Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 03.05.2024 15:26

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 715 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna
Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 19.06.2014 22:12 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Slawko Z napisał(a):


spoko w teamie niedługo zawita King Kupa - zobaczymy jak sobie poradzi w październiku na QB3 :^^D:

X_8 szykuj się bo ZaZu na wrzesień to jak na razie tylko:
1x CF X8
2x CF 500
1x Kymco
1x King

jak dobrze pójdzie jeszcze jedno Kymco albo cf :)


King Kuponek da sobie świetnie radę na QB3, to właśnie jego terytorium, niska masa, sztywny, wysoki prześwit. Gorzej w przypadku rajdów typu CC, ale na QB jeszcze będziecie ganiać za KingKaczuchą.
Widzę że u was zakupy gonią zakupy, a to mi przypomina że muszę wreszcie wystawić moje megaKymco do sprzedaży.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 19.06.2014 23:01 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Sławek ktoś dołącza do Waszego teamu czy dla córki robisz prezent? ;-)
W sumie to niezła ekipa ale to i dobrze bo zawsze jest z kim pojeździć.
Jak ktoś tam od Was chce Kymco używane to może z Jackiem pogadaj?
Skoro chce sprzedać to chociaż wiadomo kto i jak nim jeździł... :-) ps Jacek jak coś 10% od sprzedaży dla mnie :lol:
A kto kupił 500? Nowa czy uzywka?
Co do września to i tak będę do Ciebie pewnie dzwonił bo chciałbym coś skonsultować.
Ale to po Twoim urlopie jak wypoczniesz bo czytając to drugie forum mam wrażenie że potrzebujesz tego wypoczynku jak nikt inny ;-)


Ostatnio zmieniony przez _X_8_ 19.06.2014 23:01, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 19.06.2014 23:41 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
_X_8_ napisał(a):
Sławek ktoś dołącza do Waszego teamu czy dla córki robisz prezent? ;-)

Pewnie tak , spodobał się jej mój duży czarny przyjaciel...... :D

_X_8_ napisał(a):

Skoro chce sprzedać to chociaż wiadomo kto i jak nim jeździł... :-) ps Jacek jak coś 10% od sprzedaży dla mnie :lol:

NIe tylko kto i jak jeździł, ale wszystko co w nim było robione opisane jest na blogu, a na wiosnę miał robót na 2 k PLNków zrobione.
10% niech pomyślę, co wolisz siedzenie czy chłodnicę?
_X_8_ napisał(a):
A kto kupił 500? Nowa czy używka?

Słąwek pisze chyba o tej CF500 jego sąsiada co była z nami na bunkrach.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 20.06.2014 08:37 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Moja Inca też w serwisie przed sezonem letnim wstępna wycena 2 500 , no cóż nasze hobby niestety nie należy do tanich. W przyszłym roku chyba również zrobię wymianę sprzętową i dołączę do grona posiadaczy firmowych ,, chińskich '' quadów zastanawiam się nad kawą lub kupą lub cf ale to na razie plany , plany .......Łukasz weź się za obrobienie filmu i fotek co by inni mogli pooglądać !!! 8)

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 20.06.2014 09:17 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
DKfan napisał(a):
Słąwek pisze chyba o tej CF500 jego sąsiada co była z nami na bunkrach.

Tak ale na bunkrach była jedna, teraz piszę
Slawko Z napisał(a):
2x CF 500

DKfan napisał(a):
Pewnie tak , spodobał się jej mój duży czarny przyjaciel...... :-D

Jacek... Ja Cię proszę....


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 20.06.2014 09:56 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Sławko Z miło się czyta poniższe :lol:

http://zazuquadteam.weebly.com/wyprawyrajdy.html

Mam nadzieję ,że jesienią poprawimy wszystko i będzie mega wyprawa !!

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 20.06.2014 13:02 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Wklej jeszcze ze dwa linki to zaraz będzie "zbanowany" :oczy:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2012 14:49
Posty: 152
Miejscowość: Berlin
Imię: Milosz
Quad: 2003 AC 400 4x4 FIS / 2004 Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Kawasaki KLF 220 BAYOU
PostWysłany: 20.06.2014 13:31 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Czoper napisał(a):
Sławko Z miło się czyta poniższe :lol:

http://zazuquadteam.weebly.com/wyprawyrajdy.html

Mam nadzieję ,że jesienią poprawimy wszystko i będzie mega wyprawa !!


Mnie najbardziej zaciekawil "nieslusznie oskarzany kierowca UTV" i to z ust naocznego swiadka. Gdyby się okazalo, ze wiecej osob posiada podobne zdanie i Arek UTV mialby być zaproszony na kolejny wyjazd to bardzo proszę o cynk abym mogl za wczasu zrezygnowac.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 20.06.2014 13:41 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Miłosz ale dalsza część tekstu wskazuje na co innego, wyjąłeś to z kontekstu. Wydaje mi się że Sławek miał na celu krytykę jazdy pod prąd traka z niedostosowaną do tego prędkością.

A jeżeli chodzi o sam artykulik to dzięki FuckBookowi zapoznałem się z nim wcześniej i bardzo się cieszę że Sławek korzysta ze swojego talentu do prowadzania tych relacji. Miło się je czyta i trzymam kciuki za wytrwałość w dalszym dziele.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 20.06.2014 15:24 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
_X_8_ napisał(a):
Wklej jeszcze ze dwa linki to zaraz będzie "zbanowany"


To wtedy przeniosę się na jedyne słuszne forum i tyle
( to z koszulek )!!! Jak sam zauważasz dawno takiej oglądalności jaką my zrobiliśmy tutaj nie było to chyba też się liczy co ??? Poznałem tu świetnych ludzi i wiem że możemy z nimi wszędzie pisać nie koniecznie tu !! Więc się bana nie boję !! :szok:

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 23.06.2014 09:18 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Dobra bo trochę cisza w temacie i czas go podbić.
Jest rysowany i korygowany trak na kolejną wyprawę.
Chciałbym Was zapytać czy nastawiamy się tylko na jazdę czy też zwiedzanie?
Może Gierłoż? Mamerki? Chciałbym, żebyście się nie wynudzili i żeby nie było sygnałów, że do przejechania kawał drogi a zwiedzania zero ;-)
Jednocześnie chciałem dodać iż nie będzie to typowo turystyczna wyprawa jak miało to miejsce poprzednio.
Proszę przygotować się na błoto, trochę przeprawy i technicznej jazdy w różnych warunkach a nie tylko szutry.


Ostatnio zmieniony przez _X_8_, 23.06.2014 09:18, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2012 14:49
Posty: 152
Miejscowość: Berlin
Imię: Milosz
Quad: 2003 AC 400 4x4 FIS / 2004 Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Kawasaki KLF 220 BAYOU
PostWysłany: 23.06.2014 09:41 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Ja zadowole się zwiedzaniem blota, wody i podjazdow oraz Waszych "mordek" przy ognisku, ale jesli faktycznie po drodze będzie cos wartego uwagi to nie protestuje, byle nie szukać zwiedzania na sile kosztem trasy przejazdu.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 23.06.2014 09:53 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Kosztem na pewno nie bo można zrobić dwa alternatywne traki bądź połączyć je ze sobą i zjechać trochę jednego i trochę drugiego :-)
No i pytanie tym razem o koszulki, chcemy zrobić wersję z długim rękawem z racji, że będzie to już jesień a dla chętnych również z krótkim rękawem - pasuje taka opcja?
Koszty będą podobne do poprzednich jeśli chodzi o "strój".


Ostatnio zmieniony przez _X_8_, 23.06.2014 09:53, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 23.06.2014 10:13 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Co do koszulek, to najlepiej szare lub grafitowe, bo biała ciezko się dopiera.
Jestem za wiekszą ilością zwiedzana i teren bardziej przeprawowy, czyli taka rzeczka przynajmniej 3 razy dziennie na trasie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 23.06.2014 10:52 
Re: Wyprawa w maju - Kierunek Bunkry
Ja dołączam się do Roberta, jeżeli chodzi o kolor koszulki, szary, czarny lub np pomarańczowy. Biały niestety trudno dopiera się do czysta z błotka.
Jeżeli chodzi o jazdę warto by wpaść chociaż do kwatery Adiego w Gierłoży to miejsce warte obejrzenia, może jakiś skansen ziemi Warmińskiej?
A trasa, tak ewidentnie przyda się przeprawa przez jakieś zbiorniki wodne, błotnista droga itd. Trzeba tylko pamiętać że lepiej żeby przeszkody były średniej trudności bo pojazdy znów będą obciążone bagażem a niektóre również pasażerami. To co podczas próbnego przejeżdżania traka nie obciążonym quadem może być do zrobienia z niższym prześwitem czy inaczej rozłożoną masą może okazać się trudne lub niebezpieczne.

Dwa weekendy temu gdy z kolegą Maxem objeżdżałem okolice Wawy dla ułożenia traka na hipotetyczne spotkanie kilka razy korzystaliśmy z takiego zjazdu czy trawersu po którym jazda z bagażem mogłaby być trudna a z pasażerem niemożliwa więc gdybym prowadził wycieczkę na pewno nie umieściłbym go w planie zwiedzania. Mamy też piękny punkt widokowy który niestety kończy się 15m przepaścią, nieostrożny wjazd (chwila zagapienia, za duzo gazu na podjeździe) na niego może skończyć się wypadkiem dla tego zastanawiam się czy umieszczać go w planie zwiedzania na kołach.
Tego typu warunki brzegowe niestety trzeba brać pod uwagę. Pomimo że trasa powinna być trudniejsza, a przez to ciekawsza to musi być zoptymalizowana pod warunki brzegowe jakimi jest obciążenie sprzętu i długośc pokonywania danej przeszkody.

To tak z teorii, w praktyce będzie super.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 715 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.