Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - II edycja rajdu " Noc z Grizzly" 2008
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 23:59

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
II edycja rajdu " Noc z Grizzly" 2008 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2007 21:04
Posty: 1212
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 21.09.2008 17:20 
II edycja rajdu " Noc z Grizzly" 2008
Dnia 20.09.2008 r w Świeciu odbyła się "Noc z Grizlly", nazwana górnolotnie w tytule rajdem . Przypadające na dzień poprzedni moje 40-te urodziny,były powodem zaproszenia do wspólnego jeżdżenia i wieczornej biesiady Koleżanki i Kolegów:
Agnieszka - G7
Seba 78 - Bombardier
Dominik - Bombardier
Kato - Honda
E2rd - G7
Dziki - KQ
Nowik - Yamaha Wolverine
Bartosz ( mój syn ) - KQ
Buła - Polaris

Zaplanowana trasa miała liczyć ok 50 km ( dlaczego miała o tym później ).
Początek trasy przejechaliśmy w deszczu ,który skończył się po dotarciu na tor motocrossowy na którym zaplanowałem próbę " na czas".
Wygrał Nowik(2min.24sek)-nagroda latarka z LED-ami,II miejsce Dziki( 2min.39 sek) i III miejsce E2rd (2min.41sek).
Niestety w tym miejscu straciliśmy jednego z uczestników - Dzikiego,który musiał niestety wracać do pracy.
W tym miejscu muszę wytłumaczyć o co chodzi z tą " Nocą z Grizzly".
Nazwa ta powstała podczas rajdu MC 2008,podczas którego koledzy mieszkający ze mną w domku ( tzw.bungalowie), zostali zmuszeni do całonocnego słuchania odgłosów wydobywających się ze mnie podczas snu.
Podczas organizacji pierwszej edycji "Nocy" Seba wpadł na pomysł nazwania tak tej mam nadzieję cyklicznej imprezy.
Wracając do "II nocy" po zaliczeniu próby czasowej ,kolejnym punktem zaplanowanej trasy było dotarcie do ( jak się później okazało ) głównej atrakcji dnia, wąwozu o długości ok. 4 km .Przejazd pomiędzy torem a wąwozem urozmaiciłem kilkoma przeszkodami terenowymi-tory kolejowe,błotny rowek i mały wąwozik w który E2rd zwrócił mi "delikatnie " uwagę że trochę za łatwa ta moja trasa.
Nie wiedział że główna atrakcja dopiero zacznie się za kilka kilometrów.
Wąwóz początkowo wydawał się "lajtowy", ale wraz z pokonywaniem go zwiększał się poziom trudności i nasze zmęczenie dawało znać o sobie. W pewnym momencie Nowik musiał wyjechać z wąwozu bo Yamaha zaczęła pluć płynem z układu chłodzenia ( późniejsza diagnoza-przesunięta przez jakąś gałąź opaska na wężu , niestety nie dostępna bez dłuższego dłubania). Wyjechała również Agnieszka- zmęczenie i Dominik- gabaryty Bomby nie pozwalały na dalszą jazdę .
Pokonanie wąwozu zajęło nam 5 godzin !!!!!!!!!!!
Planowane spotkanie z moją Mamą która zapewniła nam grochówkę,herbatę i Tigerki, przesunęło się o 1,5 godziny. Mama była trochę zła ( cierpliwie,a później już niecierpliwie ) czekała na nas na parkingu,kilka kilometrów od Świecia, ale co się nie robi dla tak miłego towarzystwa.
Po szybkim posiłku i kilku wykonanych telefonach,zmieniłem w trybie pilnym godzinę rozpoczęcia imprezy urodzinowej z 18.00 na 19.00 i drogami gruntowymi udaliśmy się na teren zamku Krzyżackiego w Świeciu w celu uwiecznienia na zdjęciach uczestników spotkania.
Po dotarciu do bazy szybkie pakowanie na przyczepy quadów,prysznic i w końcu można było wyprostować nogi przy stole.
Jak pisałem na początku nie udało się przejechać całej zaplanowanej trasy - ok 50 km , lecz według wskazań GPS - 39 km.
Mam nadzieję że wszyscy uczestnicy są zadowoleni , bo zmęczeni- na pewno.
Dziękuję z wspaniałe prezenty, a przede wszystkim za obecność na przygotowanej imprezie.
Film-Seba nakręcił ok 2 godzin i zdjęcia za kilka dni.


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 21.09.2008 17:28 
BUłA napisał(a):
Pokonanie wąwozu zajęło nam 5 godzin !!!!!!!!!!!

tak to bywa my też mamy podobny:)

Cytuj:
Buła - Polaris


na jakim ??

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2007 21:04
Posty: 1212
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 21.09.2008 17:37 
Polaris Sportsmen 500. Pożyczony od Marcina Stachury.
Na moim KQ jechał mój syn.
Żeby nie tracić apetytu nigdy nie przejechałem tego wąwozu całego w jednym podejściu ( lub podjechaniu :D ) , dlatego nie zdawałem sobie sprawy ile czasu to zajmie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2007 08:21
Posty: 393
Miejscowość: !?!?!?!?!?
Quad: BYŁ może jeszcze BĘDZIE ?
PostWysłany: 21.09.2008 18:13 
Buła jak Ty byś organizował rajdy przeprawowe to by Wszyscy Pozdychali z wyczerpania. :uśmiech:

Opisz kolegom po jakim rajdzie byłeś najbardziej ZORANY :wizi:

_________________
Robert


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2007 21:04
Posty: 1212
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 21.09.2008 18:47 
Po żadnym nie byłem tak zmęczony jak wczoraj. Chyba tak mnie wykończył Polaris !! :mysli:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 21.09.2008 20:32 
Re: II edycja rajdu " Noc z Grizzly"
BUłA napisał(a):
Przypadające na dzień poprzedni moje 40-te urodziny

Niestety nie mogłem być obecny. Bardzo żałuję...
Jarek kilka dni spóźnione, ale szczere: NAJLEPSZEGO CHŁOPAKU. TWOJE ZDROWIE ! Image

Musiała być niezła imprezka skoro wszyscy uczestnicy siedzą jeszcze cicho :)

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 21.09.2008 21:20 
Impreza bardzo udana. Wszyscy najechali się powyżej poziomu "dość". Agnieszka dziś nie może podnieść rąk powyżej ramion. To była tak naprawdę jej pierwsza cięższa jazda i to tak długi okres czasu. Znowu spotkaliśmy się w swoim gronie, jeżdżąc po terenia z pewnym wysmakowanym stopniem trudności. Mimo że generalnie wszystko pokonywaliśmy na kołach to uniknęliśmy 3 rolek na śliskich i podciętych zboczach. Wąwóz, który pokazał nam Jarek, posiadając tylko 4 km długości może z całą pewnością stanowić dzienny odcinek rajdu, jeśli tylko w każym odchodzącym żlebie umieścimy pieczątkę. Przejazd tunelem kolejowym i wyjazd w odcinek głazów jak w górskim potoku, czy widok ogromnego mostu zapewnił ciekawe doznania turystyczne. Na koniec odwiedziny krzyżackiego zamku dopełniły całości turystycznej części rajdu.
Organizator przeszedł sam siebie. Ustlalone było wszystko. Próba na torze crossowym, przejazd wąwozem, teren błotny (niestety nie przejechany), wjazd na plac zamku, mycie maszyn w drodze powrotnej i najważeniejsze - gorąca zupa po wyjeździe z wąwozu. Każdy z właścicieli był powiadomiony, wyraził zgodę na nasze odwiedziny.
Przed imprezą wieczorną wszyscy dostali okazyjne koszulki z quadowej czterdzieski.
Podziękowania dla wszystkich biorących udział za wspólną jazdę i wzajemną pomoc.
Szczególne podziękowania dla Matyldy - jeszcze nigdy grzybowa tak mi nie smakowała !!!!!!!!

Jaruś - wielkie dzięki !!!!!!!!

Szkoda Grzesiu że nie mogłeś jechać z nami. Twoja ręka i oko bardzo by się nam przydało.

Filmik powstanie niebawem.

Do zobaczenia na III Nocy z Grizzly :D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 21.09.2008 21:55 
i znowu zostałem w jakiś niewypowiedziany sposób ukarany bo nie mogłem z wami uczestniczyć w tych doznaniach...

gratuluję Jarkowi perfekcyjnej organizacji - mało kiedy wszyscy są zadowoleni z rajdu ;-)

Najlepsze życzenia mogę przekazać teraz w spokoju jak już się relaksujesz!

NAJLEPSZEGO BUŁA!

niecierpliwie czekam na relacje filmową! (Seba78 pospiesz się bo umrę z ciekawości)

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2007 21:04
Posty: 1212
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 22.09.2008 03:54 
Ale GAFA !!!!! W mojej relacji zapomniałem napisać o WSPANIAŁYCH koszulkach okolicznościowych i równie WSPANIAŁYM prezencie od ekipy quadowej.
BARDZO DZIĘKUJĘ !!!!!!!!!!!!!!!
Seba- ta zupa to była grochowa !! Brak smaku może świadczyć o dużym zmęczeniu uczestników wyprawy :figielek: .
Co prawda wszyscy uczestnicy jeszcze się nie wypowiedzieli na forum,ale opinie na gorąco po wyprawie były więcej niż pozytywne.
Największą nagrodą dla organizatora jest zadowolenie uczestników.
Niech żałują Ci co nie byli !!! :bezradny:


 
Profil
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 22.09.2008 07:30 
BUłA napisał(a):
Seba- ta zupa to była grochowa !!


Hmmm wiedziałem o tym i dlaczego napisałem "grzybowa"? Zmęczenie wyprawą 24H i wczorajsze chrzciny ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 22.09.2008 09:12 
BUłA napisał(a):
Niech żałują Ci co nie byli !!!

proszę nie katuj już mnie więcej! (zostaw to fachowcom :lol: )

zazdrość to mało!

żal przepełnia każda komórkę mojego organizmu...

ale cieszę się że impreza się udała i słychać pozytywne opinie!

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2007 21:04
Posty: 1212
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 22.09.2008 17:30 
Seba zbiera do kupy materiał filmowy. Dziś wysłałem do niego zdjęcia zrobione przez Dzikiego.
Znając zdolności Seby , to film powstanie że paluchy lizać !!!!
Nie żebym kogoś dobijał :figielek: ale : NIECH ŻAŁUJĄ CI CO NIE BYLI !!!!!!!!


 
Profil
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 22.09.2008 17:31 
Jaruś masz może jakieś fotki tego wysokiego wiaduktu odbudowanego po wojnie? Nagrywałem go ale na obiektywie rozlała się kropla wody i generalnie widać dużą czerwoną plamę. Ten z 1832r. jeśli dobrze pamiętam.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2007 21:04
Posty: 1212
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 22.09.2008 17:48 
Dzyń,dzyń - dzwonię !!!!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2008 09:21
Posty: 377
Quad: czasoumilacz R680
PostWysłany: 22.09.2008 18:13 
Sorry, ale jakoś przespałem i dopiero teraz znalazłem niniejszy temat.

A więc… drogi Jarku impra przygotowana perfekcyjnie, za co Tobie jeszcze raz dziękuję i gratuluję :okok: .
A i podziękuj mamie za wspaniałą (nie umniejszając innym potrawom z urodzin) grochóweczkę oraz małżonce za miłe ugoszczenie nas "od świtu do zmierzchu".

Skorzystam z okazji i podziękuję w tym miejscu wszystkim współtowarzyszom i towarzyszkom za miło spędzoną sobotę.

PS nie wiem co mam jeszcze dodać? nic mi nie przychodzi do głowy i co jest najbardziej smutne to chyba to że jak się z kim nie pokłócę z najbliższego otoczenia (jak to mam w zwyczaju :diabeł: ) to chyba nic tu więcej nie dodam OCZYWIŚCIE TO ŻART !!! ;)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.