Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 16:21

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 1203 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  Następna
Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 02.07.2014 12:29 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Ustalamy że Wy kreujecie trasę więc ja tylko wklejam :ily: :brawo: :cool: i nic nie komentuję

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2012 14:49
Posty: 152
Miejscowość: Berlin
Imię: Milosz
Quad: 2003 AC 400 4x4 FIS / 2004 Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Kawasaki KLF 220 BAYOU
PostWysłany: 02.07.2014 13:26 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Tak trzeba będzie zrobic bo czytajac dyskusje najmocniej wynika, ze się ani troszke nie rozumiemy (mowie tylko o uwagach szczegolowych a nie o caloksztalcie oczywiscie).

:ily:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 02.07.2014 13:28 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
oj tam się nie rozumiemy :uśmiech: trasa nas zrozumie i tyle co by nie pisał na pewno będzie wypas bo z Wami :what: :okok:

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 22.09.2013 20:07
Posty: 431
PostWysłany: 02.07.2014 16:49 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Na ten moment piszę za siebie - mnie nie będzie. Nadal uważam że 170 km dziennie to za dużo na turystyk. W październiku pojadę na rajd wówczas 170 km mnie nie straszy ale cel jest inny - pudło.
Jeszcze pogadam z resztą ale raczej ja zdania nie zmienię.
Powodzenia - bawcie się dobrze.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 02.07.2014 21:27 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Sławko Z no cóż trudno ..........rajd to rajd ale do września kawał czasu ! może zmienisz zdanie razem z teamem

-- dodano 02.07.2014 21:23 --

Może nadmiar słońca................i wtedy nieskoordynowane i nieprzemyślane decyzje??? 8)
170.......co to jest

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


Ostatnio zmieniony przez Czoper 02.07.2014 21:27, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 02.07.2014 22:20 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
fajne foty :) - dobry wyjazd wtedy był ;)

co do jazdy w terenie to niedawno jechaliśmy nocke cała ekipą - oczywiście błotną, 23 quady :) spokojnie dało się, co prawda jeden z chłopaków się zgubił będąc od nas 100 metrów i szukaliśmy go 45 minut ale było git, bywały już wyjazdy po 26 quadów, ostatnio nawet jak puszczam chłopakom info że będzie mega błoto i trzeba wodery to i tak sporo quadów przyjeżdża

https://www.facebook.com/photo.php?v=635015866546431

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2013 00:08
Posty: 286
Miejscowość: Gdańsk
Imię: Emil
Quad: Outlander LTD 1000
Poprzednie quady: CF Moto x8
PostWysłany: 02.07.2014 23:41 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Przestańcie się spierać o km, ja też wole mniej km a trudniej, ale to nie znaczy że ma mi się z tego względu nie podobać po prostu wole inaczej,
ekipa organizacyjna coś ustaliła i jedyne sugestie z naszej strony jakie powinny padać to lista ciekawych obiektów do zwiedzania, informacji na temat danego regionu w stylu (ten rejon lepiej ominąć bo tam leśniczy ma revolver)
ja będąc organizatorem odechciewało by mi się jak bym miał czytać marudzenie że dla mnie za dużo dla mnie za krótko dla mnie za dużo błota a dla mnie za fajnie i chce trochę gorzej bo nie lubie jak jest za fajnie.

Jeśli okaże się że taka duża grupa nie da rady zrobić 170km to będziemy cisnąć do oporu aż dojedziemy albo rozbijemy obóz bo na tym polega WYPRAWA.
Przytoczę pewną historię z kajaków byłem na kilku spływach takich na których nam wożono rzeczy, nas wożono jak było za trudno ale najfajniejszy był ten gdzie wzięliśmy tylko hamaki, śpiwory i jedzenie podstawili nam kajaki 200m od jeziora i i po przepłynięciu całej rzeki po kilku dniach zabrali je od nas nad morzem, spanie w lesie albo na bagnach a nie na polach namiotowych w dodatku połowie ekipy zamokły śpiwory na pierwszym odcinku.
!! tak to było najfajniejsza wyprawa bo była PRZYGODA i było trudno


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 03.07.2014 00:08 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
VEEGO napisał(a):
Jeśli okaże się że taka duża grupa nie da rady zrobić 170km to będziemy cisnąć do oporu aż dojedziemy albo rozbijemy obóz bo na tym polega WYPRAWA.


I tu Cię nieco wystudzę w Twoim zapale, nie będziemy rozbijać obozu bo noclegi przewidziane są w agro lub ośrodkach, więc nie ma że boli, będziesz musiał dotrzeć na miejsce noclegu nawet jak już będzie b. późno.
Jak dla mnie możemy jechać 300km dziennie problem jest tylko taki że im dłuższa trasa do przejechania tym mniej czasu na zwiedzanie i rozglądanie się do okoła, trudności. Bo jedyne na co masz czas to bezustanna analiza nawierzchni, kąta zacieśniania się zakrętu, tego co się zza niego wynurzy. Tak tak wiem tylko ja analizuję takie rzeczy, reszta w tym czasie podziwia widoki.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2012 14:49
Posty: 152
Miejscowość: Berlin
Imię: Milosz
Quad: 2003 AC 400 4x4 FIS / 2004 Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Kawasaki KLF 220 BAYOU
PostWysłany: 03.07.2014 07:04 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
:ily:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 03.07.2014 08:12 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Polemika ...............polemika ....................polemika teraz trochę matematyki ( wzięliśmy sugestię po dyskusji z I bunkrów ,ze od 10 - 17 to za mało jazdy !!) a więc tak 170 km w 7 h daje około 25 km/h + 3 godziny zwiedzania. Mniej spania szybszy wyjazd już nadrabiamy! W piątek i w sobotę każdy kilometr szybciej zrobiony umożliwia dłubanie się na trasie w błocie lub zwiedzanie - dwa zamki w pierwszym dniu może zobaczymy z zewnątrz chyba że się będziemy przebierać w czyste ciuszki oraz infrastruktura kolejowa na traku do szybkiego zwiedzania , w trakcie na traku ognisko ( 1 h) i to co nieprzewidziane , drugi dzień sporo więcej zwiedzania na początek Św. Lipka później bunkry ale to Gierłoż i Mamerki tam nawet jako kule błotne możemy wejść ( w Gierłoży zamówimy przewodnika - Mamerki może z siodła to się zobaczy ) oraz sześć innych miejsc bardzo ciekawych architektonicznie związanych z naszym regionem , jakie miejsca ? zobaczycie !!. Chcieli byśmy też zahaczyć jazdę po ciemku na światłach super frajda ale też gdzie każdy każdego musi pilnować o pomocy nie wspominam! Chcemy trochę przepraw , błota ! Ale to wszystko nieznane szlaki ! Pełen obaw byłem przy pierwszym wyjeździe z tak dużą grupą ale grupa pokazała co znaczy zintegrować się i jak szybko ludzie kumają siebie i ogarniają temat , jacy są pomocni !
Ciągnę matematykę 30km/ x 6 h 180 km + 4 h na zwiedzanie , błoto , górki ! I nie trzeba nam szybciej jechać ! mamy czas i na zwiedzanie i na trudniejszy teren ! Przecież równo 30 km/h nie będziemy się trzymać ! Lepiej być optymistą i myśleć że szklanka jest w połowie pełna niż pesymistą i myśleć że jest w połowie pusta ! Jacku mam nadzieję ,że wniesiesz znaczny wkład swoich umiejętności w tej wyprawie , twoje uwagi są cenne i już dziękuję za pomoc !! A może zaryzykować nocowanie z piątku na sobotę w namiotach ? To też mogła by być frajda nocne rozmowy Polaków przy ognisku !! Wygody tj. domki nad jeziorem z prysznicem w sobotę ??
Dwa dni w siodle i nocleg pod gołym niebem to dodało by smaczku tej wyprawie a i Kordian mógł by pobawić się piłą :what: :wnerw:

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


Ostatnio zmieniony przez Czoper 03.07.2014 08:12, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 03.07.2014 08:57 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Wszystkie opcje zwiedzania bardzo mi się podobają, takie rzeczy jak bunkry, zamki itd zawsze mnie fascynowały.
Na zwiedzanie zamków spokojnie możemy udawać się trochę pobrudzeni, nie ma czegoś takiego jak obowiązujący strój do zwiedzania, najwyżej trzeba buty przed wejściem wytrzeć.

Nocleg w namiocie, uważam że zbytek atrakcji szkodzi , a w szczególności przedstawionemu przez Ciebie planowi.
-trzeba będzie targać namiot+śpiwór+materac a trochę tego jest, osobiście nei wiem czy bym to zmieścił.
-obcinamy sobie czas potrzebny na jazdę i zwiedzanie, w piątek trzeba by rozkładać obóz max o 19, a w sobotę odpada czas poświęcony na pakowanie się. W przypadku noclegu stacjonarnego na miejsce możemy przybyć o 21-22 a rano jemy śniadanko i spadamy.
Zostańmy przy opcji stacjonarnych noclegów.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 03.07.2014 09:23 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Cały czas siedzimy nad trakiem aby wpasować kmy - czas - zwiedzanie i sensowny nocleg do tego , w maju było łatwiej to podzielić bo były namioty. Nie chcemy też zubożyć traka ani nie możemy wbić zbyt wiele km. Niestety odpada niedziela gdzie musimy wyliczyć jak najkrótszą trasę bo powroty więc trak szybszy ! Cały wysiłek jest w dopasowaniu do chęci pokazania Wam naprawdę fajnych zakątków nie dla wszystkich dostępnych ( np., betonowe sztolnie podziemne czy nieczynny ośrodek Mazurskiego Uniwersytetu Ludowego) do km które muszą zakładać różne scenariusze - błota - trudniejsze przeprawy - awarie czy ognisko i kiełbacha oraz czas na zwiedzanie ! Nie jest to wbrew pozorom łatwe ! Nie możemy pozbawić was atrakcji i możliwości zwiedzania przedkładając jazdę na pełnej..... bo nie chcemy jechać tak !!! Pamiętaj ,ze jedzie z nami nieoceniony wóz transmisyjny Kordiana jak by coś :uśmiech: Na razie to wszystko plany !!! Słucham co inni radzą a Łukasz głowi się nad trakiem ! Pewne ejst ,ze musimy być w Lidzbarku , Reszlu Mamerkach , Gierłoży układamy tak aby każdy był zadowolony !!

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 03.07.2014 10:15 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Powiem tak bo dyskusja trwa i tu i "tam".

Dzień pierwszy
Startujemy o 9:00 i nikt nie broni nam dojechać na nocleg o 21:00
Łóżka będą posłane, kolacja będzie czekać.
Przebieranki, prysznic, pudrowanie noska 22:00 mamy biesiadę przy ognisku, browarki, może chłopca z gitarą ;-)
Kto chce niech zaprosi żonę, niech dojedzie do AGRO i zrobimy dyskotekę :-)
Ale to tylko teoretycznie bo ja obstawiam dojazd w granicach 19-20 max.
Zwiedzamy infrastrukturę nieczynnej kolei, może jakaś "ćwiartka" na nieczynnym lotnisku :diabeł: i trochę błotnego taplania :metal:
Na lotnisku można zrobić ognisko, jedni pieką kiełbaski i konsumują Lunch drudzy robią sobie "ćwiartkę"
Obok lotniska jest również tor Motocross o długości 1600 metrów, może jakieś pseudo zawody? :uśmiech:

Dzień drugi,
o 9:00 ruszamy, św. Lipka godzina zwiedzania, wyjeżdżamy z niej o 10:30, Gierłoż w odległości 30 min o 12 z niej wyjedziemy, - godzina z przewodnikiem. Dojazd do Mamerek mamy godzinkę , zwiedzanie też wyjeżdżamy o 14 i jedziemy na nocleg. Po drodze możemy zrobić sobie obiad gdzieś w knajpie lub rozpalać ognisko.

Na dzień trzeci
opcje są dwie, robimy fajną rzeczkę, trochę błota i jedziemy na "bazę" albo od razu jedziemy na "bazę" gdzie od noclegu z dnia drugiego mamy max 2,h drogi i to fajne szuterki.
Wyjedziemy o 10, 12 jesteśmy na "bazie" 13 jedziecie do domu.

Trak został zmieniony ponieważ więcej jest przeciwników niż zwolenników.
Do przejechania 340 KM.

Dzień pierwszy 156 KM
Dzień drugi 134 KM
Dzień trzeci max 50 KM

O 13 będziecie już spakowani na lawetach.
Tankowania w dzień pierwszy możliwość trzech
Tankowanie dzień drugi możliwość dwóch
Tankowanie dzień trzeci możliwość trzech
Renomowane stacje Orlen, BP.

Nad długością traka koniec dyskusji, uszanujcie też moją pracę bo samo rysowanie jest mega czasochłonne.


Ostatnio zmieniony przez _X_8_ 03.07.2014 10:15, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 03.07.2014 10:23 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Miodzio......
Czyli w zasadzie nie trzeba brać kanistrów.
Plan cudny, może Sławek jednak pojedzie, ja oczywiście jestem za rzeczka i błotkiem przed powrotem do domu, a może nawet w odwrotnej kolejności najpierw błotko potem rzeczka w celu umycia quadzików.
W sumie zawsze można wtedy się rozdzielić i Ci którym się mega spieszy mogą odbić przed rzeczką.
Pytanko czy na zamki się załapiemy bo nie pisałeś nic w planie na pierwszy dzień?

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 03.07.2014 10:57 
Re: Wyprawa we wrześniu - Kierunek Bunkry ! :)
Załapiemy się bo trak niewiele się zmienił, została o prostu ucięta "górka" trasy tzw. garb.
Zapasu paliwa jeśli ktoś jest pewny swojego spalania nie trzeba brać, pierwsze tankowanie można zrobić po 30-40 km, drugie po kolejnych 40, trzecie po kolejnych 40 :-)
Stacji nam na pewno nie zabraknie.
Powrót może być błotny a później rzeczka, rzeczki można zrobić dwie pierwszą po błocie a drugą przed samym pakowaniem się na lawetę.
Ci, którym bardziej będzie się śpieszyło dostaną oddzielny trak z dojazdem na miejsce w 1,5 h.


Ostatnio zmieniony przez _X_8_, 03.07.2014 10:57, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1203 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.