Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - I edycja rajdu "Noc z Grizzly" :) 2008
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 23:59

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
I edycja rajdu "Noc z Grizzly" :) 2008 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 08.07.2008 09:56 
Ja też mam wrażenie że się udało, mam nawet takie przeświadczenie. Czy ktoś kogoś gdzieś zmuszał czy wywierał presję? Nie przypominam sobie. Było super.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2008 09:21
Posty: 377
Quad: czasoumilacz R680
PostWysłany: 08.07.2008 10:50 
Nie o to mi chodzi że ktoś kogoś do czegokolwiek przymuszał, bo każdy jechał jak chciał i mu się podobało, a Ty aX nie wszystko widziałeś, a mędrkujesz np. ..a Piotrek to z dzieckiem, że Kato to inna para kaloszy... Jak chcesz się do mojej jazdy czepiać to OK chętnie posłucham, ale nie musisz robić tego na forum, bo ja Ciebie mógłbym też się czepnąć, bo Ty tu występujesz jako taki... hm... "Wujek dobra rada" ale ja mógłbym Ci dać reprymendę, że wcale taki nie jesteś nieomylny i to nie np. 5 lat temu ;) (bo się wówczas nie znaliśmy) tylko poco? w jakim celu? i tu?
Co do imprezy to faktycznie było super, a zbytki jak to zbytki i niecenzuralne słówka (nie przy dzieciach) były też, a dobry humor dopiero wczoraj aX mi zepsuł :bezradny: .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 08.07.2008 11:20 
Koledzy czytając kolejne linie tego postu wzbiera we mnie coraz większa fala pozytywnej zazdrości i zarazem rozczarowania, że nie mogłem tym razem spróbować dotrzymać Wam kroku... niestety siły wyższe i niezbyt przyjazny zbieg innych spraw spowodował mój brak na tej jak widzę wspaniałej imprezie...

mam nadzieję, że na kolejnej - jeżeli tylko zaproszenie będzie w mocy - mnie już nie zabraknie!

jeszcze raz gratuluje organizatorowi udanej imprezy!

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 08.07.2008 11:21 
Dobra koniec wypominek chłopaki. Właśnie ładuje się film na Youtube, niestety w dwóch częściach bo wyszło w sumie 13 minut.

A w mojej głowie już kiełkuje pomysł na zorganizowanie kolejnej imprezy. Całkowicie suchej, ale niezwykle CIĘŻKIEJ.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 08.07.2008 11:24 
Seba78 napisał(a):
Całkowicie suchej, ale niezwykle CIĘŻKIEJ.

tylko nie pójdź w taka eskalację trudności jak na wielu tegorocznych rajdach.... bo ja już się bać zaczynam...

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 08.07.2008 11:26 
Seba78 napisał(a):
w mojej głowie już kiełkuje pomysł na zorganizowanie kolejnej imprezy. Całkowicie suchej, ale niezwykle CIĘŻKIEJ.


ja lubię górki, ale bez zbyt częstych wyciągarek. Zakładam ALL-TRAKi i czekam na zaproszenie :uśmiech:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 08.07.2008 11:46 
MaciekP napisał(a):
ja lubię górki, ale bez zbyt częstych wyciągarek. Zakładam ALL-TRAKi i czekam na zaproszenie


Na Dzicz Bieszczadzką to nie ma co liczyć, nie takie górki :D Aczkolwiek glebe można zaliczyć, i ja (jeszcze na ośce) i Norbert się o tym przekonaliśmy :uśmiech:


KATO napisał(a):
Ty aX nie wszystko widziałeś, a mędrkujesz np. ..a Piotrek to z dzieckiem, że Kato to inna para kaloszy... Jak chcesz się do mojej jazdy czepiać to OK chętnie posłucham, ale nie musisz robić tego na forum


Kurczę, Norbert, ja nie wiem skąd ci się urodziły takie pomysły :uśmiech: Ja się nikogo nie czepiam, i nie neguję niczyjego stylu jazdy, bo sam nie należę do ścisłej czołówki. Napisałem odpowiedź na posta Krz, który marudził że żeśmy się topili - zripostowałem że utopiły się tylko dwa sprzęty, Piotrkowy i Twój, na wesoło nie mając nic zdrożnego na myśli, a Ty się dąsasz i usiłujesz coś udowodnić. Tylko po co? Nie o to tu chyba chodzi ;) Gdybym ja tak do tego podchodził, to już dawno nie pisałbym na forum, obrażając się na wszystkich którzy wyciągneli pewną sprawę z Allegro, robiąc ze mnie co najmniej lekkiego dewianta, i to publicznie :uśmiech: Prawda, Maćku? :diabeł:

Ogólnie, KATO, jeśli czujesz się urażony - PUBLICZNIE WSZEM I WOBEC PRZEPRASZM IŻ CIĘ URAZIŁEM.

Przebaczysz? :lol:

KATO napisał(a):
ja Ciebie mógłbym też się czepnąć, bo Ty tu występujesz jako taki... hm... "Wujek dobra rada" ale ja mógłbym Ci dać reprymendę, że wcale taki nie jesteś nieomylny i to nie np. 5 lat temu (bo się wówczas nie znaliśmy) tylko poco? w jakim celu? i tu?


Ależ pisz, jak ci to ulży to pisz. Ja nie mam z tym absolutnie żadnych problemów 8)

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 08.07.2008 12:13 
aXcid napisał(a):
Gdybym ja tak do tego podchodził, to już dawno nie pisałbym na forum, obrażając się na wszystkich którzy wyciągneli pewną sprawę z Allegro, robiąc ze mnie co najmniej lekkiego dewianta, i to publicznie Prawda, Maćku?


Jeszcze się gniewasz na mnie? :D
Wszystko przez to, ze nieopacznie zeknąłem na aukcje allegro jakie prowadziłeś pod takim samym nickiem jak tutaj? Ja uważam, ze dodało ci to uroku. :idea: ...a moja sympatia do Ciebie jest powszechnie znana.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 08.07.2008 12:15 
MaciekP napisał(a):
Jeszcze się gniewasz na mnie?


Ach weź przestań :uśmiech: Byłem zły może z 15 minut, potem mi się tylko chciało śmiać ;)


MaciekP napisał(a):
...a moja sympatia do Ciebie jest powszechnie znana.


Zaczerwieniłem się :oops: :uśmiech:

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 06.12.2006 10:21
Posty: 21
PostWysłany: 08.07.2008 12:50 
Tyaktoy a nie upiłeś się czasem grześkami? :P


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 08.07.2008 12:53 
KSIĘCIUNIO napisał(a):
Tyaktoy a nie upiłeś się czasem grześkami? :P

Piotrek ja też zjadłem Grześka (a raczej jego "zwłoki") i nic mi nie było :hura:

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil

Rejestracja: 06.12.2006 10:21
Posty: 21
PostWysłany: 08.07.2008 12:54 
a Kato się zalał...


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 08.07.2008 12:56 
Bo zjadłeś jednego. I dawno wywietrzał bo jeździł od popzrednich Sudetów. HAHAHAHAHA Nie mogę, zostawcie już Norberta w spokoju, proszę :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2008 09:21
Posty: 377
Quad: czasoumilacz R680
PostWysłany: 08.07.2008 13:59 
Seba78 napisał(a):
zostawcie już Norberta w spokoju

Tak i słusznie, to może żeby nie zawiało tu nudą to weźmy się tym razem może za Sebę? :uśmiech:
Żartuję

Bo my z Piotrkiem (nie mylić z Księciuniem, bo on już sobie grabi :zły: ) właśnie wszystko sobie telefonicznie wyperswadowaliśmy i nie mamy już do siebie żadnych pretensji :kotek: .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2007 21:04
Posty: 1212
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 08.07.2008 16:17 
No nareszcie popuścili !! Impreza SUPER !! Daleko do was koledzy( 300 km ) ale co tam ! Wsiadłem w
" A-team car " i po czterech godzinach o 22.00 w piątek zameldowałem się u SEBY.
Jako że po swoich terenach jeżdżę sam ( nie zapuszczając się w takie mlaskające błoto ) to takie wspólne błotne jeżdżenie to smakowity kąsek dla samotnej BUŁY !!
Niestety woda pokonała komputer w KQ który raz działał a raz nie. Ale do bazy u SEBY udało się dojechać o własnych siłach.
Pierwszy raz w 40 letnim życiu myłem nogi pastą do rąk. Błotko spowodowało zabarwienie kończyn dolnych na czarno,
W poniedziałek wchodząc do garażu potknąłem się o " warczące " buty i inne części garderoby quadowej które po taplaniu się właściciela w " Grójeckim " błocie , domagały się wyjątkowo dokładnego mycia,prania i innych oblucji.
Trochę jestem rozczarowany postawą E2rd-a , który nie odebrał nagrody za próbę " na czas" .
Mam nadzieję że kiedyś się upomni . " Noc z Grizzlim" jest moim zdaniem niezapomnianą przygodą. :figielek:


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.