Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - A może by tak Roztocze?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 13:22

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
A może by tak Roztocze? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 15:03
Posty: 397
Miejscowość: Sandomierz
Imię: Rafał
Quad: Eiger 400
PostWysłany: 20.10.2009 19:23 
A może by tak Roztocze?
Witam serdecznie,

nie wiem czy dobry dzial ale wydaje mi się, ze tak.

Wpadl mi pomysl, ale wybrac się quadami na Roztocze. Pogoda już nie rozpieszcza takze wyprawa z namiotami odpada, ale zawsze można znalezc fajna agroturystyke jako baze do dziennych wypraw. Myslalem o wypadzie weekandowym. Z mojej strony sa to na razie bardzo luzne przemyslenia jednak gdyby zebralo się choc kilka osob moglby to być ciekawy wyjazd.

Ze swojej strony chcialbym zapytac czy orientuje się ktoś w regionie Roztocza? Gdzie fajnie pojezdzic, co warto zobaczyc i czy w ogole warto jechac tam quadem.

Pozdrawiam
Rafał


 
Profil

Rejestracja: 07.06.2009 09:22
Posty: 63
Quad: Polaris 500 HO
PostWysłany: 20.10.2009 20:55 
Re: A może by tak Roztocze?
Temat chodzi za mną od weekendu, już poprzeglądałem trochę map ale pogoda nie nastraja do turystyki, leje od tygodnia. Z kolegą mieszkamy praktycznie na skraju Roztocza i po kilkunastu km jesteśmy już na miejscu, a ostatnie 3 wyjazdy przenieśliśmy swoje zainteresowania na pola i piękne wąwozy roztocza, gdzies z dala od siedzib ludzkich, tak aby nikomu nie przeszkadzać. Niestety nie robiliśmy zdjęć ale przy następnym wyjeździe coś postaram się zrobić. Teren chwilami przypomina "karpacką buczynę", piękny las, prawie bez podszytu, śliskie skórzaste bukowe liście i drogi dołem wąwozów, które po deszczu zamieniają się w potoki. Dodatkowo odnogi boczne, które na końcu okazują się nieprzejezdne. W pierwszym roku bawiło nas nakręcanie km na koła, teraz widzę, że temat przechodzi nie w ilość, a w jakość i tak np na jednej z przedostatnich wypraw spędziliśmy w jednym wąwozie 2 godziny na jego penetrację. Co razi w tych wąwozach - starty śmieci, które nasi kochani rolnicy wywożą w tak zwane "doły", czyli do tych wąwozów, można np spróbować czy maszyna przejedzie przez tapczan :(

Reasumując, wrzuciłeś temat o którym sam myślałem, żeby założyć i popytać czy ktoś ma jakieś ciekawe trasy, może coś na garmina? Na roztoczu jest wszystko, jest pole, las, łaki, rzeki ze spływami kajakowymi na wiosnę jak nic wyprawa jakaś weekendowa się szykuję, napisz skąd jesteś może uda się coś dograć razem.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 15:03
Posty: 397
Miejscowość: Sandomierz
Imię: Rafał
Quad: Eiger 400
PostWysłany: 21.10.2009 00:14 
Re: A może by tak Roztocze?
Witaj!

Ja jestem z Sandomierza, jednak zazwyczaj na wyprawy jezdze z Kolega z Lublina. My myslelismy jesli pogoda pozwoli wybrac się jeszcze w tym roku. Jesli nie - wiosna bankowo zawitamy na Roztoczu. Wowczas można by zrobic kolo spiac w roznych agroturystykach a ostatniego dnia wrocic do bazy, gdzie zostawilismy samochody. Zadnych trackow nie posiadam jednak jest wiele szlakow pieszych i rowerowych wiec na ich wzor można by cos zmontowac w Google Earth. Tereny Roztocza sa piekne i choc nie wszedzie można jeździć (Park Narodowy) to i tak mysle, ze nudno by nie bylo.

Ja jestem szczerze napalony na taki wyjazd wiec jesli nie teraz to wiosna tam Jadę :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.12.2008 14:17
Posty: 69
Miejscowość: Zamość
Imię: Daniel
Quad: TRX 450r
Poprzednie quady: chińska 200, Kingway 250
PostWysłany: 24.02.2010 21:57 
Re: A może by tak Roztocze?
Trasa Zamość->Krasnobród/zwierzyniec/Hutki(tu jest malowniczo:) )Znam z doświadczenia :), Zawsze z racji że zamieszkuje na Zamojszczyźnie mogę coś doradzić w wyborze... Ewentualnie okolice Skierbieszowa/Grabowca
W mojej opinii oczywiście


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 18.01.2011 21:05 
Re: A może by tak Roztocze?
Postanowiłem odnowić temat ;)
daniel90
Masz rację, jest malowniczo, okolice skierbieszowa znam najlepiej, obfitują w liczne wąwozy, trawersy i sporą ilość błota. Zapraszam do wspólnej jazdy ;)

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.