozolne i dolujace staczanie się na sam daleki dol. Satysfakcja po pokonaniu przeszkody jest natomiast bezcenna :)


Bardziej petelki jak track.

A co do filmiku z bagien to bardzo ladnie, tereny bardzo przypominaja mi te z pod Berlina, inne jest chyba tylko dno skoro udaje się Wam przez takie rozlewiska na kolach przejechac :) Ja zanim bym wrocil z pomoca moglbym już quada nie znalezc :) Boje się strasznie takich miejsc, wiec tymbardziej nie moge się napatrzec....


Ostatnio zmieniony przez D.L-G, 03.12.2014 10:29, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 02.12.2014 18:58 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
DKfan
, bagienka pierwsza klasa, uwielbiam takie tereny :)

Co do Bieszczad to byłem w tej samej okolicy co Milosz
, tylko mój trak ciągnął w lewo i w górę

teren różny, zupełnie inny niż w moim regionie, najbardziej zdziwiło mnie błoto, błoto a raczej glina która pokrywa chyba cały tamten region, jak popada to ciężko się gdzieś wdrapać, w górach byłem już wcześniej na quadzie - w karkonoszach ale one mają zupełnie inną charakterystykę - są niczym zmielone skały

W każdym razie z zaplanowanego traka 100 km, który miał być turystyczny a okazał się dośc ciężki, zrobiłem tylko jakieś 70 km i po najmniejszej linii oporu zjechałem do najbliższego asfaltu

jedno co było najtrudniejsze w planowaniu takiej wyprawy to fakt, że drogi które są na mapach w rzeczywistości mogą okazać się tylko ścieżką na skraju olbrzymiego urwiska

w bieszczadach spotkałem również żubry, to bardzo potężne zwierzęta ( nie takie milutkie jak w reklamie żubra ), które nie boją się quada, ewakuowałem się z ich terenu tak szybko jak było to możliwe

tu krótki filmik


_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Zbanowany

Rejestracja: 22.09.2013 20:07
Posty: 431
PostWysłany: 02.12.2014 20:31 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
mudmarker twoja ocena rodzaju błota jest jak najbardziej trafna - w całych Karpatach występuje właśnie taka odmiana, która wymaga od sprzętu dodatkowej wytrzymałości. Tulejki po takim wyzwaniu mają w najlepszym wypadku obowiązkowe czyszczenie w benzynie i smarowanie.

Natomiast dla ludzi uwielbiających błoto połączone z wyzwaniem trawersów, stromych podjazdów obowiązkowej asekuracji na stokach...wręcz wymarzone warunki - tak w części polskiej Karpat (Bieszczady) jak ukraińskiej!
Ja uwielbiam te tereny... gdyż w/w warunki połączone z przestrzenią i prześlicznymi widokami z otwartych szczytów - to bezcenne wrażenia i wspomnienia do następnej wizyty :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 03.12.2014 20:37 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
:wnerw:

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


Ostatnio zmieniony przez D.L-G, 04.12.2014 12:41, edytowano w sumie 1 raz

Poprawiłam znaczniki YT



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 03.12.2014 22:44 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Czoper
super :)

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 04.12.2014 23:29 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Dzięki Mud :D
tam gdzie szumi woda :

:) https://www.youtube.com/watch?v=Di2lE_NE1ek


:zły:

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


Ostatnio zmieniony przez Czoper 04.12.2014 23:29, edytowano w sumie 4 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 05.12.2014 11:15 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 09.12.2014 09:48 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
małe co nieco z niedzieli

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


Ostatnio zmieniony przez maq, 09.12.2014 09:48, edytowano w sumie 1 raz

Poprawiono wstawianie filmu



 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 22.09.2013 20:07
Posty: 431
PostWysłany: 09.12.2014 09:52 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
a Panowie jeżdżą po lasach :figielek:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 09.12.2014 11:28 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Slawko Z napisał(a):
a Panowie jeżdżą po lasach :figielek:

No właśnie , nie to co my grzeczniaki, po piaskarenkach.....

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 09.12.2014 13:33 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Slawko Z napisał(a):
a Panowie jeżdżą po lasach

to dawny poligon wojskowy , który właśnie rewitalizujemy dla społeczności quadowej , ładne tereny ? :P

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


Ostatnio zmieniony przez Czoper 09.12.2014 13:33, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1203 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 81  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.