Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 24.04.2024 21:30

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 715 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna
Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 23.06.2014 21:04 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
robertmuszka napisał(a):
Kurde, pojechało by się gdzieś, pojechało.
Na następną wyprawę zakładam meyhemy i mam nadzieje, że się przydadzą, a zaznaczam, że to opony przeprawowe.
Czy ktoś w ekipie ma wyciągarkę?

No ja oczywiście na Zillach jadę i z tego co się wyłania z naszej dyskusji ten Ty opon się nam przyda.
Ja oczywiście mam wyciągarkę mój mentorze, może żaden potwór ale na takie przeprawy starczy, możesz sobie zobaczyć jaką jak będziesz sprzęt od Michała odbierał. Może grubaska CF Moto nie wyciągnie ale nasze zgrabniutkie japoneczki bez problemu. Do tego mam 2 taśmy 3m i 6m z szeklami, jedną na stałe podczepioną ale drugą też mogę wziąć.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 22.09.2013 20:07
Posty: 431
PostWysłany: 23.06.2014 21:06 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
DKfan napisał(a):
Ale skąpiradło nie dość że córki nie zabrał do Maroka to jeszcze jej Kinga nie chce kupić


No i to jet właśnie przykład braku obiektywizmu :zalamka: żeby wyrażać o kimś takie opinie należy wysłuchać również innej strony w tym głównej zainteresowanej :?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 23.06.2014 21:18 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Slawko Z napisał(a):
DKfan napisał(a):
Ale skąpiradło nie dość że córki nie zabrał do Maroka to jeszcze jej Kinga nie chce kupić


No i to jet właśnie przykład braku obiektywizmu :zalamka: żeby wyrażać o kimś takie opinie należy wysłuchać również innej strony w tym głównej zainteresowanej :?


Córki nie wolno słuchać, Ty jako doświadczony życiowo osobnik alfa, wiesz lepiej co dla niej lepsze. Jak nie to do klasztoru :szok: :^^D:
Myślę że by zatrzeć to nieporozumienie wystarczy że następnym razem zabierzesz mnie do Maroka

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 23.06.2014 21:31 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
No to ja swojej nie zakładam. mam kinetyka i chyba starczy.
A jak braknie winda to niech koledzy zblocze wezmą, Zawsze podwójna siła, a taki potwór CF ma wagę własną.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 23.06.2014 22:12 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Bez problemu, na tej wyciągarce i taśmie się wyciągałem się na imprezie u Damiana gdzie błoto sięgało pasa. Tutaj to świat i ludzie, zastanawiam się nawet którą podpinać na stałe 3m czy 6m. Takich chyba bagien nie będzie żeby 6m było potrzebne. Z resztą jak Ty bierzesz kinetyka to może tylko 3m na tył zapnę a na przodzie zostawię wyciungarkę i najwyżej będziemy Twoją linę przepinać.
Zblocza mam ale brał nie będę, jedzie parę quadów to najwyżej jakiegoś pechowca na 2-3 quady się będzie wyciągało. Pytanie co z gumiakami, chyba tym razem mogą się przydać

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 23.06.2014 22:24 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
E, na slizgacza się poleci, a jedyne słuszne najwyżej powpadają. Na stałe 1,5 m na tył i przód zapięte na gumę o bagażnik aby w razie co nie brudzić łapek.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 24.06.2014 08:03 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
robertmuszka napisał(a):
Czy ktoś w ekipie ma wyciągarkę?

Ja mam nawet dwie.
Dragona na quadzie i coś jeszcze w piwnicy co zdemontowałem z quada - chcesz to Ci ją sprzedam za 3 stówki ;-)
kar szyk napisał(a):
Po przedyskutowaniu z kolegą Złomkiem stwierdzamy iż JEDZIEMY NA Mazury

Zapraszamy, zawsze jesteście mile widziani :-)
Slawko Z napisał(a):
Na zakończenia pozdrawiam Was z Maroka...

Ale bez forum żyć widać nie możesz :D
DKfan napisał(a):
No ja oczywiście na Zillach jadę i z tego co się wyłania z naszej dyskusji ten Ty opon się nam przyda.

Na pewno :-)
Slawko Z napisał(a):
DKfan napisał(a):
Ale skąpiradło nie dość że córki nie zabrał do Maroka to jeszcze jej Kinga nie chce kupić


No i to jet właśnie przykład braku obiektywizmu :zalamka: żeby wyrażać o kimś takie opinie należy wysłuchać również innej strony w tym głównej zainteresowanej :?

Nie gniewaj się na niego, to zazdrośnik.
Sam fakt posiadania CF bardzo go boli, nie wspominając już o takiej córce ;-)
DKfan napisał(a):
zabierzesz mnie do Maroka

i jeszcze do rodziny z butami się pcha.
robertmuszka napisał(a):
a taki potwór CF ma wagę własną

Po to właśnie założyłem Dragona, na jednym z wyjazdów dostał nieźle po tyłku ale wyciągał dzielnie :-)

Tak więc bardzo proszę w obrębie narysowanego przeze mnie kwadratu wybrać sobie to co chcecie zwiedzać.
Dalej wychylać się nie będziemy.
Image


 
Profil

Rejestracja: 15.01.2014 17:45
Posty: 20
Imię: Marcin
Quad: Yamaha Grizzly 700
Poprzednie quady: mój pierwszy
PostWysłany: 24.06.2014 08:06 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
A coś mi o tych amazonkach nie wspominał :?: nie chciał się dzielić pewnie tymi wrażeniami :okok: I pięknymi wdziękami amazonek :P


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 24.06.2014 08:24 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
DKfan napisał(a):
Pytanie co z gumiakami, chyba tym razem mogą się przydać

Gumiaki są dobre na wszystko !!! Z tymi windami nie przesadzajcie bo jak to czytam :) to zastanawiam się czy jakiegoś dźwigu z okolicy nie zamówić na wszelki wypadek buhahahahah :P


Olsztyn wykreśl gdzie do miasta w gumiakach ubłoconych wieśniaków będziesz zabierał !!!! :>

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


Ostatnio zmieniony przez Czoper, 24.06.2014 08:24, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 24.06.2014 08:33 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
To tylko zarys terenu z jakiego można skorzystać do jazdy.
Do Olsztyna nie będę ich zapraszał bo wstyd to miasto pokazywać :-(


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 22.09.2013 20:07
Posty: 431
PostWysłany: 24.06.2014 08:47 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
_X_8_ napisał(a):
Ale bez forum żyć widać nie możesz :D


Jak się nudzę to się czyta... nie jestem osobnikiem który lubi smażyć się i nic nie robić.
ALe spoko niedługo zamilknę na dwa-trzy dni bo pojazdy wynajęte i jedziemy w sumie 1500 km w Maroco (w tym pod granicę z Algierią) i w Góry Atlas :) wreszcie jakaś wyprawa 8)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 24.06.2014 09:10 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
grochociński napisał(a):
A coś mi o tych amazonkach nie wspominał nie chciał się dzielić pewnie tymi wrażeniami I pięknymi wdziękami amazonek

albo złapanym choróbskiem :oops: :szok: :lol:

-- dodano 24.06.2014 09:10 --

Slawko Z napisał(a):
Jak się nudzę to się czyta... nie jestem osobnikiem który lubi smażyć się i nic nie robić.

To myśl co w zasięgu traka chcesz zwiedzić z wyłączeniem Olsztyna , masz net w Maroko to popatrz po stronach naszego przepięknego regionu a nie tylko smażalnia , smażalnia i smażalnia !!! :zalamka:

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


Ostatnio zmieniony przez Czoper, 24.06.2014 09:10, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 24.06.2014 11:13 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Myślę że możemy na listę wpisać
1.Gierłoża
2.Mamerki
3.Zamek biskupi w Lidzbarku też się łapie na ten kwadracik
4. Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie
5. Zamek w Reszlu koło Kętrzyna
6 Pasłęka i Tomaryny o których wspominał Pan Czoper

To takie szybkie pomysły. Jak Sławka skończą masować Marokanki opalonymi biustami to też pewnie coś dopisze.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 24.06.2014 11:49 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
7. Św. Lipka i nocleg w Domu Pielgrzyma ??

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 24.06.2014 12:06 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
:szok: :pop: :metal: zakonnice strzeżcie się :lol: :diabeł:
Piszcie co jeszcze chcecie ja spróbuję jakoś to połączyć.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 715 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.