Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 05:11

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.04.2014 11:08
Posty: 18
Miejscowość: Okolice Częstochowy
Imię: Adam
Quad: Kymco Maxxer 450I
Poprzednie quady: wczesniej motor MZ 150
PostWysłany: 02.05.2014 06:46 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
DKfan
u mnie jest inaczej jak przejeżdzam to wszyscy dzień dobry z uśmiechem a jak przejadę to wyzywają nie wiadomo na co ani ten quad nie warczy jak jadę wolno zwykłe auto jadące 60km/h jest głosniejsze bo u mnie
to jest tak na całą wieś tylko ja mam quada prawie każdy by mógł sobie kupić takiego bo biedni nie są ale i tak
im nie pasuje :| chwała bogu że mam pełno lasów koło siebie


Ostatnio zmieniony przez DriverDemo 02.05.2014 06:46, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 15.12.2012 15:19
Posty: 229
Miejscowość: Lisy
Imię: Bartek
Quad: Kingway 150, Yamaha dt 50
PostWysłany: 02.05.2014 12:26 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Siemka

U mnie ludzie są już totalnie pogięci, raz gdy wracaliśmy z kolegami wieczorem przez polną drogą zobaczyliśmy że dziwnym sposobem wielki kawał drzewa został wyrzucony na drogę,(jadąc jakąś godzinę temu droga była pusta) powoli go wymijaliśmy a gdy ja jako ostatni wyminąłem go, poczułem jak ktoś uderza mnie jakąś gałęzią/prętem w plecy... Oczywiście wcześniej nikt nie zwracał nam uwagi na to że poruszamy się tą drogą, ani po tym incydencie nikt o niczym nie wiedział... Dodam że jechałem sm, więc przy takim uderzeniu mogłem się nieźle wywalić, ciekawe co by było wtedy...


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 02.05.2014 14:48 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Jeżeli na Twoim miejscu to był bym ja i zostałbym trafiony przez kogoś w plecy to ten ktoś miałby cały pień tam z tyłu gdzie słońce nie dochodzi. Bo to już jest przesada.
Ja nie wiem co to człowiekowi przeszkadza.... Ale jeden z drugim rolnik nachlany po polu traktorem jeździ nie koniecznie sprawnym. Teoretycznie po swoim, ale w świetle prawa już nawet po swoim po pijaku nie można.
Bimbrownicy cholerni.


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 20.05.2014 20:59 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 21.05.2014 04:59 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Brawo dla "pomysłowego" wykonawcy. Mam tylko nadzieję, że w tym przypadku sprawdzi się przysłowie "kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada" .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2010 11:03
Posty: 1054
Miejscowość: Podlasie
Quad: Wolverine 450,
Poprzednie quady: KFX 700, LTR 450, DS 250, TRX 250EX
PostWysłany: 29.05.2014 22:29 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Panowie ostatnio kolega będąc z rodziną na spacerze znalazł taką linkę.
To straszne aż się boje myśleć jak to może się skończyć. Ludzie jak je zakładają kierują się brakiem pomyślenia co jeśli komuś coś się stanie to jak ja beknę ? Prawo działa tak że jeśli ja wejdę w nocy cię okradać a Ty mnie przyłapiesz i złamiesz mi nos to i tak słono za to zapłacisz. Nawet jak i by były tabliczki wstęp wzbroniony itp.
Z drugiej strony widzę że nie wszyscy wiedzą gdzie można jeździć a gdzie nie. Nie jest to usprawiedliwieniem dla zakładania linek. Ale sam dziś widziałem jak ktoś na krosie robił zamieszanie na wsi. Jedzie prze wioskę około 80 km/h na łuku robi chmury kurzy a kamienie po płotach walą. Sam jestem miłośnikiem takiego sportu ale temu panu bym walną w twarz.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2011 23:13
Posty: 867
Quad: Out XXC
Poprzednie quady: Było ich trochę ;-) Can-amy, Polarisy, Rincony, Yamahy, Chińczyki ...
PostWysłany: 29.05.2014 22:54 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Fastquad 4x4
nie lubię polemiki.... ,ale pamiętaj w każdym społeczeństwie są czarne owcy, czy to w społeczeństwie księży, polityków, crossowców czy quadowców.
Temat wygląda tak, że jak wspomniałeś, tak czy tak za to odpowiesz jeżeli skrzywdzisz człowieka w obojętnie jakim stopniu, przed sądem czy przed własnym sumieniem.Problem tkwi w tym, że ludzie którzy zakładają takie linki, czasami nie wiedzą co robią i jaki do końca mogą przynieść efekt ( śmierć lub kalectwo, a w najlepszym przypadku okaleczenie ) jednym słowem bezmyślność....
" Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe"
Nikomu nie życzę, żeby był świadkiem takich widoków jakich ja i moi koledzy doświadczyliśmy!!
Jest to po prostu przykre, że człowiek, który pracuje i płaci podatki w PL nie może uprawiać sportu, który daje mu odskocznię do wyzwalania złych emocji, a na drugi dzień po wyżyciu się wrócić do codziennego życia ...zaznaczam nie wyrządzać innym krzywdy materialnej ( przejazdy przez łąki, pola itp ).
......
......
hmmm polemika ;-)

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez demonic 29.05.2014 22:54, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2014 11:13
Posty: 113
PostWysłany: 24.08.2015 15:30 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
W Belgii jako że nie ma gdzie jeździć, ludzie chociaż trochę chcą pojeździć więc jeżdżą po polach,i znajomy opowiadał że jego sąsiad ma kask z 15 srutami z dubeltowki, rolnik do nich strzelał :-\

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 24.08.2015 20:49 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
No jak chłopu po ornej śmigali albo po zasiewach nie ma dziwne.....osobiście staram się w szkodę nikomu nie wjeżdżać

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 24.08.2015 21:42 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Ja proponuje podejśc do tematu w taki sposób :
Jak jedziesz, to tak , że gdybyś był właścicielem miejsca , gdzie jedziesz, to nie miał ochoty sobie dać w twarz.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 25.08.2015 07:50 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
no Robert nie podejrzewałem Ciebie o takie ,, złote myśli '' ale trafiłeś w sedno wymagasz od kogoś ? zacznij od siebie !!
Wpadasz chłopu w rzepak i masz pretensję do niego ,że posiał a Ty chcesz tu quadem pośmigać !!

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


 
Profil

Rejestracja: 03.12.2013 13:59
Posty: 185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Kymco MXU 500i IRS, LS 300U
PostWysłany: 17.09.2015 15:41 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Jak już ktoś pisał, brać quadowa jest nieco sobie sama winna, bo nie pilnuje własnych kolegów. Miałem okazję kilka razy jeździć z grupami w których kolesie naprawdę mieli niezły burdel pod sufitem. Trzeba zwracać uwagę i samemu pilnować...
Z drugiej strony, jeżeli ktoś nie rozumie skąd się biorą ludzie z linkami, to np. niech obejrzy film "Sami swoi", a w szczególności zwróci uwagę na motyw walki o miedzę. To jest właśnie ta mentalność. Na wsiach (a tam się na ogół kręcimy), takie myślenie jest nadal powszechne. Często nie chodzi nawet o to, że quadowiec wyrządził komuś szkodę, tylko po prostu wjechał na teren, do którego ktoś ma prawo (albo tylko je sobie do niego rości) i ten ktoś "musi" walczyć o swoje. Mógłbym historii o tym jak ktoś grodzi "swoje", "bo to moje" opisać wiele. Ja generalnie aż za bardzo staram się przestrzegać prawa własności i nie wjeżdżam na teren gdzie jest tabliczka, nawet jeśli wiem, że nie ma tam racji bytu (tak, ludzie je stawiają nawet nie na własnym terenie), nie jeżdżę po cudzych polach (nawet jeśli wiem, że mi wolno, a widzę że pole jest obsiane, albo przygotowane pod zasiew to też na takie nie wjadę, chociaż wiem, że wolnym przejazdem dużo nie narobię szkód), cudzych podwórkach itp. Wolę nadrobić kilometrów jeśli nie mam pewności czy komuś nie wyjadę w szkodę. Z drugiej strony wiem, że są idioci, którzy mają takie zasady w dupie.
Dwa lata temu, kuzynowi władowali się na pole terenówkami na kilkadziesiąt metrów i utknęli (było mokro), traktor nie dał rady, fadroma nie dała rady, dopiero gąsienicówka całe towarzystwo wyszarpała z pola. Koleiny były porznięte na 1,5m głębokości, kawał pola nie nadawał się do obsiania. Myślicie, że ktokolwiek przyszedł chociaż powiedzieć przepraszam?

Popieram więc pogląd, żebyśmy innych traktowali tak, jak sami byśmy chcieli żeby nas traktowano, jednocześnie pilnujmy siebie nawzajem nie kierując się fałszywie pojmowaną solidarnością.

Przejawy agresji wobec nas też nie pozostawiajmy bez reakcji, bo
to tylko rozzuchwali debili, ale nie zmieniajmy tego w wojnę, bo to się na nas zemści. Czyli nie samosąd, ale np. zgłoszenie na policję.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.